Jaka była rola policji podczas imprezy WOŚP, czy napastnik jest niepoczytalny... Znaki zapytania wokół zabójstwa Pawła Adamowicza

Wokół gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już teraz rysuje się kilka wątków, które muszą zostać wyjaśnione, jeśli podobnej tragedii chcemy uniknąć w przyszłości.

wróć do artykułu
  • ~ długo nie wytrzymali miłośnicy mowy nienawiści
    (2019-01-15 07:36)
    no już się zaczyna mowa nienawiści der gadzinówka po trzech takich kolejnych artykulikach napisanych przez życzliwych dojdą do wniosku że to morderstwo na zlecenie PIS
  • ~m-53
    (2019-01-15 07:31)
    Jakieś naciągane wywody. Wielokrotny złodziej, nawet używający broni (bo nie wiemy czy rzeczywiście był niebezpieczny i używał przemocy), to nie wielokrotny morderca czy psychopatyczny gwałciciel. A i 5 lat więzienia za cztery napady nie wskazuje na jakieś gigantyczne zagrożenie i brutalność sprawcy. Skąd autorom w tym przypadku przychodzi na myśl "lex Trynkiewicz", ustawa o bestiach nie wiem.
  • ~Ed
    (2019-01-15 08:39)
    Kaczyński razem z Rydzykiem są winni tej tragedii. Jeden i drugi dla zdobycia władzy nie przebierał w środkach. Z ust każdego płynęły słowa które z zamyśle miały dyskryminować oponentów. Z ich zgodą zwolennicy PiS-u atakowali bez pardonu każdego, który się nimi nie zgadzali. Dla celów propagandowych zaprzęgli TVP, by jątrzyć społeczeństwo.
  • ~plugawcy
    (2019-01-15 09:15)
    wszystko jasne, wina Tuska...
  • ~ewqe
    (2019-01-15 08:42)
    A to dziwne bo mecze ochrania policja. Niech wlasciciele klubów tez placą za wynajecie firm ochroniarskich a nie posiłkuja się policją.
  • ~Dziadziu
    (2019-01-15 09:23)
    I znowu Kaczynski i jego b a n d a umywa rece w niewinnosci,obwijiajac innych, a z w l o k i jeszcze nie " ostygly" !
  • ~Ryszard
    (2019-01-15 09:46)
    Jak to się ma do ilości policjantów na miesięcznicach? Tam też byli obserwatorami?
  • ~Lutecki
    (2019-01-15 09:21)
    Ja zadaje bardziej sensowne pytanie : jaka tu rola tu Kaczynskiego? I od razu odpowiadam: tu Kaczynski odegral glowna role. Tego mozna sie bylo spodziewac, tu , czy tam, bo Kaczynski spu sc il ze smyczy moralnosc, dal przyklad pogardy i nienawisci do opozycji, do cudzoziemcow i wszystkich tych, ktorzy go nie popieraja!
  • ~PL 2018
    (2019-01-15 10:18)
    PiS czeka klęska wyborcza! Prezesika czeka RAK. Drogie leki pomagają na krótko...
  • ~44 dawniej też 44
    (2019-01-15 10:32)
    Dlaczego nie zapytacie jak to się stało, że Owsiakowcy nie dopilnowali obowiązków zabezpieczenia imprezy masowej jaką zgłosili, choć mieli taki obowiązek? Dlaczego zatrudnili półamatorską ochronę, która zatrudnia studentów i portierów? Jak zwykle bylejakość, nie przestrzeganie procedur, bałagan i "my z synowcem na koń wsiędziem jakoś to będziem" zatriumfowały, a na końcu szukanie winnych wszędzie, tylko nie u siebie?
  • ~Alik
    (2019-01-15 10:00)
    pis-polycjanty zamiast ochraniać SCENĘ stali z tyłu sceny i liczyli dni jakie im zostały do emeryturki...
  • ~!@#ŻE ZAPYTAM ???
    (2019-01-15 10:10)
    Zapewne pilnowali domu tego od aniołów ?
  • ~czek
    (2019-01-15 15:21)
    policja obecnie jest tylko od czekania na szybką i wysoką emeryturkę, we łbach się poprzewracało od przywilejów
  • ~krystek
    (2019-01-15 12:26)
    drodzy rodacy przestancie siac nienawisc ,pomimo na estradzie tylu osob nik nie potrafil sie przecistawic ,gdzie mlody nie ukrywal noz wszyscy sa madrzy wgace aczynow brak
  • ~Oloolo
    (2019-01-15 17:13)
    Policja swoją rolę wypełniła wzorowo. Pytanie raczej do organizatorów których obowiązkiem było zadbanie o bezpieczeństwo.
  • ~[ ╲╱]∠[├─┤]
    (2019-01-15 17:01)
    A ja zwrócę uwagę ze pani Monika Płatek domaga się wypuszczenia osób z ośrodka dla tzw "bestii"...
  • ~Rono
    (2019-01-15 21:54)
    Kilka lat temu na organizowanym przez Pana Owsiaka Woodstock grupa muzyków z Anglii odmówiła występu z względu na rażąco brak bezpieczeństwa i złą organizacjie.Gdyby ktoś wtedy zastanowił się że to października organizacja doprowadzi i niestetyczne doprowadziła!
  • ~Michal
    (2019-01-15 21:51)
    To tragiczne zdarzenie daje bardzo wyraźny sygnał grupom terrorystycznym, że masowy atak u nas ma wszelkie szanse powodzenia, szczególnie w imprezach masowych- brak i ignorancja Policji, niefachowe firmy ochroniarskie i ratownicze, słabe zabezpieczenie logistyczne toć to raj dla terorystów i grup przestępczych. Do tego niepotrzebne zadrażnienia z Iranem i innymi krajami z tzw „ kręgu zła”. Trzeba zdawać sobie sprawę z zagrożenia i zacząć wreszcie działać. Najgorszym grzechem jest zaniechanie i ignorancja, czy np Minister Spraw Wewnętrznych poczuwa się do odpowiedzialności czy właściciel Firmy Taffun? A co na to Rząd? To ze bandzior przez prawie 2 minuty mógł „występować na scenie” z 30 cm kordelasem w ręku i przemawiać przez mikrofon po tragicznym napadzie to jest to ewenement na skale światową, mogło dojść do nieszczęścia na znacznie większą skalę, wszelkie Media pokazują to na video przez cały czas reklamując i zachęcając innych do podobnych aktów w naszym kraju i nikt nie zdaje sobie z tego sprawy? Po prostu rozpacz!
  • ~xxxx
    (2019-01-15 12:58)
    Zaczyna się szukanie winnego tak, żeby go nie znaleźć; wszyscy tylko nie sprawca . Jeszcze trochę i zwalą na ŚP. Prezydenta Adamowicza . A pamięta ktoś ,że jeszcze 3 lata temu policja , strażacy i nawet wojsko grali razem z orkiestrą Jurka? Jakoś wtedy najgroźniejsze incydenty jakie się zdarzały to takie , że drobny złodziejaszek ukradł kwestującemu dziecku puszkę .
  • ~snajper
    (2019-01-16 03:39)
    Cala ochrona to czystej wody SKANDAL. Jest wiele pytan, oto dwa z nich - skad zabojca mial plakietke pracownika imprezy ? I drugie - dlaczego uzbrojony w noz bandzior mial wystarczajaco duzo czasu, aby pajacowac na scenie i finalnie dokonac ataku ? W Stanach wystarczyloby 10 sekund, aby bandzior z nozem zostal zastzrelony przez ochrone.

Może zainteresować Cię też: