Ile myśliwy dostaje za odstrzelenie jednego dzika?

| Aktualizacja:

Jest to 650 złotych za lochę powyżej 30 kg, jeżeli mówimy o odstrzale sanitarnym w całym kraju, a jeżeli mówimy o polowaniach, to tylko w strefach ASF ustanowionych przez Komisję Europejską – mówił w Radiu Zet Rafał Nowicki z Zarządu Głównego Polskiego Związku Łowieckiego, zapytany o to, ile myśliwy dostaje za upolowanie jednego dzika.

wróć do artykułu
  • ~ajax
    (2019-01-12 12:12)
    Co się stało z tą kampanią obrony dzików głównie przez celebrytów w mediach społecznościowych?Po tym jak okazało się ile odstrzelono dzików w Niemczech i jak Komisja Europejska poparła w kwestii odstrzału polski rząd jakoś tak ucichli ci celebryci.
  • ~ ~
    (2019-01-12 12:12)
    "każdy etyczny myśliwy i tak by się powstrzymywał od strzału" ta... to tak jak każdy ksiądz "nie bierze" pieniędzy za pogrzeb! bo po co ma żerować na czyimś nieszczęściu!
  • ~matylda
    (2019-01-12 12:20)
    Proponuję aby obrońcy dzików wzięli na własną posesję (wielu z nich mieszka w domach a nie w blokowisku) po kilka dzików i tym samym ,dzik będzie syty i sumienie zaspokojone. Dodatkowa korzyść- przekopany ogródek wzdłuż i wszerz.
  • ~Joshka
    (2019-01-12 12:26)
    Dwa lata temu, ja za odyńca 180 kg brałem 2.5 tys, Bronek nawet nie chciał ładować za takie drobne.
  • ~Polon
    (2019-01-12 12:49)
    Kto im placi te 650 pln?
  • ~Vvvnnn
    (2019-01-12 13:06)
    Strzelajcie cepy do siebie wzajemnie a nie do zwierzat. Wy macie etyke...
  • ~Ałtorytet
    (2019-01-12 13:09)
    ETYCZNY MYŚLIWY
  • ~Marianna z Człuchowa
    (2019-01-12 13:11)
    Jeśli ten odstrzał jest taki zbawienny dla dzików, to niech dziki same sobie sa to płacą a nie za moje pieniądze
  • ~[ ╲╱]☂[├─┤]
    (2019-01-12 13:22)
    W Niemczech za odstrzelonego dzika (nawet za ciężarną lochę bo Niemcy nie kierują się żadną etyką tylko posłusznie realizują rozkazy władzy) dostali średnio ok 170 Euro
  • ~~Polak
    (2019-01-12 13:29)
    ....a na mięso z dzików jest duże zapotrzebowanie między innymi w Niemczech, a dla polaków ****** np. z Dani i zakopane z dzików skóry. Jeżeli trzeba odstrzelić dużo dzików to proszę mięso z nich sprzedawać tylko w Polsce np. po 10 zł/kg.
  • ~SeventySeven
    (2019-01-12 13:32)
    Exterminacjie przeprowadzone na zachodzie zostały wykonane doświadczonym i licencjonowanym strzelcom. W Polsce robią to wsiowe luje i pijacy szukając sposobów na sfinansowanie swojej wódki !!!
  • ~Piotr
    (2019-01-12 14:42)
    A co się później dzieje z tymi odstrzelonymi dzikami?! Myśliwi je sprzedają?! Komu i gdzie, i ile na tym zarabiają?! Skoro dzik po odstrzeleniu staje się własnością myśliwego czy Koła Łowieckiego i na sprzedaży dziczyzny ( zapewne za granicę, pewno do Niemiec) myśliwi są w stanie zarobić dziesiątki tysięcy złotych, to po co państwo jeszcze dopłaca do każdej odstrzelonej sztuki?! Reasumując, myśliwy ma płacone podwójnie, 600 zł za odstrzelenie dzika plus to co zarobi na sprzedaży mięsa z dzika, a taki dzik przecież waży sporo, więc i ze sprzedaży np. 10 sztuk również sporo zarobi! Jednym słowem złoty interes - dla myśliwych! Niestety na ten wątpliwy moralnie proceder musimy się składać My wszyscy, nawet Ci, którzy są przeciwni takich bezsensownym odstrzałom!!!
  • ~bob543
    (2019-01-12 15:41)
    Ten artykuł gimnazjalista, czy ktoś z mediów dobrej zmiany. Kompletny brak profesjonalizmu ze strony autora."Ile myśliwy dostaje za odstrzelenie jednego dzika?" Odpowiedź na te pytanie to 0zł!!!!!PIENIĄDZE ZA ODSTRZELONE ZWIERZE DOSTAJE KOŁO ŁOWIECKIE, na którym zostało pozyskane zwierze. Te pieniądze, są przeznaczane na wypłatę odszkodowań, budowę, naprawę paśników, lizawek, ambon, oraz na dokarmianie.
  • ~jarek
    (2019-01-12 16:53)
    Chyba trzeba zacząć odstrzeliwanie tych "myśliwych"!
  • ~tttt.
    (2019-01-12 17:11)
    POrypancy dajcie juz sPOkoj z tymi dzikami.Zajmijcie sie lepiej ludzmi.
  • ~Wacław
    (2019-01-12 19:00)
    Plus oczywiście kasa za sprzedanie mięsa! Taka ilość dziczyzny zapewne poszła do naszych zachodnich sąsiadów, a zatem myśliwi liczą dzisiaj grube eurasy!
  • ~Tomasz
    (2019-01-12 19:02)
    Nie wiem jakim prawem myśliwi sprzedają dziczyznę i czerpią z tego zyski. Jeśli już ktoś powinien jeść tą dziczyznę - to Polacy, bo to dziki wyhodowane na polskiej ziemi! Niemcy u siebie wystrzelali dziki, więc dziczyznę kupują dzisiaj w Polsce. Tracimy My wszyscy - bogacą się tylko myśliwi!
  • ~Ulla
    (2019-01-12 19:52)
    Oby się wam do końca życia śniły zwierzęta, które pozbawiliście życia !!!!
  • ~Daniel
    (2019-01-12 21:09)
    Przecież myśliwi na polowaniach często zabijają kolegów i postronne osoby. Bzdury o tym, że potrafią odróżnić nieciężarną lochę od ciężarnej. Może jeszcze wiedzą, który tydzień ? Lepsi po wódce niż trzeźwi ginekolodzy i to ze 100 metrów !
  • ~miś
    (2019-01-12 21:49)
    Pan Nowicki oczywiście żartuje z tym kodeksem etyki, przecież znane są fakty gdy jeden myśliwy zastrzelił drugiego lub innego uczestnika polowania a nawet osób cywilnych nie związanych z polowaniem więc myśliwi mają poważny problem odróżnić człowieka od zwierzęcia a nie oceniać jego stan.