Jak prawidłowo segregować odpady? Ministerstwo Środowiska tłumaczy NOWE ZASADY SEGREGACJI ŚMIECI

| Aktualizacja:

Słoiki wyrzucamy do pojemników na szkło bez nakrętek, a styropian, gumę i kauczuk - do tworzyw sztucznych i metalu. Ministerstwo Środowiska na prośbę PAP odpowiedziało, jak segregować odpady z niemal stu różnych rodzajów - takich, których często dotyczą wątpliwości.

wróć do artykułu
 • ~Anna
  (2019-05-12 20:27)
  Dlaczego my mamy płacić takie wysokie kwoty za śmieci, a gdzie są firmy, które produkują plastiki i zbijają fortuny. Wystarczy zabronić ich produkcji a wrócić do papierowych toreb, papieru i szklanych opakowań. Problem zniknie.
 • ~a gdzie mam
  (2019-05-12 16:16)
  wyrzucić zakuty urzędniczy leb,ktory wymyslil te pojemniki i podzial odpadkow na odpadki...typowe polskie działanie to komplikowanie wszystkiego co jest bardzo proste,dwa pojemniki:na odpady mokre,w tym domowe i odpady pozostale,czyli plastiki,szklo,metale...przecież i tak wszystko trafia na jedna pryzme w sortowniach odpadow
 • ~Dona
  (2019-05-12 13:59)
  A co dalej z tymi już posegregowanymi odpadami (czy będą sie palic?), skoro nie umiemy uruchomic skupu butelek czy makulatury. Dlaczego na suche owoce i warzywa nie ma papierowych toreb?