Prawie 35 mln z darowizn. Fundacja ojca Rydzyka publikuje sprawozdanie finansowe

W 2018 roku fundacja Lux Veritatis, której prezesem jest o. Tadeusz Rydzyk, zanotowała ponad 3,3 mln zł zysku. Tak wynika z ujawnionego właśnie sprawozdania finansowego.

wróć do artykułu
 • ~Tev
  (2019-07-09 15:03)
  Żywy przykład że niema żadnego boga
 • ~Addert
  (2019-07-09 15:55)
  Na początku lat ’90 Rydzyk wraca z Niemiec Zachodnich taszcząc ze sobą 440 tyś marek zachodnich, jednak gdy już jest w Polsce ogłasza wszem i wobec, że będąc w pociągu został z tych pieniędzy okradziony. Pieniądze te, jak mówił, zbierał w Niemczech dla walczącego podziemia, aż w końcu Niemcy wyprosili go twierdząc, że sytuacja w Polsce się zmieniła i nie ma komuny i dalsze finansowanie podziemie nie jest potrzebne. Kolejnym krokiem Rydzyka już bez zezwoleń, bez kontroli, bez potrzeby rozliczenia się, w 1997r ojciec ogłasza zbiórkę na ratowanie stoczni. Z anteny RM co kilkanaście minut nadawane są błagalne apele odwołujące się do patriotyzmu, do polskości i do Zawsze Dziewicy, więc do Torunia płynie rzeka pieniędzy. Z Polski i z zagranicy. Szacuje się, że do rozgłośni wpływa kilkadziesiąt mln dolarów i półtora miliona świadectw udziałowych NFI wartych ponad sto mln zł. Takie pieniądze rzeczywiście uratowałyby upadające stocznie, więc ich związkowcy (w tym`S) ze łzami wdzięczności w oczach dziękują darczyńcy i... nieśmiało proszą o przekazanie środków. `Nie dam wam, bo byście wszystko przeżarli odpowiada osłupiałym stoczniowcom . Nikt, żadna kontrola, żaden NIK, żaden Urząd Kontroli Skarbowej nie pojawia się w Toruniu po tym niebywałym w skali światowej przekręcie. Ale przecież pojawić się nie ma prawa, skoro u władzy są ludzie z tkmu, których kariera może prysnąć jak bańka mydlana po jednej nieprzychylnej radiowej audycji. Tymczasem ogromne pieniądze mają posłużyć zbudowaniu medialnego imperium . Już nie jakiejś tam jednej rozgłośni, lecz prawdziwej potęgi medialnej. Działalność rozpoczyna `Nasz Dziennik, a wkrótce - telewizja `Trwam (największe studio telewizyjne w Polsce). No i oczko w głowie ojca - Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej. Wkrótce mają ruszyć następne inwestycje: hotele, SPA, baseny. Pod siedzibą wielebnego rząd luksusowych limuzyn. Prokuratura w sprawie tego przekrętu wszczęła postępowanie, które jednak zostało pośpiesznie umorzone po przejęciu władzy przez poprzednią dobrą zmianę
 • ~jan.s.
  (2019-07-09 20:42)
  Wybitny cwaniak z tego ojczulka ,trzeba Go powołać na ministra finansów
 • ~logiczny
  (2019-07-10 15:50)
  Mają takie wpływy, zyski i jeszcze wołają o koperty w Częstochowie? Chciwość ludzka nie ma granic. Do pracy zamiast wołać o datki..

Może zainteresować Cię też: