Bp Libera: Udaję się na sześć miesięcy do kamedułów

| Aktualizacja:

"Każdy ksiądz, każda siostra zakonna ma prawo, by po iluś latach pracy w Kościele zrobić sobie taka przerwę. Siłą rzeczy, pobyt u kamedułów nabiera wymiaru pokutnego" - poinformował w sobotę na Twitterze biskup płocki Piotr Libera. Wyjaśnił, kiedy podjął taką decyzję. 

wróć do artykułu
  • ~Rodzic
    (2019-05-20 08:37)
    Udaj się na pół roku do Zakładu Karnego. Będzie z tego podwójny pożytek dla ciebie. Odprawisz pokutę i jednocześnie poznasz "miłość bliźniego" jaką przekazywali koledzy z "twojej firmy" Polskim dzieciom.
  • ~zin
    (2019-05-19 15:11)
    poki co do tej instytucji zwanej koscilem nie wkroczy demokracja to sie nic nie zmieni Wierni nic nie maja do powiedzenia istnieje dyktat ksiedza pozostaje im tylko sluchac i dawac pieniadze na tace To wierni powinni ponosic odpowiedzialnosc z a zachowanie ksiedza w danej parafi i kary powinny byc nalozone na nich
  • ~zin
    (2019-05-19 14:45)
    ile wasze modly sa warte nie jedno dziecko juz sie przekonalo Watpie czy klechy i ich biskupi wierza wBoga
  • ~leszek mac
    (2019-05-19 14:40)
    Za pokute to mozna wyjechac na misje do Kamerunu.
  • ~KLECHA
    (2019-05-19 10:36)
    Na pol roku? DO KONCA SWOICH DNI.G LODZ ,JEDRASZEWSKI I INNI POLE DO POPISU
  • ~Ulisse
    (2019-05-19 10:06)
    Powinien raczej iść do brata Alberta.
  • ~figa
    (2019-05-19 07:58)
    Kara czy odwyk?
  • ~byłem Polakiem
    (2019-05-19 07:34)
    Udać się może nawet na Księżyc. Ale mieszanie urlopu , schowka do uciszenia tłumu z miejscem pokutnym, zakrawa na śmianie się w nos tzw. wiernym.Trzeba być dosłownie niesprawnym umysłowo, żeby wierzyć w te banialuki. Na równi mógłby nas przekonywać, że twarde wypróżnianie na WC stanowi karą bożą albo odprawiniem pokuty. Do wszystkiego można dopasować. Hipokryzja pełną gębą na fotce.
  • ~Slazak
    (2019-05-19 06:38)
    moze by tak Glodzia wyslac do kamedulow, ale na zawsze o chlebie i wodzie?
  • ~mów mi Wuju
    (2019-05-19 04:53)
    Nie wiem, czy zajmuje się ten człowiek, ale na pewno to wielka pycha myśleć, że cały świat jest zainteresowany, czym będzie się zajmował przez najbliższe pół roku. - Twoja sprawa. Czy mieszkasz "U Kamedułów", czy "U Sowy", kogo to obchodzi. W końcu nieważne w jakim hotelu się mieszka, tylko kim się jest.
  • ~jaś
    (2019-05-19 00:07)
    Może tam o 6 rano drzwi nie rozwalą.
  • ~kucharka
    (2019-05-19 00:03)
    Jakoś dziwnie się chce schować na pół roku a nazywa się to rok sabatyczny?. Niby w nagrodę ale w wymiarze pokutnym i to papież mu niby zezwolił a przecież kłamstwo to też grzech.Tylko nie wie o tym, że ten "dywan" u Kamedułów nie jest aż tak duży i wszystko wyjdzie znowu z podwójną siłą.
  • ~heca hecą
    (2019-05-18 23:02)
    Nie wiem czy dobrze czytam - do haremu na pół roku? To faktycznie akt pokutny :)
  • ~Luther 2.0
    (2019-05-18 22:28)
    haha - teraz patrza na paluszki - co to bedzie co to bedzie. Nie jestem za nisczczeniem kosciola ale niech ci fioletowii sie normalnie ozenia , maja zone i dzieci i niech potem prawia kazania o ordzinie, milosci i 10 przykazaniach. Nasza wiara to dzis walka z islamen wiec zrobcie do jasnej cholery reforme tego kosciola. Majatek jak cholera - wiem lza w oku - ale to nie wasz majatek. to wszystko jest nasze - katolikow. Nie wasze wielcy czarownicy w lilowych szatach.
  • ~Wykształciuch
    (2019-05-18 22:07)
    Szanowny biskupie. Żywię nadzieję, że trafisz do innego eremu na okres przewidziany prawem naszego kraju. A czynnik sabatyczny urządzą ci współeremici....
  • ~Don Carlos
    (2019-05-18 20:12)
    Tak krótki okres nie da efektów pełnej resocjalizacji.
  • ~tylko tak
    (2019-05-18 19:13)
    Jakiś taki delikatny dla siebie. Odpowiem tak, stań najpierw przed jakąś tam swoja komisją podobnych jak ty, później przed sądem, ale poczekaj na " po wyborach" a później zostań w tym klasztorze do końca życia by nie czerpać pełną garścią z życia a pokutować.
  • ~rychu
    (2019-05-18 18:02)
    jeszcze jedna grupa ktorej sie nalezy !!!!!! oni maja prawo schowac sie w klasztorze i przeczekac, az wszystko sie przewali i rozmyje !!!!!!! sekta Jareczka to zalatwi !!!!!!!!!!! juz jestem zupelnie przekonany o tym ze sekta Jareczka, razem z sekta katolska pozamiata wszystko i NIC KOOORWA SIE NIE ZMIENI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~Szyba
    (2019-05-18 17:36)
    Fakt , okres przedwyborczy to ciężka , wytężona praca , do tego kłopoty z filmami ! Nadszedł najwyższy czas na godziwy odpoczynek , wygodna kwatera , dobre jedzenie i słodkie nieróbstwo , wszystko czego potrzebuje skromny duchowny !
  • ~gnom
    (2019-05-18 17:25)
    O jejku ! I co to teraz będzie ??

Może zainteresować Cię też: