Jak podaje IMGW, Europa południowa i północno-zachodnia będą w zasięgu niżów z głównymi ośrodkami nad Morzem Śródziemnym i Morzem Norweskim. Na pozostałym obszarze kontynentu dominować będą wyże z centrami nad zachodnią Rosją i Atlantykiem.

Reklama

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie spadać.

W piątek w północno-zachodniej połowie kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami; na pozostałym obszarze całkowite i duże z opadami śniegu. Na wschodzie kraju opady o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej miejscami o 6 cm. Temperatura maksymalna od -8 st.C na północnym wschodzie do -3 st.C na południu i zachodzie; w rejonach podgórskich około -9st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północnym wschodzie porywisty, z kierunków zmieniających się, na wschodzie kraju będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, gdzieniegdzie na zachodzie zachmurzenie całkowite. Miejscami opady śniegu; na Pomorzu Zachodnim chwilami o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm. Temperatura minimalna od -10st.C na północnym wschodzie do -4 st.C na wybrzeżu; w rejonach podgórskich od -14 st.C do -11st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie porywisty, z kierunków zachodnich.

W sobotę zachmurzenie całkowite i duże, większe przejaśnienia możliwe na północnym wschodzie. Opady śniegu, na zachodzie przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz, gdzieniegdzie opady marznące powodujące gołoledź. W Sudetach oraz Beskidzie Śląskim i Żywieckim prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 8 cm do 10 cm, a w centrum lokalnie o 6 cm. Temperatura maksymalna od -6 st.C na Suwalszczyźnie, około -2 st.C w centrum, do 3 st.C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami na Przedgórzu Sudeckim porywisty, południowy i zachodni.

Reklama

W piątek w Warszawie zachmurzenie całkowite, możliwe przejaśnienia. Opady śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 5 cm. Temperatura maksymalna -5 st.C. Wiatr początkowo słaby i umiarkowany, wschodni, później słaby, zmienny. Początkowo możliwe zawieje śnieżne. W nocy zachmurzenie duże i słabe opady śniegu. Temperatura minimalna -7 st.C. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

W sobotę w stolicy zachmurzenie na ogół duże. Okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna -3 st.C. Wiatr słaby, z kierunków południowych.