Ustawa 447, Judasz w Pruchniku i kazanie bpa Jeża. Polska Rada Chrześcijan i Żydów zaniepokojona narastającym antysemityzmem

| Aktualizacja:

W ostatnich tygodniach wzmagają się w Polsce napięcia, które budzą nasz głęboki niepokój. W życiu publicznym – i to nie na jego marginesie – pojawiły się wypowiedzi atakujące Żydów – podkreśla Polska Rada Chrześcijan i Żydów w oświadczeniu przekazanym PAP w środę.

wróć do artykułu
  • ~Oskar ze Stasi
    (2019-05-15 18:25)
    Plują na Polaków w Izraelu, a wy z antysemityzmem wyjeżdżacie. szwabki ogarnijcie się.
  • ~kwiatek
    (2019-05-15 18:27)
    Nie dziwię się , szczególnie po dzisiejszym opluciu i ataku na polskiego ambasadora w Izraelu.
  • ~www
    (2019-05-15 18:32)
    A co z narastaniem antypolonizmu? Czy rada się tym zajęła?
  • ~stary
    (2019-05-15 18:35)
    Zawsze wszyscy są winni tylko nie ONI , może niech spojrzą na swoje postępowanie a wtedy dowiedzą się skąd bierze się antysemityzm .
  • ~;ooojjojoj
    (2019-05-15 19:05)
    Judasz to zwykły szmalcownik jak i Annasz i Kajfasz bo denuncjowali wszystko rzymianom. Niech to Gross opisze tych swoich ziomków szmalcowników
  • ~eni
    (2019-05-15 19:09)
    No tak, przecież Judasza nie bili kijami a dali mu 12 srebrników i w tym jest problem. Delegacja mimo odwołania przyjechała do Polski domagać się pieniędzy i chcą rozmawiać "po cichu", dlaczego jeżeli nie chcą nic wyłudzić.?
  • ~E meryt
    (2019-05-15 20:17)
    Atakujecie Polskę i Polaków ciagle czegoś chcecie , macie postawę roszczeniowa i awanturniczą.
  • ~Raz dwa trzy
    (2019-05-15 20:57)
    Poziom antypolonizmu czyli nienawiści do Polski w Izraelu jest nawet nie do porównania z tym co mamy w Polsce. Więc może szanowna rada przestała by krytykować tylko Polaków....
  • ~Maxim
    (2019-05-16 07:24)
    Było nam żydów nie wpuszczać do Polski w średniowieczu😞 To jak wpuścić lisa do kurnika. Tak się nam odwdzięczają za ochronę w średniowieczu i w czasie 2 wojny.
  • ~Batko
    (2019-05-16 10:42)
    O--Rada zdziwiona? A KTO BUDZI DEMONA Antysemityzmu wśród Polaków? Komu zależy na Powtórce Marca 68 ,i EKSCESACH Antysemickich? Jest takie przysłowie ,,nie ciągnij kota za ogon ,bo jak kot przyp-- to Zaboli."
  • ~Poldi
    (2019-05-24 08:09)
    Batko, jasne, tam gdzie forum glupoty, ciemnoty , rasizmu, to ty jeden z pierwszych w szeregu! Moge tylko pogratulowac ptasiego mozdzku!
  • ~kwr
    (2019-05-24 09:45)
    Cwaniacki naród, Wszystko cudzymi rękami. Przed wojną migali się przed wojskiem. Religia im nie pozwalała. Teraz religia im pozwala. Żyli w kraju, gdzie mienie bezspadkowe przechodzi na skarb państwa. A oni piszą swoje prawo, i mówią, że każdy kogo wskażą palcem to czuł się Żydem i im chciał przepisać swój majątek. Mogą pleść dowolne bzdury, a jak powiesz że to bzdury to jesteś antysemita. To jak przez wieki są traktowani przez różne narody z różnych kontynentów, bierze się z tąd jak traktują innych. Ktoś ma wątpliwości jak potraktują ich Palestyńczycy jak odwróci się karta ?
  • ~pokrętna logika
    (2019-05-24 11:53)
    Obywatele polscy żydowskiego pochodzenia (bo o nich chodzi w odniesieniu do pokonanej II RP) zostali zamorodowani przez niemieckiego okupanta. Mienie bezspadkowe - zgodnie z prawem - przejęło państwo, którego obywatelami byli. Konieic i kropka. Nie ma czegoś takiego jak przekazanie niemia bezspadkowego obywateli danego państwa innemu państwu...
  • ~:)
    (2019-05-24 16:09)
    Najbardziej mnie śmieszy, jak każde słowo krytyki postępowania tzw. "narodu wybranego", czy zwrócenie najmniejszej uwagi na jakieś draństwo to - uwaga: "antysemityzm"... Koń by się uśmiał :)

Może zainteresować Cię też: