Całe 500+ wpłacili na fundusz strajkowy nauczycieli. Dokładnie 108 tys. zł [WIDEO]

| Aktualizacja:

Ten niecodzienny gest młodych rodziców wzbudził sensację w mediach społecznościowych. Bo jego efekt wykracza daleko poza wirtualną rzeczywistość. "Kładą na łopatki ten rząd" - komentują internauci.

wróć do artykułu
  • ~z
    (2019-04-15 07:00)
    Nie sadze by nauczyciele odmawiajacy wykonania swojego obowiazku tzn przeprowadzenia tegorocznej matury mogli liczyc kiedykolwiek na wsparcie ze strony spoleczenstwa.Nie pomoga tu zadne skladki pieniezne.
  • ~Baz15
    (2019-04-13 22:39)
    Już chyba niżej nie można upaść, Sławomir zbrodniarz wyciąga łapę zebracza. Nie wierzę że z takim typem przystaja prawdziwi nauczyciele.
  • ~tttt.
    (2019-04-13 21:47)
    Ale sensacja ha ha ha!!!!!Wiecej takich frajerow.
  • ~rodzic maturzysty
    (2019-04-13 20:43)
    Prędzej dam bezdomnenu na piwo, niż kwiczącym nierobom i terrorystom !
  • ~chlewnia i obora
    (2019-04-13 20:40)
    Kwi kwi kwi, muuu muu muuuu !! To zwierzyniec a nie szkoła !!
  • ~stary wiarus
    (2019-04-13 20:14)
    podwyżkiei dla nauczycieli nie zmienia Polskiej szkoły .Trzeba zmienić całkowicie model nauczania w szkołach wziąśc przykład z Finów którzy mają szkolnictwo na światowym poziomie ,tam dzieci nie noszą książek do szkoły nie uczą się bzdurnych testów i nie piszą wypracowań domowych .Bo tam uczą ich samodzielnie myśleć i wyciągać wnioski .A naszych uczniów zmusza się do wkuwania niepotrzebnych formułek i testów.Dlatego nasze dzieci nie umieją samodzielnie myśleć .Nauczyciele sa oceniani za przerobienie programów i testów a nie z tego czy ćoś nauczyli uczniów.Im mniej uczniowie się nauczą to więcej weżmie korepetycji u nauczycieli i kasa gra .W filandi jest zakaz udzielania korepetycji płatnych uczniom przez nauczycieli bo uczniowie maja nauczyć się w szkole .Nauczyciele mają tam uczyć w szkole żeby dziecko samodzielnie się uczyło nauczyciel ma tylko pomagać. Unas jest biurokracja liczą się tylko wykazy przed kuratorium przed ministestwem byle się wykazać przed wladzą jakich zdolnych mamy prymusów a reszta p.o co się przejmować .Tam nie dba się o prymusóććuczyciel nie robi łaski że uczy uczniów i ątam jest szanowany.Oczywiście że tam zarabia dobrze i uczy w mniejszych klasach .Wpolsce nie winie nauczycieli tylko system szkolnictwa trzeba najprzód zmienić .Iapel do nauczycieli walczcie o swoje ale niezapomijajcie o uczniach i nie dajcie się manipulować politykom którzy na waszych plecach kcą dorwać śie do koryta
  • ~Lus
    (2019-04-13 16:22)
    To jak sen wariata , zmarnowane pieniądze , może tak trzeba było na hospicjum , tam są bardzo potrzebne . Szkoda że nie pomyśleli chociaż dwa razy szkoda.
  • ~alli
    (2019-04-13 12:18)
    Murem za nauczycielami, zaledwie 5 osób uzbierali to ustawka opozycji
  • ~emigrant niezachlebowy
    (2019-04-13 11:55)
    Podobnie dzieci brytyjskich gornikow wspieraly strajki ojcow swoimi zasilkami zywnosciowymi. Wowczas Margareth Thatcher prowadzila polityke, ktorej czesc spoleczenstwa nie rozumiala i dlatego na tym konczy sie to porownanie, bo przeciez obecny polski rzad wcale nie prowadzi pollityki, a tylko skamle w UE o unijne zasilki dla Pollski.
  • ~klop
    (2019-04-13 08:56)
    To efekt głupiego rozdawnictwa kasy tym którym PIS wpycha na siłę ,ludziom którym są niepotrzebne.
  • ~amira
    (2019-04-13 06:28)
    ale was PiSiarze rozdeło,śliny wam juź brakuje na plucie
  • ~anna
    (2019-04-13 02:45)
    po/eby
  • ~...
    (2019-04-13 01:02)
    Gdyby Unia z naszuch podatków nie dawała na bzdurne projekty to taki Bruszewski wziąść musiałby się do roboty
  • ~#NaPoważnie
    (2019-04-12 23:59)
    Wcześniej kasa zasilała portfel znanego alimenciarza... czy teraz zasili portfel tego prezesiny z znp ?
  • ~ela
    (2019-04-12 23:45)
    Ciekawe, czy strajkujący nauczyciele, będący rodzicami uczniów kończących podstawówkę, gimnazjum lub liceum, wysłali własne dzieci na egzaminy. Moim zdaniem nie powinni. Jak strajkować, to na poważnie.
  • ~JGK
    (2019-04-12 22:33)
    Ci "nauczyciele" wagarując i wrzeszcząc o jeszcze więcej wdrażają uczniów do nieróbstwa, zachłanności i cwaniactwa. Nauczyciel z prawdziwego zdarzenia N I G D Y by tego nie zrobił.
  • ~rychu
    (2019-04-12 22:24)
    wstyd mi za wiekszosc tych wpisow !!!!!!!!!!!! to tacy jak oni maja pretensje do Ofsiaka ze zbiera, bo przeciez mozna na cos innego !!!!!! oni pluja na czyjs dobry, z serca dobry gest !! Tusk powiedzial ze "trudno jest zyc w jednym kraju z Jarkiem", a ja powiem ze trudno jest zyc w jednym kraju z ludzmi, ktorzy dokonali tych wpisow !!!!!!!!!!!!
  • ~elektryk 21
    (2019-04-12 22:22)
    Mam propozycje dla tych rodziców którzy popierają strąk nauczycieli,pomimo tego że ich dzieci zdają w tym roku maturę lub mają testy gimnazjalne. Drodzy państwo macie niepowtarzalną okazje do zamanifestowania szczerości swoich intencji. Nie puszczajcie po prostu w tych dniach swoich dzieci do szkoły. Przecież nie wypada wam i waszym dzieciom uczestniczyć w działaniach łamistrajkowych.
  • ~tato
    (2019-04-12 21:25)
    doooornie, broniarz łapki zaciera, problemem jest tylko dłuższa o 4 godziny praca w TYGODNIU !!!!wszyscy 40 godzin, belfer 18 - to OK ?
  • ~julka
    (2019-04-12 21:14)
    Broniarz się cieszy i prosi o jeszcze,bo przecież z płaconych składek przez nauczycieli fundusz powinien być duży, przecież jeszcze nigdy nie wypłacano za strajki. Teraz US powinien dokładnie sprawdzić kto dostał tą darowiznę i czy odprowadził podatek. A te 500+ od innych to i tak do nauczycieli trafia tylko w formie korków, bez podatku.