Apel naukowców po zabójstwie Adamowicza: Strzelba, którą ktoś powiesił na ścianie kilka lat temu, w końcu wypaliła

| Aktualizacja:

O "odrzucenie mowy nienawiści, która wywiera destrukcyjny wpływ na ludzką świadomość i pobudza do przemocy" apelują do polityków i innych uczestników życia publicznego dyrektorzy instytutów Polskiej Akademii Nauk w liście otwartym, napisanym po zabójstwie Pawła Adamowicza.

wróć do artykułu
  • ~KOMENTARZ DNIA
    (2019-01-17 11:22)
    Przecież pisowska sitwa zawdzięcza swoje zwycięstwo i wysokie notowanie właśnie podgrzewaniu tego konfliktu. Najpierw rozbudzają wśród ludzi obawy i nienawiść, a potem obiecują cudowne lekarstwo. To stara jak świat technika, skuteczna w czasach przełomu - np. technologicznego, z którym mamy do czynienia. PiS nie zrezygnuje z tej strategii bo bez niej przestaliby zwyczajnie istnieć.
  • ~Kom
    (2019-01-17 11:28)
    Ona wypaliła już w 2010 jak Cyba członek PO zastrzelił posła PIS p. Rosiaka i groził, że zabije premiera Kaczyńskiego. Czy panowie naukowcy to zauważyli? nie sądzę...
  • ~zenekss
    (2019-01-17 11:29)
    Zaczęło się od morderstwa pana Marka Rosiaka z PiS. To była mowa nienawiści POwców. A wcześniej było szydzenie ze śmierci Lecha Kaczyńskiego przez Tuska i jego PO watahę
  • ~?????
    (2019-01-17 11:38)
    Swojego czasu widziałem Kaczyńskiego na banerach a od jakiegoś czasu Lewandowskiego z reklamą pewnej Chińskiej firmy .......ciekawe czy go okradli Chińczycy.......????
  • ~De
    (2019-01-17 11:47)
    Nigdy nie pozwólmy aby PiS i PO się pogodziły wówczas żadne afery nie wyjdą na jaw
  • ~===
    (2019-01-17 12:10)
    SZANOWNI NAUKOWCY!!! STRZELBA i INNA BRON bardzo rzadko sama z siebie STRZELA!!! A zeby ZABIC potrzebna jest "OSTRA AMUNICJA"!!! GDZIE byliscie NAUKOWCY ze Swoimi MADROSCIAMI ,gdy Kaczynski urzadzil "STRZELNICE"w SEJMIE? Gdzie jest Prezydent,gdy jestem BEZPANSTWOWCEM we WLASNYM KRAJU??!!! JAK na NAUKOWCOW, ta SRZELBA to MALE ODKRYCIE!!! INTERESUJE mnie CO BEDZIE od godziny 12h10 min DALEJ!!!
  • ~welur
    (2019-01-17 12:52)
    "Przemysł pogardy" rozwija skrzydła.Kaczyński,Terlecki i Mazurek nie brali udziału w minucie ciszy dla uczczenia śmierci prezydenta Gdańska. Byli ponad, w końcu lepszy sort...
  • ~hgw
    (2019-01-17 13:07)
    To nie żart: Podczas "Klątwy" zrezygnowano ze zbiórki na zabójstwo prezesa Kaczyńskiego. Jednorazowo...
  • ~Bulba
    (2019-01-17 13:15)
    Racja. Totalna od 3 lat opozycja zbiera żniwo swojej polityki miłości!
  • ~Babunia
    (2019-01-17 13:39)
    Brawo, szanowni naukowcy! No to jest nadzieja, bo wiem, ze nie wszyscy komunikuja mowa nienawisci. Przyklad w mojej rodzinie, gdzie takie, czy inne poglady, ale przy rodzinnych spotkniach zostawiamy polityke przed drzwiami, a pozatym, to nas rodzice uczyli szacunku do innych i dobrego zachowania przy stole i w ogole. Ale tak ogolnie , to widze, ze jest nuz 5 minut przed 12, czyli katastrofalnie. Ryba g n i j e od glowy, niestety, bo i rodzice i nauczyciele zapomnieli o dobrym wychowaniu, szacunku dla kazdego.
  • ~Żenada
    (2019-01-17 13:45)
    Ta strzelba wypaliła dawno temu, ale to był działacz Pisu - to dla was nieważne
  • ~Wiosło
    (2019-01-17 13:52)
    Pan Rysiak został zabity przez członka należącego do PO. Ówczesna władza przeszla nad tragedią do porządku dziennego. Nikt nie współczuł żonie, nikt jej nie pomagał. Nie było żałoby narodowej, świec, łez i pogardy dla sprawcy.
  • ~Piotr z Poznania
    (2019-01-17 14:10)
    Z tym Adamowiczem to juz jest jakis obled. To straszna tragedia. Ale, zeby z faceta, ktory robil lewe biznesy z deweloperami w Gdansku, nie umial sie wytlumaczyc z pieniedzy, robic ofiare jakiejs mowy nienawisci. Nawet PO nie chciala go na swojej liscie. Ciszej nad ta trumna prosze Panstwa. Dla dobra zmarlego.
  • ~Tole
    (2019-01-17 15:36)
    Wg mnie Całe zło jest w PO
  • ~jula
    (2019-01-17 15:47)
    Ten co tą strzelbę powiesił nie wytrzyma i palnie sobie w łeb z pistoleciku ,który onegdaj straszył Tuska ?
  • ~kto sial mowe nienawiści
    (2019-01-17 15:50)
    Pamiętacie państwo wypowiedzi obecnej opozycji,,dorżnięcie watahy,, , ,,polowanie na kaczki,,podpalanie biur PiS.itd.A przede wszystkim ZABICIEprzez byłego POwca pana Rosiaka i ranienie kolejnego pana o tym zapomnieli drodzy naukowcy????? I jeszcze wyśmiewanie Kaczyńskiego że posiada ochronę.A tu jak widac ochrona jest bardzo potrzebna.
  • ~naukowiec
    (2019-01-17 16:20)
    ludzie listy piszą... wstyd mi jako też naukowcowi, bo czuję się po waszym liście jak "naukowiec"... Gdzie byliście w 2010????
  • ~jarek
    (2019-01-17 16:57)
    Ta "strzelba" raczej wisiała na drabince. ;)
  • ~riddick
    (2019-01-17 19:01)
    Panowie naukowcy coś krótka wasza pamięc. Strzelba wypaliła dużo wcześniej: gdy Cyba zabił Rosiaka, polityka PiS.
  • ~Ala123
    (2019-01-17 19:07)
    Jacy "naukowcy" taki apel. Żenada