Prezes PGZ: Rozpoczynamy prace nad nowym czołgiem dla polskiej armii

| Aktualizacja:

Polska Grupa Zbrojeniowa uruchamia prace badawczo-rozwojowe nad ciężkim czołgiem dla polskiej armii – powiedział we wtorek podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach prezes PGZ Witold Słowik. W jego ocenie to projekt niezbędny dla polskiej obronności.

wróć do artykułu
  • ~tak jest
    (2019-05-14 18:34)
    Jak oni będą budować polskie czołgi tak jak te obiecane przez morawieckiego samochody elektryczne, to dalej będziemy się bronić t72....buhaha:)
  • ~sceptyk_22
    (2019-05-14 18:34)
    Rozpoczynamy... Rozpoczynamy... Rozpoczynamy... Piprzenie sekty rządzącej. Propaganda propaganda a efektów BRAK
  • ~Asty
    (2019-05-14 18:38)
    Chcieli lekki to im zrobili lekki, no to jednak chcą ciężki i lekkiego już nie chcą. ..... przepraszam kto tam pracuje i dopina takie tematy ? MAŁPY ????
  • ~Znafca
    (2019-05-14 18:41)
    Merkave kupta robi robotę tylko droga.
  • ~republika katolicko - kartoflana
    (2019-05-14 18:43)
    naiwny, naiwny, skundleni wy potraficie tylko kartofle i jablka uprawiac. pozatym nic.
  • ~ulisse
    (2019-05-14 18:57)
    makieta ze styropianu napewno się uda!
  • ~Junior
    (2019-05-14 19:30)
    PGZ nie potrafiła zrobić podwozia do armatohaubicy, trzeba było kupić koreańskie. Skąd pomysł, że potrafią zrobić cały czołg? Bo ta zabawa nic nie kosztuje polityków, jest w całości finansowana z waszych podatków.
  • ~PiS = POLEXIT
    (2019-05-14 19:32)
    A jak tam polskie samochody elektryczne? Minęły 4 lata, ktoś coś słyszał???
  • ~Bingo
    (2019-05-14 19:40)
    Czyli Macierewicz nie kupił polskiego lekkiego czołgu Gepard. Teraz chca czołg ciężki ale bez helikopterów to taki czołg ustrzela w bardzo krótkim czasie. Wspaniali ci Pisowscy stratedzy
  • ~RUSKIE SIE CIESZĄ
    (2019-05-14 19:50)
    będzie jak ze śmigłowcami ,programem Wisła, okrętami podwodnymi, czołgiem lekkim, Patriotami- niewykorzystane pieniądze zapisane na te cele pójdą na 500+
  • ~A MOŻE TAK
    (2019-05-14 19:56)
    zbudować dwa lotniskowce : jeden dla Radomia , drugi dla Baranowa
  • ~[ ╲╱]♏[├─┤]
    (2019-05-14 20:12)
    Super - nowy czołg będzie bazował na koreańskim K2 - bardzo fajny czołg i duża szansa dla naszego przemysłu.
  • ~zin
    (2019-05-14 20:36)
    cala produkcja dotychczas czolgow opierala sie na rozwazaniach rosyjskich Naped gasienic to najbardziej awaryjny podzespol zwyciekami oleju Moze konsruktorzy teaz przestawia sie na rozwiazania niemieckieg Leoparda
  • ~qwerty
    (2019-05-14 20:39)
    Bzdury ! Pisowski nominat nie zna nawet terminologii . Nie ma już podziału na czołgi lekkie i ciężkie . Teraz najważniejszy jest tzw. czołg podstawowy . Powstanie nowego czołgu jest projektem ogromnie kosztownym i czasochłonnym . Polska nie ma ani odpowiedniego budżetu , ani ludzi zdolnych do podjęcia takiego wyzwania . Lepiej , wzorem mądrzejszych od nas , modernizować sprzęt który się już posiada .
  • ~Nooo
    (2019-05-14 20:40)
    Na baterie słoneczne i drewniane gąsienice....
  • ~Ściema...
    (2019-05-14 20:44)
    A już myślałem że ten PL-01
  • ~krzyhoo1
    (2019-05-14 20:45)
    Państwo, które nie jest w stanie wyprodukować podwozia do armato-haubicy Krab (z Łabęd się rozlatywało po paru strzałach i kupiliśmy podwozie Samsunga z Korei Płd.), nie potrafi wyprodukować amunicji do armaty Leoparda, porywa się na stworzenie własnego czołgu? Na miraże typu Iryda, czy korweta Gawron zmarnowaliśmy miliardy. Nikt nie poniósł odpowiedzialności, a lobby zbrojeniowe nadal bredzi o autarkii w produkcji poważnego uzbrojenia, na jaką stać USA, Chiny, Rosję i może Brazylię, a niszowo Izrael, Francję, czy Szwecję
  • ~Och
    (2019-05-14 20:45)
    Po II wojnie pozostało sporo projektów ciężkich i bardzo ciężkich czołgów, może by je wykorzystać. Przecież i tak dłużej niż godzinę nie powalczą.
  • ~Ojej ale news..
    (2019-05-14 20:45)
    Putin zafajdał leginsy...
  • ~któś
    (2019-05-14 20:56)
    Będzie wizualizacja 3D miliona czołgów elektrycznych. Kilku się obłowi.

Może zainteresować Cię też: