Abp Polak o filmie Sekielskiego: To nie jest atak na Kościół. Abp Głódź nie miał prawa mówić, że to "byle co"

Nie mogę egzekwować dymisji, bo jestem zwierzchnikiem metropolity gdańskiego. Ale abp Głódź mógłby powiedzieć, na jakim etapie jest postępowanie, które zostało zgłoszone w filmie - tak prymas Polski komentuje w "Gościu Radia ZET" słowa abp. Głódzia na temat filmu "Tylko nie mów nikomu" braci Sekielskich.

wróć do artykułu
  • ~kosa
    (2019-05-18 15:16)
    prezio jak zwykle wie lepiej niż prymas i papież, to atak na kościół ! to atak na Polskę ! a ciemny lud jak zwykle spazmuje
  • ~Konfederacja
    (2019-05-16 20:32)
    Konfederacja
  • ~ministrant z katedry
    (2019-05-15 12:34)
    Jest u wierzących rachunek krzywd i hierarchów dłoń ich nie przekreśli.
  • ~Krystyna z Agencji
    (2019-05-15 12:09)
    Terapia odwykowa tylko u mnie.
  • ~Krakus
    (2019-05-15 11:44)
    przestancie wreszcie pier… o klechach -zygac sie chce !!!!
  • ~Obserwator wydarzeń
    (2019-05-15 11:42)
    Ksiądz Prymas Wojciech Polak to jedna z niewielu, niestety, jasnych postaci w polskim episkopacie. Jeśli arb.Głódź ma jeszcze honor, to po takiej ocenie ze strony swego krajowego zwierzchnika powinien przeprosić Rodaków i odejść z piedestału na emeryturę.
  • ~md
    (2019-05-15 11:22)
    Dlaczego ten abp obraża inteligencje Polaków? Nie bez powodu Kościół jest grillowany akurat przed wyborami. Część wysokich hierarchów (ale nie abp Polak) i chyba znaczna większość pomniejszych księży, zwłaszcza na prowincji, sympatyzuje z PiS. Na prowincji przewagę ma PiS. Wzbudzić tam niechęć do Kościoła, to wzbudzić niechęć do PiS, bo kojarzony jest z Kościołem. Ostatnia nagonka i prowokacje wobec Kościoła to dobrze ukartowana operacja socjotechniczna.1) Przemówienie tego szczurka przed Tuskiem (podejrzewam, że to przemówienie Tuska było tam supportem, a nie odwrotnie). 2) Prowokacja z tęczowymi aureolami. 3) Film Sekielowera. Tymi ludźmi nie kieruje troska o polskie dzieci i Kościół, tylko jest to bardzo cyniczna, brudna operacja z celem bliższym politycznym (wybory), a celem dalszym antykościelnym i w efekcie antyreligijnym. Chodzi o to, by Polacy odwrócili się od Kościoła, religii, tradycji, patriotyzmu i przeszli do obozu lewacko-liberlnych kosmopolitów, a wtedy władzę przejmuje opozycja... żeby było tak jak było. No i plusy: imigracja+, LGBT+, gender+, aborcja+, śluby jednopłciowe z adopcją dzieci+, niemiecki kolonializm+.
  • ~TTT
    (2019-05-15 11:01)
    Jeden normalny, który przeprasza za "podwładnych"
  • ~leon
    (2019-05-15 10:46)
    Wielebny prymasie a co prymas zrobił w tej sprawie, ze teraz tak płaczesz nad tą sytuacją ?? Po co w Polsce jest obecny Prymas i jakie są jego obowiązki ?????????
  • ~Duza roznica.
    (2019-05-15 10:39)
    Wielu tu stara sie umiejszyc grzechy kleru katolickiego.Ksiadz to inna funkcja od ludzi ze swiata laickiego.Dalej nauczyciele,trenerzy itd,nie sa zwiazani instytucja celibatu koscielnego.Celbat to w wieku przypadkach,jest lamany instytucja siostr wdow z dziecmi,gosposie,czasem zakonnice.Ksieza kieruja sie tez innymi zadzami w kierunku do siebie lub innych kochankow,zreszta jest cala gama grzechow seksualnych.Ksieza zyja przypominam z datkow parafian a nie z pensji.
  • ~taka prawda
    (2019-05-15 10:31)
    Film pokazuje z jaką "sympatyczną instytucją" mamy do czynienia a jarosław chce kolejne pokolenia polskich dzieci oddać im w łapy wzamian za polityczne poparcie.
  • ~Michu.
    (2019-05-15 10:24)
    Polak to prymas Platformy. Siedział na antykościelnym wystąpieniu Tuska. Czemu nie krytykuje z całą siłą LGBt za bezczeszczenie wizerunki matki Bożej? Teraz przystąpił do ataku z lewacką hordą na abp. Głodzia. Prymasie ustąp, wstydu oszczędź.
  • ~kiole
    (2019-05-15 10:14)
    DLA GŁÓDZIA TO JEST NORMALKA ZGROZO DZIADY CZAS USTĄPIC MIEJSCA MŁODYM NIE ZATRUTYM PYCHA ITP
  • ~Klerk
    (2019-05-15 10:12)
    po-lak po-prawny po-lititycznie, tzw “ksionc patRYJota”
  • ~nie judź
    (2019-05-15 10:10)
    Rebe Polack, go home.

Może zainteresować Cię też: