Solidarność wycofuje się z Rady ECS. "To upolityczniona instytucja"

| Aktualizacja:

PRzedstawiciele NSZZ "Solidarność" wycofują się z Rady ECS - wynika z listu, wysłanego przez związek do dyrektora Centrum, Basila Kerskiego.

wróć do artykułu
  • ~~~
    (2019-02-06 19:44)
    Co to za "Solidarność" ta obecna, w porównaniu z tą z lat 1980-1981r ? Ta teraźniejsza to zwykła przybudówka PiSu i żaden to związek tylko organizacja polityczna!
  • ~bua ha ha ha ha ha ha ha ha ha!!!!
    (2019-02-06 19:48)
    Politykierzy z dzisiejszej "Solidarności" zaprzeczający niemal każdym słowem ideałom Sierpnia mówią o upolitycznieniu?
  • ~De
    (2019-02-06 19:54)
    Zabrać całkowicie dotacje z ministerstwa kultury
  • ~do der dziennika
    (2019-02-06 19:56)
    Ide stad tu sie manipuluje lajkami
  • ~biuro monitoringu mediów
    (2019-02-06 19:59)
    Der Dziennik ? Niemiecka manipulacja, propaganda i ogłupianie ludzi 24 godziny na dobę.
  • ~Zoo
    (2019-02-06 20:00)
    Rodo 49 łapek wciągu 1 minuty robicie z nas 🎈
  • ~Grażyna
    (2019-02-06 20:00)
    Nie żadna Solidarność się wycofuje tylko pisowskie aparatczyki, które obsiadły ten związek. I bardzo dobrze - bo z prawdziwą Solidarnością to ma tyle wspólnego z PiS z prawdziwą prawicą.
  • ~Wittorio
    (2019-02-06 20:05)
    Od kiedy Solidarność przejęła władzę stała się ugrupowaniem politycznym.Efekty jej rządów były tragedią dla kraju.Dziś Solidarność jako związek nie istnieje,a jest raczej przystawką PiS-ci i żródłem utrzymania dla jej "przywódców".
  • ~WonSKY
    (2019-02-06 20:10)
    Jaka solidarmosc... to zwąchale, darmozjady, szkodniki,nieroby... Solidarność to wartości, partnerstwo, to zaufanie...to społeczna praca a nie ...pławienie się w luxusach...
  • ~oj
    (2019-02-06 20:18)
    To świetna wiadomość, nie będą przynajmniej w tym gremium kalać pamięci prawdziwej Solidarności.
  • ~salowa
    (2019-02-06 20:19)
    A kto miałby płakać po tych zakłamanych farbowanych lisach? Ci ludzie zrobili ze związku partyjno-rządową przybudówkę - jak za komuny. Niech się zajmą organizowaniem wyjazdów na wycieczki, popijaw 8 marca i prezentów mikołajowych dla dzieci - jak za dawnych dobrych czasów. W ECS, wśród bohaterów Sierpnia, nie mają czego szukać.
  • ~Nieporent
    (2019-02-06 20:44)
    KRZYŻYK NA DROGĘ.
  • ~..
    (2019-02-06 20:48)
    Przecież to wyłącznie skok na kase. Ile zarabia ten basil i te 60 osob tam zatrudnionych? A naiwni się na to zrzucają
  • ~Proste
    (2019-02-06 20:53)
    jarek kazał duda robi
  • ~Stary Solidaruch
    (2019-02-06 21:03)
    SOLIDARNOŚĆ wykazała że jest podnóżkiem PIS. Przyszedł rozkaz z Nowogrodzkiej i rezygnuje z czego ?Rezygnuje z prawa do znaku SOLIDARNOŚĆ gdyż zaprzeczając historii powstania SOLIDARNOŚCI nie jest godna kontynuacji działania tego związku.
  • ~KONSTYTUCJA
    (2019-02-06 21:21)
    Trzeba wyraźnie powiedzieć tzw "solidarność" !!! TE PiSbolszewickie pachołki nie mają nic wspólnego z Prawdziwą Solidarnością
  • ~Wieslaw
    (2019-02-06 21:32)
    Nie dajmy sie zwariowac politykom amatorom historii. Rzad powinien dawac pieniadze zawodowym historykom na badania historyczne i wydawanie ksiazek historycznych.
  • ~bazo
    (2019-02-06 21:51)
    no to terazębdzie centrum stasi niemieckiego miasta gdańsk
  • ~zin
    (2019-02-06 22:11)
    nie ma sie co martwic tym wycofaniem Ten zwiazek nie ma nic wspolnego z poprzednia solidaroscia Przywodzcy poprzedniej Solidarosci powinni zarzadac odebrania tej nazwy zwazkowi Dudy
  • ~Piotr.K
    (2019-02-06 22:50)
    NSZZ "niezależny, samorządny.....itd". Ten związek nie ma nic wspólnego z ruchem związkowym z lat 80. Tylko przywłaszczona nazwa. Jest w pełni odpowiednikiem związków zawodowych z lat komuny. CRZZ (centralna rada związków zawodowych). Główny mąciciel (tzw. Piotr Duda) to jest taki Alfred Miodowicz z PRL. Jak przewodniczący związku chodzi z legitymacją PIS, a grono jego wielbicieli to aktywiści PiS. Jakby tego było mało to posiłkują się poparciem cwaniaczka z Torunia.