Rzecznik KRS o wymiarze sprawiedliwości: Klimat chaosu tworzą sędziowie

| Aktualizacja:

Klimat chaosu w wymiarze sprawiedliwości tworzą przedstawiciele poważnych środowisk sędziowskich i sędziowie - ocenił rzecznik prasowy KRS Maciej Mitera. Zaznaczył, że opinia rzecznika generalnego TSUE na temat powoływania członków KRS przez Sejm nie ma oparcia w źródłach prawa.

wróć do artykułu
 • ~NOR
  (2019-07-05 17:03)
  Proste pytanie do kasty najwyzszej : my obywatele wybieramy wladze wykonawcza i mamy wplyw na to kto nami rzadzi , jaki mamy wplyw na kate ktora sama sie wybiera , sama osadza , sama mianuje i odpowiada przed nikim tylko soba , gdzie rownowaga wladzy ? Toz to junta i zamordyzm kasty w najwyzszej postaci , w panstwie demokratycznym jest nie do przyjecia ! !
 • ~KRYSTEK
  (2019-07-05 16:28)
  SEDZIOWIWIE MAJA GODNIE I SPRAWIEDLIWIE OSADZAC A NIE WDAWAC SIE WPOLITYKE I SKARZYC SIE WINNYCH PANSTWACH BO NIE SLYCHAC ABY Z INNYCH PANSTW SEDZIOWIE SZKALOWALY SWOJE PANSTWA I NIE SZUKAJA POKLSKU A UNAS JEST ODWROTNIE DLA TEGO ZPRZECIWIAJA SIE IZBIE DYSCYPLINARNEJ ABY NIKT NIE MOGL IM PATRZEC NA RECE NIE MA SEDZIOW DUBLEROW SA WYBIERANI ZGODNIE Z KONSTYTUCJA IM WSZYSTKO WOLNO NAWET POPELNIAC PRZEROZNE PRZESTEPSTWA ALE ODPOWIADA ZWYKY OBYWATEL BO ICH CHRONI A PRZECIWNICY BO IM TO JEST NA REKE CZAS NA ZMIANE
 • ~wykł
  (2019-07-05 13:41)
  sędziowie do tej pory nie mieli mandatu demokratycznego do sprawowania olbrzymiej władzy. czy to tak trudno zrozumieć?
 • ~Ed
  (2019-07-05 12:58)
  Mitera tylko potwierdza że celem reformy wymiaru sprawiedliwości jest jej podporządkowanie PiS, a nie usprawnienie działania.
 • ~porter
  (2019-07-05 12:37)
  Przerwana zapisana w konstytucji kadencja prawdziwej KRS, powołanie posłusznych władzy dublerów, wybory miernych ale wiernych kandydatów bez wystarczających kwalifikacji to wszystko degeneruje szybko resztki wymiaru sprawiedliwości, czyniąc go wydmuszką na wzór stalinowski

Może zainteresować Cię też: