Prezes PGZ: Rozpoczynamy prace nad nowym czołgiem dla polskiej armii

| Aktualizacja:

Polska Grupa Zbrojeniowa uruchamia prace badawczo-rozwojowe nad ciężkim czołgiem dla polskiej armii – powiedział we wtorek podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach prezes PGZ Witold Słowik. W jego ocenie to projekt niezbędny dla polskiej obronności.

wróć do artykułu
  • ~sceptyk_22
    (2019-05-14 18:34)
    Rozpoczynamy... Rozpoczynamy... Rozpoczynamy... Piprzenie sekty rządzącej. Propaganda propaganda a efektów BRAK
  • ~republika katolicko - kartoflana
    (2019-05-14 18:43)
    naiwny, naiwny, skundleni wy potraficie tylko kartofle i jablka uprawiac. pozatym nic.
  • ~PiS = POLEXIT
    (2019-05-14 19:32)
    A jak tam polskie samochody elektryczne? Minęły 4 lata, ktoś coś słyszał???
  • ~Junior
    (2019-05-14 19:30)
    PGZ nie potrafiła zrobić podwozia do armatohaubicy, trzeba było kupić koreańskie. Skąd pomysł, że potrafią zrobić cały czołg? Bo ta zabawa nic nie kosztuje polityków, jest w całości finansowana z waszych podatków.
  • ~tak jest
    (2019-05-14 18:34)
    Jak oni będą budować polskie czołgi tak jak te obiecane przez morawieckiego samochody elektryczne, to dalej będziemy się bronić t72....buhaha:)
  • ~Asty
    (2019-05-14 18:38)
    Chcieli lekki to im zrobili lekki, no to jednak chcą ciężki i lekkiego już nie chcą. ..... przepraszam kto tam pracuje i dopina takie tematy ? MAŁPY ????
  • ~ulisse
    (2019-05-14 18:57)
    makieta ze styropianu napewno się uda!
  • ~Bingo
    (2019-05-14 19:40)
    Czyli Macierewicz nie kupił polskiego lekkiego czołgu Gepard. Teraz chca czołg ciężki ale bez helikopterów to taki czołg ustrzela w bardzo krótkim czasie. Wspaniali ci Pisowscy stratedzy
  • ~krzyhoo1
    (2019-05-14 20:45)
    Państwo, które nie jest w stanie wyprodukować podwozia do armato-haubicy Krab (z Łabęd się rozlatywało po paru strzałach i kupiliśmy podwozie Samsunga z Korei Płd.), nie potrafi wyprodukować amunicji do armaty Leoparda, porywa się na stworzenie własnego czołgu? Na miraże typu Iryda, czy korweta Gawron zmarnowaliśmy miliardy. Nikt nie poniósł odpowiedzialności, a lobby zbrojeniowe nadal bredzi o autarkii w produkcji poważnego uzbrojenia, na jaką stać USA, Chiny, Rosję i może Brazylię, a niszowo Izrael, Francję, czy Szwecję
  • ~RUSKIE SIE CIESZĄ
    (2019-05-14 19:50)
    będzie jak ze śmigłowcami ,programem Wisła, okrętami podwodnymi, czołgiem lekkim, Patriotami- niewykorzystane pieniądze zapisane na te cele pójdą na 500+
  • ~Matka
    (2019-05-14 21:00)
    Ja jestem za posiadaniem silnego polskiego przemysłu. bo to dobre dla nas, ale nie widzę na razie szans. Kasa będzie płynąć do PGZ, za 10 lat zbudują makietę, za następne 10 może prototyp w jednym egzemplarzu, a za następne 10 ogłoszą zakończenie projektu i go zutylizują lub oddadzą o muzeum jako przykład naszego olbrzymiego wkładu w rozwój technologii. Smutne. A mieliśmy takich wspaniałych inżynierów.
  • ~A MOŻE TAK
    (2019-05-14 19:56)
    zbudować dwa lotniskowce : jeden dla Radomia , drugi dla Baranowa
  • ~Miso.,,,,,....,,,,,..,,..
    (2019-05-14 22:04)
    Podwozie kupili od samsunga, wierze kupią od leoparda i może zrobią ten czołg? Polacy raczej powinni się skoncentrować na tym co robią najlepiej czyli kupnie licencji i naśladownictwie.
  • ~Nooo
    (2019-05-14 20:40)
    Na baterie słoneczne i drewniane gąsienice....
  • ~robertpk
    (2019-05-15 08:16)
    Przetłumaczę na polski: - weźmiemy od Państwa kilkaset milionów złotych a za 5-6lat pokażemy makietę lub "demonstrator technologii" który potem będzie wystawiany w muzeum wojska polskiego
  • ~bogini pokoju
    (2019-05-14 23:03)
    Czyli jednak mają nasi machinę czasu! Nareszcie! Wyślą te ciężkie czołgi do przedwojennego Wojska Polskiego, żeby we wrześni 1939 roku ani guzika nie oddało. Tak, na pewno tak, bo przecież nasi zarządcy wojska na 100% muszą wiedzieć, że w najbliższych wojnach główną siłą obronno-zaczepną są rakiety wszelkiego rodzaju, a nie armaty. Na pewno wiedzą, że nawet najcięższy czołg nie zestrzeli ani rakiety, ani samolotu, ani śmigłowca... Tak, chyba to wiedzą...
  • ~autor widmo romek p
    (2019-05-14 21:11)
    Może lepiej opancerzone hulajnogi elektryczne !
  • ~Znafca
    (2019-05-14 18:41)
    Merkave kupta robi robotę tylko droga.
  • ~qwerty
    (2019-05-14 20:39)
    Bzdury ! Pisowski nominat nie zna nawet terminologii . Nie ma już podziału na czołgi lekkie i ciężkie . Teraz najważniejszy jest tzw. czołg podstawowy . Powstanie nowego czołgu jest projektem ogromnie kosztownym i czasochłonnym . Polska nie ma ani odpowiedniego budżetu , ani ludzi zdolnych do podjęcia takiego wyzwania . Lepiej , wzorem mądrzejszych od nas , modernizować sprzęt który się już posiada .
  • ~kapral ferdek
    (2019-05-14 20:58)
    mówicie, że pis nic nie buduje a tu proszę jaka maszynka; 2 dni jazdy i są na ściernisku pod san Francisco.

Może zainteresować Cię też: