Kard. Nycz zapewnia, że dziś wystąpiłby w filmie Sekielskiego. "Pragnę za to przeprosić"

Poruszyła mnie ogromna tragedia, ogromny ból osób skrzywdzonych – powiedział metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz w rozmowie z portalem Onet.pl i "Rzeczpospolitą”. W ten sposób odniósł się do filmu "Tylko nie mów nikomu". Fragmenty rozmowy opublikował w środę Onet.pl.

wróć do artykułu
  • ~jarek
    (2019-05-15 20:46)
    Jakoś nie wierzę w tę jego skruchę....
  • ~ros
    (2019-05-15 21:08)
    ...to nie jest skrucha ..to jest gra o tron który mogą stracić..daleko już wszystko to zaszło a mniemam że zajdzie o wiele , wiele dalej?
  • ~e-PiSkopata
    (2019-05-15 21:12)
    Przeprosić to powinni katolicy za tolerowanie takich biskupów we władzach kościoła. A samych biskupów jak najszybciej przepędzić. Póki tego nie zrobią hańba spada również na nich.
  • ~Drakaras
    (2019-05-15 21:16)
    To koniec kleru w Polsce. Teraz już tylko rozwiązanie konkordatu, wyprowadzenie religii ze szkół, koniec z finansowaniem KRK z budżetu, opodatkowanie kleru i wiernych chcących go finansować, rewizja przywilejów i majątków, koniec z pokropkami, wigiliami, święconkami. I wreszcie Polska będzie normalnym, nowoczesnym krajem, wolnym od watykańskiego okupanta.
  • ~tuitam
    (2019-05-15 21:17)
    W tym momencie slowo Przepraszam nie jest nic juz warte. Zwlaszcza w ustach takich urzednikow Kosciola. Gdyby on wiedzial to by wystapil...? Naprawde? Kosciol Katolicki jest takim bagnem, ktore samo siebe nie oczysci, bo i kto ma to zrobic? Oni sami? Przeciez przez dekady ukrywali przestepcow, przesuwali ich miedzy parafiami, tuszowali lokalne oskargi a np. obywatel Paetz ktory stal na swieczniku ma spokojne i ciche lokum we Wloszech i byl szczerze zdziwiony kiedy niepozwolono mu celebrowac mszy w Poznaniu. Jest niepojetym , ze KK jest z jakiegos niezrozumianego powodu instytucja niepodlegla prawu Panstwa. Wg mnie cala ta prawda filmu jest ostatnim gwozdziem do trumny KK. I dobrze. Cala gora urzednikow KK powinna wyleciec na przyslowiowy p***k, prokuratura z urzedu powinna wszczac postepowania i karac przestepcow, kazda z ofiar powinna dostac godne zadoscuczynienie a media naglasniac kazdy wystepek oszustow w sutannach. Panstwo powinno wypowiedziec niepotrezbny konkordat i traktowac KK jak kazda inna organizacje spoleczna. Tylko tak mozna oczyscic rozlam miedzy nowoczesnym spoleczenstwem obywatelskim a grupa wyznaniowych uzurpatorow spod znaku KK.
  • ~Chag Pesach Sameach, Happy Passover!
    (2019-05-15 21:25)
    Kard. Nycz, jest biskupem z nieprawego łoża, bo prawdziwym jest abp. Wielgus. To co robi kard. Nycz i tak jest bez znaczenia.
  • ~Prorok
    (2019-05-15 21:45)
    Polacy Ci co nienawidzą Kościół jesteście słabej wiary,kąkol jest wszędzie w sutannach też ale Kościół powstanie umocniony Ci co mówią że są Katolikami a nie wypełniają pisma są wilkami w owczarni,
  • ~któś
    (2019-05-15 23:00)
    Maltański arcybiskup, któy robił porządki w Chile, wybiera się do Polski. Boją się o swoje tyłki i tyle. Ich skrucha jest g*wno warta.
  • ~to zalosne
    (2019-05-15 23:33)
    Kto juz nie ma innego wyjscia tego slowa nie maja zadnej wartosci. Zalosne.
  • ~Klaps
    (2019-05-16 02:00)
    To ciekawe ale w jakiej roli ?.Dobrze aby odczytal z Biblii wersety ,ktorych nie potrafili Polakow nauczyc ponad 1053 lat.Wj 20,4-6.Pwt 5,8 -10.Pwt 4,10 -20.Rz 1,21 - 28.Rz 8,38 - 39.Rz 10,9 - 10.Rz,8 - 10.I Kor ,11,23 - 30.Ga 1,7 - 9.Ga 4,4 -7.Hbr 9,24 -28.Hbr 10,9 - 18.
  • ~sic.
    (2019-05-16 05:55)
    Jakos alians Kosiola i Pisu nie wyszedl ... Proponuje aby biskupi podali kandydature Sekielskich do pokojowej nagrody Nobla ...
  • ~Warszawiak
    (2019-05-16 06:52)
    Nycz to biskup z nieprawego łoża. Prawdziwym biskupem Warszawy jest abp Wielgus. Dlatego gesty Nycza są bez znaczenia.
  • ~Lewatywa
    (2019-05-16 06:54)
    Czy ktoś boi się tego wpisu ? Biskupi, koniec przeprosin. Nie uwierzę w waszą skruchę, jeśli nie zrobicie tych rzeczy : Przekazanie prokuraturze nazwisk biskupów, którzy przenosili księży pedofilów do innych parafii i pozbawianie ich urzędów SZCZEGÓLNIE biskup bydgoski Jan Tyrawa i metropolita gdanski Sławoj Głódź . Mam watpliwości wobec działań kardynała Nycza i Dziwisza !
  • ~Sajgon
    (2019-05-16 06:56)
    Czy ktoś boi się tego wpisu ? Czy będzie niezależne śledztwo w archiwach kurii w sprawie traktowania zgłoszeń dotyczących pedofilii ze strony księży ? Zróbcie tak jak niemiecki Episkopat otworzył archiwa badaczom z trzech uniwersytetów, którzy ujawnili 3677 przypadków pedofilii wobec dzieci na przestrzeni kilkudziesięciu lat a prymas Reinhard Marx przyznał, że Kościół niemiecki stracił zaufanie społeczne. Bójcie się Franciszka i jego przysłanego śledczego ! W imię krzywd musi nastapi już tu na Ziemii sprawiedliwość !
  • ~Slazak
    (2019-05-16 06:56)
    Kardnale Nycz, gdzie panska dymisja. Chociaz w "Honor" tej kasty nie wierze
  • ~Martadela
    (2019-05-16 07:05)
    Czekam na publiczne wystąpienia biskupów oskarżonych o tuszowanie pedofilii !Bracia Sekielscy wywołali kardynałów i biskupów Nycza, Dziwisza, Głódźa i Tyrawa do odpowiedzi. Czas się stawić przed narodem i miećc honor mężczyzny. I nie chodzi tu o żadne przeprosiny, ale otwartą rozmowę i wyznanie grzechów na temat konkretnych przypadków i oskarżeń o zaniedbania. Czyńcie swoją powinność ! Czy macie choć odrobinę honoru i odwagi ?!
  • ~Stara wieś
    (2019-05-16 07:05)
    No właśnie kardynale byłem bardzo zawiedziony pana postawą a zaliczam pana do prawdziwych kapłanów ?
  • ~bla bla
    (2019-05-16 07:10)
    i wylizać buty
  • ~Biały Murzyn Kunta-Kinte
    (2019-06-18 12:16)
    ...Nycz zapewnia, że dziś wystąpiłby w filmie Sekielskiego. "Pragnę za to przeprosić"....A po filmie Kler" było szczucie, mowa o atakach na wiarę, co tam wiara - na KOŚĆIÓŁ! itd.Sekielski udokumentował to co o czym mówił Kler". Dokument trudno obalić. A słyszałem, że wszystkiemu winien jest Szatan. Opublikować jego portret pamięciowy i wysłać za nim list gończy i niech się oprawcy biednych księży bujają.

Może zainteresować Cię też: