Specjaliści odpływają z rządowej administracji. "Godna praca, dość jałmużny"

W rządowych instytucjach brakuje rąk do pracy – poszukują ponad 500 osób, głównie specjalistów. Największe problemy sprawia znalezienie informatyków. Tak źle nigdy wcześniej nie było. Chętnych jednak nie ma. A ci, którzy nie odeszli, zapowiadają protest i żądają solidnych podwyżek.

wróć do artykułu
  • ~Góralka
    (2019-01-08 21:08)
    Brawo Łódź ! bardzo słusznie ! Podbeskidzie jest z Wami!
  • ~GABOR
    (2019-01-08 21:08)
    A co będzie, gdy lekarze pójdą na chorobowe?
  • ~ajajaj
    (2019-01-08 21:09)
    A maslalem ze PIS-owsca "specjalisci" w rzadzie licza sie za dwoch. Oni sa przeciez tacy zdolni.
  • ~jl.;ol
    (2019-01-08 21:26)
    KODowcy maniacy w akcji !Kijowski czeka !! Der dziennik Niemiecki podjudza !
  • ~Sedna
    (2019-01-08 21:32)
    W samorządzie jest jeszcze gorzej. A związków zawodowych nie ma. Zjednoczmy się.
  • ~Naczelny
    (2019-01-08 21:32)
    Jeśli chcesz pokonać najgorszego wroga bez oddania strzału wyeksportuj polskich urzędników..Zrujnują nawet Dubaj
  • ~leasingi, fajna robota w cieple i paint ball
    (2019-01-08 21:33)
    sprawa nie jest tak prosta jak ktos wciska kit. Ludzie ktorzy tylko pchali sie na urzeda, i nic w zyciu innego nie robili, nawet nie kopali dzialki, sami przywiazali sie do biurek , bywa ze paru do jednego , bywa ze duzego. Maja pod biurami parkingi , wiec nabrali drogich aut, z salonow. Kupili w bankach fakjniejsze mieszkania niz ich rodzice co zostali na starym. Nie posluchali ze emigracja to szansa i nie szukali niczego bo bylo i cieplo i blisko i paint ball byl, czyli w wolnym takie strzelanie nawet do szefa kulkami z farba. I co teraz ?Moze za duzo nabrali ? Sporo prostych ludzi juz potracili te swoje lizingi i cudenka. Obrotniejsi jeszcze biora, moze mniej. To jest problem duzy.
  • ~buu
    (2019-01-08 21:38)
    strajk w oswiacie? niewielka szkoda i tak prawie 90% uczniow bierze prywatne korepetycje, urzedasy zastrajkuja? jest ich o conajmniej 70% za duzo, strajkowiczow wywalic a reszta bedzie dobrze pracowac + zysk ze zmniejszonej biurokracji, ktora sami wymyslili zeby miec powod do wysiadywania stolkow, lazenia, plotkowania i picia herbatekw czasie pracy
  • ~czasem chodzi krzywo , ten co lubi piwo
    (2019-01-08 21:41)
    jesli ktos nabral kredytow, leasingow, weksli, jakichs innych produktow contangeous, no to juz jakby czul sie w zoltej kamizelce, a jak niema fachu, to i pelne gacie strachu, jak zmienial meza lub zone , ma bardziej przewalone, jak lubi piwo to chodzi czasem krzywo
  • ~Misio...,,,,,.,,.,,.,,...,,,,...,,,.,,.
    (2019-01-08 22:21)
    Sztucznie zmniejsza się ilość etatów w administracji samorządowej i państwowej. W zamian wysługują się niewolniczą pracą stażystów z urzędów pracy za minimalne stypendium. Po zakończeniu stażu nie zatrudnia się ich , ale zamawia kolejnych stażystów. Dzięki temu ma się premie dla starych wyjadaczy. Taka jest polska administracja. Typowy wyzysk niewolniczy i z ł o d z i e j s t w o.Podobnie jest w policji polskiej angażuje się tzw. rezerwę policji - kolejna forma niewolnictwa. Polska na wyzysku i pracy niewolniczej stoi.
  • ~Trybson
    (2019-01-08 22:42)
    zlikwidować połowę etatów i wywalić doradców i będzie działało.
  • ~motek
    (2019-01-08 23:00)
    ~Trybson, dobra, ale niech pozostała połowa zarabia GODNIE! I będzie dobrze, masz rację.
  • ~git
    (2019-01-08 23:31)
    A urzędniczki żółte majtki
  • ~KOKA-INKA
    (2019-01-09 00:26)
    Przynajmniej będzie ich dokładnie widać , jeszcze powinni mieć czarne parasolki i flagi tęczowe , napisy KONSTYTUCJA , KOD i jeszcze trochę innych akcesoriów.......
  • ~De
    (2019-01-09 00:46)
    Biurokracja na bruk
  • ~Polscy urzędnicy
    (2019-01-09 01:17)
    Dla odmiany załóżcie pomarańczowe
  • ~Barbi Glapińskiego
    (2019-01-09 03:34)
    Ja jestem zadowolona z wypłaty.
  • ~amelie2
    (2019-01-09 07:07)
    Domaganie się zarobków kilkudziesięcio tysięcznych to skandal. Nie znam firmy informatycznej w której zarobki pracowników przekraczają 15 000 zł. Ale firmy pieniądze na płace zarabiają. A urzędnicy (WSZYSCY) są płaceni z tego co nie - rząd wyciągnie z naszych kieszeni, z podatków, z VAT, akcyz i szeregu innych danin z których nie zdajemy sobie sprawy. A wiekszość urzędników jest taka jak Szydło - mają stanowiska, nie wiadomo co robią i za co biorą pieniądze. Ale im się NALEŻY.
  • ~Środa
    (2019-01-09 08:15)
    Mój Boże jak wyście funkcjonowali przez 8 lat PO? Bo ja w budżetówce miałam zamrożone uposażenie - i co? Przeżyłam i nigdy więcej Platformy kodziarsko-unijnej u władzy .
  • ~Clerc
    (2019-01-09 09:14)
    W skali całej administracji problemem nie są pensje dyrektorów, bo dyrektorzy zarządzają a od roboty są zwykli pracownicy. Dyrektor sam niczego nie zrobi bez ludzi, choćby był najlepszy. A na te zwykłe stanowiska też już nie ma chętnych, przez płace. Oczywiście stanowiska w podmiotach zajmujących się informatyką to przypadek szczególny. A kiepska administracja i słabo opłacana - to gorsze usługi dla ludności i słabsze państwo, ale jak ktoś nie widzi związku, to trudno. Da się bez administracji, np. Somalia albo Afganistan - jest aparat przymusu, szybkie i sprawne sądownictwo. Chcecie, to się tam przeprowadźcie.

Może zainteresować Cię też: