Żywność drożeje. Ceny ziemniaków wzrosły o 138 proc.

| Aktualizacja:

W maju br. ceny skupu podstawowych produktów rolnych w porównaniu z poprzednim miesiącem nie zmieniły się - poinformował w piątek Główny Urząd Statystyczny. Z danych GUS wynika, że na targowiskach ceny większości produktów rolnych wzrosły, najbardziej ziemniaków - o 138 proc. rdr.

wróć do artykułu
  • ~.Krystyna.z.Agencji.
    (2019-06-21 11:48)
    A burakow ludzkich, pastewnych i cukrowych tez?
  • ~yanek
    (2019-06-21 11:50)
    Musimy sobie jakoś sfinansować te 500+ Krowa+ Jarkowe itd. Socjalizm w czystej formie. Pewnie zaraz zacznie brakować papieru toaletowego
  • ~krystek
    (2019-06-21 12:04)
    zawsze te wiosene zimiaki iwarzywa sa drogie widac ze juz zabraklo tematow dziennikarzom zajmicie sie lepiej czyms gdzie nie bedzie szczucia bo to nie rzad ustala ceny tak jest po 89 roku gdyby bylo wszystko panstwowe to cenyby byly panstwowe a tak wszystko sprywatyzowano i teraz jest takadrozyzna a malo to nie kladzie sie nacisk na jakosc tylko na ilosc i jemy nie zdrowa zywnosc
  • ~kumedyja PiSiana
    (2019-06-21 12:05)
    Dobra zmiana ch ...oo.....j...o..w..i..e..je. Co było do przewidzenia .Pamiętacie jak Kaczyński Jarosław nie znał ceny ziemniaków i nie tylko . Chłop ,który nigdy nie robił nic pożytecznego ma wysoką emeryturę i z nas się śmieje oddając niepotrzebne mu 888zł na cele...?
  • ~Duduśkłamca
    (2019-06-21 12:34)
    I czemu się dziwić jeśli ktoś coś sprzedaje, a wie że klient który chce kupić ma więcej pieniędzy, to uważa że może za swój towar żądać więcej. Z naszych podatków sypnęło dodatkowymi pieniędzmi to sprzedający też coś z tego chcą mieć no i oczywiście susza wichury i powód jest
  • ~xyz
    (2019-06-21 12:37)
    Oj tam, oj tam!! Przestańcie nudzić!! Zachciało się DOBREJ ZMIANY??? Zachciało!! No to ją macie!! WSZYSTKO W GÓRĘ! I dobrze jest!!
  • ~lucy
    (2019-06-21 13:23)
    To powtórka z PRL-u, kiedy był dodruk pieniądza, i teraz, aby wypłacać te 500 i inne plusy. Niestety, to działania destrukcyjne wobec wartości złotówki.
  • ~paweł
    (2019-06-21 13:26)
    to o czym to świadczy skoro w skupie były tańsze 0 11% a na targowiskach drozsze o 24% manipulacja ceną którą tłumaczy się suszą !!!!
  • ~tadeusz
    (2019-06-21 14:03)
    dodalem komentarz to gdzie to jest
  • ~Marvin
    (2019-06-21 14:48)
    500+... dali 500, zabrali 700...
  • ~bobi
    (2019-06-21 15:00)
    dobra dobra a jak ziemniaki rolnik sprzedawal po 3 zl za worek 15 kg to bylo ok??? pewnie w cholere na tym zarobil, co? z rolnictwem jest jak z weglem . Rolnik to taka kopalnia co produkuje i ponosi ogromne koszty a posrednik co kosi z tego kase to taka spolka weglowa co nic nie robi. Po ***** za to dostaja miastuchy co pojecia nie maja o niczym , kto ich kroi czy rolnik czy byc moze ich sasiad posrednik co kupuje warzywa za darmoche od rolnika.