E-dowód jest gotowy. Ale czy bezpieczny?

| Aktualizacja:

Wygląda na to, że PiS zrobi to, na czym poległ rząd PO-PSL. Ale nadal nie ma pewności, czy nasze dane będą właściwie strzeżone.

wróć do artykułu
  • ~gość
    (2019-03-16 08:20)
    nie wiem czy to prawda ale ponoć nie stoją za tym firmy polskie tylko zagraniczne (DE) i kody zabezpieczeń nie są w rękach naszych tylko tamtych firm, czy nie będzie wycieku naszych danych , analizy danych i działań obywateli PL przez służby zagraniczne??? drugi taki system to VIATOL w obcych rękach i dziwnych spółek > dostęp do wiedzy o ruchu aut na terenie PL (nie tyko gospodarcze zastosowanie, nasze wojsko , służby, nierząd też mogą być monitorowane jak się przemieszczają ) system rozpoznawania tablic na rogatkach miast jest bezpieczny , kto ma do niego dostęp???
  • ~B.
    (2019-03-13 09:10)
    No nareszcie ! Polacy uwielbiają narzekać jak widzę i wszystko widzieć w czarnych kolorach haha . A ile.to zaoszczedzi czasu i papierkowej roboty:) Bravo. W innych krajach już od dawno jest taki system i działa świetnie:)
  • ~Klementyn
    (2019-03-09 08:49)
    I tak postawia na swoim, a ludzie na wszystko sie zgodza i jeszcze podziekuje twierdzac, ze tak musi byc bo to dla naszego dobra. Ja przebudzenia nie widze wrecz odwrotnie jakis latarg czy juz 5G.
  • ~pod słońcem
    (2019-03-03 13:28)
    może od razu chip pod skórę jak się to robi w przypadku piesków i kotków, nikt wtedy nie zgubi dokumentu, ani nie posłuży się czyimś dowodem os. Do tego likwidacja gotówki z obiegu i pełna kontrola państwa nad wszelkimi przepływami pieniędzy i będziemy narodem najbardziej szczęśliwym pod słońcem.
  • ~Krystyna
    (2019-02-21 17:04)
    Jeśli jest tak bezpieczny jak najnowsze pit..... To ja dziękuję.
  • ~kuli
    (2019-02-19 19:34)
    Oby się nie powtórzyła sytuacja z Estoni
  • ~aaabbb
    (2019-02-11 22:54)
    Jeśli testy, metodologia i cała związana z tym dokumentacja nie jest publicznie dostępna to należy uznać, że system nie jest bezpieczny i unikać. Tak to działa w obecnym świecie IT.
  • ~total
    (2019-02-11 14:04)
    Następny krok finansowany przez UE to czipy nie w dowodzie, tylo pod skórą obywateli. Dop tej pory numer obozowy, czyli pesel jest w dowodzie, nastepnie będzie pod skorą, zamiast tatuowania.
  • ~jarek
    (2019-02-11 13:47)
    Nam to "cudo" jest całkowicie zbędne. To, że kilku cwaniaków przy pracy nad nim się obłowiło, nie oznacza, że jest on nam niezbędny. Służbom TAK, nam NIE!
  • ~antypolska
    (2019-02-11 08:08)
    Jak twierdzi gw, to na 100% nie

Może zainteresować Cię też: