Rzecznik KRS o wymiarze sprawiedliwości: Klimat chaosu tworzą sędziowie

| Aktualizacja:

Klimat chaosu w wymiarze sprawiedliwości tworzą przedstawiciele poważnych środowisk sędziowskich i sędziowie - ocenił rzecznik prasowy KRS Maciej Mitera. Zaznaczył, że opinia rzecznika generalnego TSUE na temat powoływania członków KRS przez Sejm nie ma oparcia w źródłach prawa.

wróć do artykułu
 • ~porter
  (2019-07-05 12:37)
  Przerwana zapisana w konstytucji kadencja prawdziwej KRS, powołanie posłusznych władzy dublerów, wybory miernych ale wiernych kandydatów bez wystarczających kwalifikacji to wszystko degeneruje szybko resztki wymiaru sprawiedliwości, czyniąc go wydmuszką na wzór stalinowski
 • ~Ed
  (2019-07-05 12:58)
  Mitera tylko potwierdza że celem reformy wymiaru sprawiedliwości jest jej podporządkowanie PiS, a nie usprawnienie działania.
 • ~wykł
  (2019-07-05 13:41)
  sędziowie do tej pory nie mieli mandatu demokratycznego do sprawowania olbrzymiej władzy. czy to tak trudno zrozumieć?
 • ~NOR
  (2019-07-05 17:03)
  Proste pytanie do kasty najwyzszej : my obywatele wybieramy wladze wykonawcza i mamy wplyw na to kto nami rzadzi , jaki mamy wplyw na kate ktora sama sie wybiera , sama osadza , sama mianuje i odpowiada przed nikim tylko soba , gdzie rownowaga wladzy ? Toz to junta i zamordyzm kasty w najwyzszej postaci , w panstwie demokratycznym jest nie do przyjecia ! !
 • ~KRYSTEK
  (2019-07-05 16:28)
  SEDZIOWIWIE MAJA GODNIE I SPRAWIEDLIWIE OSADZAC A NIE WDAWAC SIE WPOLITYKE I SKARZYC SIE WINNYCH PANSTWACH BO NIE SLYCHAC ABY Z INNYCH PANSTW SEDZIOWIE SZKALOWALY SWOJE PANSTWA I NIE SZUKAJA POKLSKU A UNAS JEST ODWROTNIE DLA TEGO ZPRZECIWIAJA SIE IZBIE DYSCYPLINARNEJ ABY NIKT NIE MOGL IM PATRZEC NA RECE NIE MA SEDZIOW DUBLEROW SA WYBIERANI ZGODNIE Z KONSTYTUCJA IM WSZYSTKO WOLNO NAWET POPELNIAC PRZEROZNE PRZESTEPSTWA ALE ODPOWIADA ZWYKY OBYWATEL BO ICH CHRONI A PRZECIWNICY BO IM TO JEST NA REKE CZAS NA ZMIANE