Przekop Mierzei Wiślanej pod znakiem zapytania. Komisja Europejska chce wstrzymania prac

| Aktualizacja:

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej przygotowuje odpowiedź na pismo Komisji Europejskiej dotyczące raportu oddziaływania na środowisko przekopu Mierzei Wiślanej - zapewnił minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.

wróć do artykułu
  • ~ Oby tak dalej
    (2019-01-10 19:11)
    Stara Europa robiła wszystko aby ograniczać gospodarczy rozwój polskiego wybrzeża. Z Brukseli i Berlina hamowano rozwój w Polsce szybkiego transportu północ-południe, dewastowano polski przemysł stoczniowy i ograniczano znaczenie polskich portów. Walka z powstawaniem nowych dróg podważających dominację starej Europy jest w pewnym stopniu naturalna i oczywista. Naturalna i oczywista powinna być także nasza reakcja. Europa ma Kanał Kiloński i korzysta z Kanału Sueskiego oraz Panamskiego. Jakieś protesty? My będziemy mieć swoje.
  • ~szuwarek
    (2019-01-10 19:01)
    Szczelne i trwałe mierzeje to sztuczna budowla inżynieryjna. Mierzeje naturalne są nietrwałe i okresowo zupełnie naturalnie przerywane kanałami przepływowymi. Mierzeja bez ingerencji człowieka ulega co pewien czas siłom natury i zupełnie naturalnie powstają dzielące mierzeję kanały. Jeśli ktoś jest szczerym i prawdziwym ekologiem i chce patrzeć na naturalne procesy na morskim wybrzeżu, to musi się godzić na to, że mierzeja jest strukturą bardzo dynamiczną i nietrwałą. Jest nieprawdą, że naturalna mierzeja trwale i szczelnie oddziela zatokę lub zalew od morza. Tak właśnie się dzieje tylko i wyłącznie, kiedy mierzeja przestaje być naturalna i zostaje sztucznie wzmacniana. Kanał w mierzei jest dla natury czymś zupełnie najnormalniejszym, zaś przymorskie zatoki, zalewy a nawet jeziora są okresowo bardziej słone i morskie, a tylko na pewien czas bardziej słodkie i śródlądowe. Zmienność tego stanu jest naturalna. Przyroda reaguje na zmiany zasolenia bardzo szybko, a naturalny zbiornik zmienia charakter. Nienaturalne jest wymaganie aby stan ten zahibernować akurat na etapie, jakim my go zastaliśmy. Nienaturalne są więc sztuczne wzmocnienia mierzei. Kanały zaś nawet sztuczne są o wiele bardziej zgodne z naturalnymi tendencjami.
  • ~cyc
    (2019-01-10 18:59)
    Kaczor wbił szpadel ,nie ma zmiłuj ,kopiem
  • ~Kołodziej
    (2019-01-10 18:42)
    Mamy wszyscy nadzieję, że Komisja Europejska natychmiast zasypie Kanał Kiloński, Koryncki, Manchesterski. Jeśli zostanie jeszcze trochę piachu, sądzimy że KE wystąpi także o zasypanie Kanału Panamskiego i Sueskiego.
  • ~cwaniak
    (2019-01-10 18:29)
    Bruksela jes BE ! Unia jest BE! Eurony sa CACY i z nich nie zrezygnujemy !!! Na EU bedziemy dalej pluc !!!!!
  • ~Zakaz Decytowania.
    (2019-01-10 18:26)
    Z tego by wynikało że Rosja nawet potrafi Unii dyrygować. A rada Unii na pewno jej skargę poprze wobec przekopu. Oznaczało by to że Polacy nie mogą decydować nad sobą.
  • ~w bullu i bez nadzieji
    (2019-01-10 18:26)
    Głosujcie na POKO, będziecie białymi murzynami w niemieckiej kolonii !
  • ~pies wam mordę lizał
    (2019-01-10 18:21)
    Targowica znów doniosła !!!
  • ~schetinio
    (2019-01-10 18:18)
    Polska ma być kolonią niemiecką ,a nie rozwijającym sie krajem naiwne Polaczki
  • ~pawik
    (2019-01-10 18:15)
    ta unią już mi sie chce rzygać
  • ~Her
    (2019-01-10 18:13)
    totalna opozycja przechodzi sama siebie,im większa bieda tym lepiej dla nich i promotorów z Berlina.Kiedy skończy sie wreszczie donosciciestwo!!!!
  • ~TW Balbina
    (2019-01-10 18:10)
    GENIALNY strateg o tym wiedzial od poczatku... i tak zaczal sie kolejny konflikt z UE
  • ~Joj
    (2019-01-10 17:52)
    No to już na pewno kartofel wyprowadzi Wolskę z UE. Przecież nie może tak być, aby stocznia w Radomiu po przez Port w Elblągu nie miała bezpośredniego dostępu do Pacyfiku.
  • ~77
    (2019-01-10 17:38)
    SZWAB GIEGELSSY WARA od MIERZEJY WIŚLANEJ
  • ~nnx
    (2019-01-10 17:23)
    Tak jestem ge--jem i należe do PIS-u
  • ~małolat
    (2019-01-10 17:20)
    Ojczyzne wolną racz nam zwrócić Panie
  • ~antyputin
    (2019-01-10 17:18)
    Czyżby UE z matołami za mało zarabiała kosztem podatników. Blokować rozwój gospodarczy Polski. Spełniać zachcianki PO. Niby Unia a przeciwne kierunki gospodarcze. Sama nie jest lepsza to jeszcze się pcha szkodzić interesom Polski. To jest czysty egoizm i nadużycie europejskie. Bo oni tak chcą bez podstaw i argunentów niczego.
  • ~nomenomen
    (2019-01-10 17:17)
    Trzeba chyba mieszkać na podkarpackiej wsi ,żeby popierać ten idiotyczny projekt. Tu na wybrzeżu nikt kto ma choć trochę wiedzy z zagadnień morskich nie ma wątpliwości. Nieopłacalne, niepotrzebne , generujące koszty na wiele ,wiele lat. I w jakim celu? Najświatlejszy polak , krynica mądrości z Żoliborza miał sen i już. Żaden rachunek ekonomiczny , czy zdrowy rozsądek się już nie liczy. Wsiowy suweren i pincet plusy są za i starczy.
  • ~Janek-007
    (2019-01-10 17:11)
    Taak, Euro-Kolchoz zdominowany przez Niemcy wolałby mieć w Polsce rosyjskie środowisko naturalne zamiast polskiego i dlatego tak protestują.
  • ~...ropuch...
    (2019-01-10 17:10)
    ...roboty na przekopie idą .....słupek stoi...

Może zainteresować Cię też: