Prymas Polski o słowach Kaczyńskiego: Nie widzę tej ręki, która jest podniesiona na Kościół

Kryzys jest spowodowany tym, że są w Kościele grzechy i przestępstwa pedofilii. Musimy zmagać się i walczyć o to, żeby oczyścić Kościół z grzechu i przestępstwa – powiedział w czwartek prymas Polski abp Wojciech Polak w TVN 24.

wróć do artykułu
  • ~rocznik1945
    (2019-05-18 14:32)
    "Nie widzę tej ręki, która jest podniesiona na Kościół" - a co wy w ogóle widzicie? Hierarchowie tak zajadle odsądzający od czci i wiary rozwodników, stawiający ich praktycznie poza nawiasem KK w stosunku do samych siebie nie przejawiają nawet cienia samokrytycyzmu! Nie chcieliście i nie potrafiliście oczyścić swych szeregów tak z PRL-owskiej agentury, jak i z dominującego w KK lobby homoseksualnego, z którego wywodzi się ponad 60% pedofilów!!! Doprowadziliście do moralnego upadku KK, co skutkuje tym, że nie macie dziś prawa do osądzania kogokolwiek, za cokolwiek! JPII przestrzegał, że „największym zagrożeniem dla KK są duchowni, którzy utracili wiarę”! Ale was to ponoć nie dotyczy!
  • ~Bobby
    (2019-05-17 19:54)
    A ten fundusz solidarnosciowy to skad wezmie pieniadze? Z dodatkowych niedzielnych skladek? Bo nie mysle, ze kler sie opodatkuje.
  • ~Wielkopol
    (2019-05-17 11:42)
    Nie ma szans na odnowę moralną kościoła w naszym kraju, pod rządami takich biskupów jak Dziwisz, Gądecki, Głódź, Jędraszewski i paru innych . Zboczenia seksualne towarzyszą kościołowi od tysiąca lat. Walka z tą plagą wywołaną celibatem, to syzyfowa praca dla biskupów pragnących reform , bo są w mniejszości.Reformatorom ,ludziom prawdziwej wiary, życzmy powodzenia.Precz z kościoła dla średniowiecznych zamiataczy przestępstw kościelnych pod dywany.
  • ~Batko
    (2019-05-17 10:04)
    I to ZERO,jest Prymasem Polski?????????????? Kogo Broni? Lewackiej Hołoty ,a może ON z,, księży patriotów". Ciekawe jaki Hak mają na Niego.Jak najdalej od Kapłanów ,ktorzy nie Bronią Wiary Kościoła.
  • ~Sokular
    (2019-05-17 08:47)
    Jednak dyskusja trwa niszcząca Kościół,który dla dobra powszechnego powinien się obronić i wyeliminować zło,które NAPRAWDĘ JEST .Niezaleznie od politycznych interesów społeczności kosciół jest potrzebny dla utrzymania etyki i porządku.To jedyny kręgosłup dla ....mas. Mówię to jako osoba niewierząca............
  • ~head
    (2019-05-17 08:37)
    Nic tak nie zaszkodziło kk jak poparcie PiS.
  • ~Poldi
    (2019-05-17 08:30)
    Hej, piska ciemnoto, wyscie slow prymasa nie zrozumieli. Wy nic nie pokapowali. Co za cienomta , co za holota!
  • ~Kara
    (2019-05-17 08:27)
    Jak ktoś jest ślepy (oj przepraszam, widzi inaczej), to nie ma się co dziwić.
  • ~TTT
    (2019-05-17 08:18)
    Oj prezesunio będzie niezadowolony :) z takiej wypowiedzi
  • ~internautka 50+
    (2019-05-17 07:58)
    Trzeba by kardynale założyć mocniejsze binokle i wytężyć słuch to by kardynał więcej widział i słyszał Jest przecież sporo takich którzy np chcą rozwiązać konkordat, odebrać ziemię i inne dobra należące do kościoła, jeżeli to nie są ataki na kościół-to co nimi jest?
  • ~elwir
    (2019-05-17 07:55)
    to se kup mocniejsze okulary
  • ~Bartosz
    (2019-05-17 07:53)
    Dziwny kąt patrzenia, to zależy kogo szanowny uważa za kościół. My bezsukienkowi Chrześcijanie nie czujemy się jak w oblężonej twierdzy ale kolejne wybryki sukienkowych nie ułatwiają nam życia. Harda LGBT i partia Biedronia nie wspomnę o ludzikach z PO KO to oczywiście kandydaci na ołtarze to żadne zagrożenie. Niszczenie rodzin przymusowa seksualizacja dzieci to też pikuś. Aby kurialistom na dobry koniaczek wystarczyło.
  • ~kizak
    (2019-05-17 07:09)
    niejaki Polak pokazuje ,że niestety na czele Polskiego Kościoła stoi człowiek bezmyśny ( podobny do pseudo papieża Franciszka)
  • ~Slazak
    (2019-05-17 06:44)
    Tylko zabranie MAMONY moze ich nawrocic
  • ~alli
    (2019-05-17 06:34)
    Prymas musi chyba szkła w okularach wymienić jak nic nie widzi...
  • ~Ministrant
    (2019-05-17 05:59)
    Kaczynski stwierdzi ,ze prymas jest wrogiem Polski.Stwierdzi rowniez xe jedyny patriotyzm plynie z Torunia,bo mowia mamonie.
  • ~Kamil S
    (2019-05-17 05:33)
    To chyba jedyny mądry biskup wśród tych opasłych wieprzy którzy myślą ,ze ich głupota jest mądrością narodu.
  • ~wera
    (2019-05-17 04:04)
    Drogi Arcybiskupie !wasz głos nie dociera wszędzie a proboszczowie są! I nie pomoże przemowa w telewizji TVN jak w telewizji publicznej tego nie pokażą.Po miejscowościach proboszcz jest przywódcą i to co powie na kazaniach to ludzie robią a nalatuje na Opozycję i wręcz mówi na kogo głosować .Tam kierujcie swoje słowa do proboszczów z miejcowošci małych a nie do ludzi z miast
  • ~Przytomny
    (2019-05-17 01:19)
    Grzechy seksualne ksiezy i innych profesji pozostawic sadom.Polityka i rzadzenie krajem wazniejsze,patologia spoleczna byla i bedzie,trudno aby ominela i kosciol,ktory swoimi dogmatami,doktrynami i okultyzmem skomplikowal ludziom droge do Boga.Wracajac do tematu,politycy powinni zachowac dystans od religii i to nie tylko katolickiej,nie mozna grac na imponderabiliach spolecznych.Politycy powinni w kampani wyborczej pokazac spoleczenstwu swoje plany,ktore chca wprowadzic w zycie po wygranych wyborach.
  • ~szkoda pokolen
    (2019-05-17 00:40)
    Czym dluzej sprawa pedofili w Kosciele nie bedzie definitywnie przez niezalezna komisje z poza polityki i z poza episkopatu wyjasniona bedzie cisnienie roslo i pozniej z wielka strata dla kosciola spotegowanie wybuchnie. Australia, Irlandia i iemcy pokazaly jak to nalezy zrobic. Polska jeszcze dlugo nie bedzie zachodem bo musi sie najpierw sama zniszczyc a potem wszystko zaczac od poczatku.

Może zainteresować Cię też: