Operacja "Samum": Amerykanie ich chwalili, polski rząd ukarał. Oficerowie od legendarnej akcji ofiarami dezubekizacji

| Aktualizacja:

Maksymalna emerytura oficerów, którzy tworzyli polski wywiad po upadku komunizmu, na mocy ustawy dezubekizacyjnej wynosi dziś nieco ponad 1800 zł. Również tych, którzy brali udział w legendarnej operacji "Samum". 

wróć do artykułu
  • ~Zepp
    (2019-06-05 20:40)
    A Pixi i Dixi w NBP zarabiają po 50 tys. Prawe to i sprawiedliwe
  • ~Olina
    (2019-06-05 20:44)
    Czyli mają emerytury jak wszyscy. Nie pozbawiono ich przecież emerytur tylko dodatków. Czyli dodatkowych nagród. Jak wyglądał ten postkomunistyczny wywiad wolę nie wiedzieć.
  • ~xxxx
    (2019-06-05 20:59)
    Zapomniano dodać, że w podziękowaniu za tę akcję rząd USA zmniejszyl Polsce zadlużenie o kilkadziesiąt mld USD.
  • ~SKARBNIK
    (2019-06-05 21:04)
    z FOZZ się NACHAPALI i pismaku o nich się nie martw ps.O TAKIEJ KASIE MOŻESZ POMAŻYĆ
  • ~libek
    (2019-06-05 20:43)
    Plugawa Zmiana.
  • ~Mark Twain
    (2019-06-05 21:08)
    Tak to zawsze wygląda, jeśli stosuje się zbiorową odpowiedzialność. W normalnym "państwie prawa" - jak zwykliśmy nazywać nasz Kraj- takie rzeczy nie powinny mieć miejsca. To również nauczka dla obecnych mocno zaangażowanych, że CZASY SIĘ ZMIENIAJĄ, nic nie trwa wiecznie i za lat kilkadziesiąt....
  • ~Donaldinho
    (2019-06-06 07:40)
    To że SBe chciał się przewerbować do nowego Pana, nie oznacza rozliczenia. Tego zabrakło wcześniej Polska byłaby dzisiaj o wiele bardziej rozwiniętym gospodarczo krajem gdyby zapobieżono aferom służb tj. Żelazo, FOZZ, ArtB itp
  • ~Skibidibi
    (2019-06-05 21:06)
    A ile emerytury ma umiłowany przywódca? 6 tysi miesiącznie?
  • ~uzdek98
    (2019-06-05 22:32)
    a to nie krzywomordy pinokio ich stamtad wydostał..? Razem z dwoma konusami-gierojami..?
  • ~Edek
    (2019-06-05 22:34)
    Mam nadzieję...że CANALIA i jego Zwierzęcy Folwark...kiedyś za swój polityczny BANDYTYZM i BEZPRAWIE...zapłacą i to z nawiązką
  • ~tor
    (2019-06-05 21:25)
    Właśnie . Jeden złapany bandyta ,jedna udana operacja i juz był dobry żołnierz lub policjant A co z całymi latami w których dbali i popierali reżim Czy był oficer w LWP który nie nalezał do PZPR ? Czy był taki policjant
  • ~nitrogliceryna
    (2019-06-06 00:23)
    Tym polskim oficerom od legendarnej akcji emeryturę powinien wyplacać rząd USA jako nagrodę za uratowanie życia Amerykanom.
  • ~zemmenton
    (2019-06-06 00:07)
    Ważne że MOrawiecki zdążył chapnąć za 7 stówek działeczkę wartą 70 baniek...
  • ~Oficer
    (2019-06-06 09:24)
    NIEDŁUGO USŁYSZYMY, ŻE TO MORAWIECKI AMERYKANÓW URATOWAŁ. PODŁA ZMIANA.
  • ~Wtedy to dopiero zapanuje prawo i sprawiedliwość
    (2019-06-05 23:47)
    Obecna ekipa od najmniej znacznego, aż po Brata Nr 1 będzie mogła liczyć na emeryturze jedynie na opierunek od.... ojców Kamedułów.. Jeżeli ktoś inny się nad nimi ulituje to mu ręka uschnie.
  • ~Ajronek
    (2019-06-05 23:29)
    Nie należalem do PZPR, nie bylem zawodowym żołnierzem LWP , nie bylem w SB ani Milicji Obywatelskiej, nie bylem TW, pracowalem uczciwie 40 lat i mam emeryture poniżej 2 tys. zł.
  • ~Ukrainiec
    (2019-06-06 05:53)
    Tak właśnie wasza zawszona Polska odpłaca swoim ludziom. Jaki kraj i ludzie, takie metody i tyle jest to warte.
  • ~trałowiec antyminowiec / antyPeOwiec
    (2019-06-06 00:26)
    A co na to najlepsi polscy ministrowie obrony narodowej - chłopek roztropek Siemoniak i psychiatra Klich ?
  • ~Jaro
    (2019-06-06 09:39)
    Popatrzcie, nawet pisie trolle coś tam, coś tam jakby zamilkli. Bo łajdactwo bije w oczy, nawet łajdaków.
  • ~Doradca, niemajacy nic przeciwko temu
    (2019-06-06 08:14)
    Oficerowie wywiadu PRL, ktorzy tworzyli nowy wywiad po upadku komunizmu i ktorzy dzisiaj narzekaja na niskie emerytury, moga sie przeciez na znak protestu masowo powiesic, tak jak zrobilo to tysiace Polakow po tak zw. reformie gospodarczej Balcerowicza !