Zmielone teczki i nowe role. Miękkie lądowanie esbeków w III RP

| Aktualizacja:

Gdy komunizm w Polsce dobiegał końca, szef tajnych służb PRL zadbał o to, aby żadnemu z jego podwładnych nie stała się krzywda

wróć do artykułu
  • ~Esbecja
    (2019-08-04 20:08)
    Z naszych wieloletnich obserwacji wynika, że najlepszą częścią społeczeństwa polskiego są mieszkańcy naszych wsi, są oni najbardziej pro patriotyczni. Nie dotyczy to już Księży na ich plebaniach. Natomiast mieszkańcy naszych miast to zbiorowisko różnorakiego elementu, o którym nic szczególnie dobrego nie można powiedzieć.
  • ~SB -ki
    (2019-08-04 16:58)
    Co za głupoty pisze autor ww. art. że niby cyt. - Obawy przed upadkiem systemu powodowały jednak, że morale esbeków gwałtownie spadało - co za bzdury !. Do dzisiaj sam IPN potwierdza, że z 25 tys.funkcjonariuszy na stronę Solidarności przeszło ich zaledwie 3, czyli jeden z Gdańska oraz dwóch z Gorzowa Wlkp. 3 z 25 tysięcy !, co to jest ? - zupełnie nic. A co teraz sobie wywalczyliście za PISu ?, sto razy większą bolszewię niż za naszych czasów.
  • ~xxxx
    (2019-08-04 08:56)
    Może lepiej by się zając kręceniem lodów przez obecne cudowne rozmnożone specslużby? Mamy historię prowadzonego przez przedstawicieli bratniego państwa przybytku publicznego na Podkarpaciu i udział specslużb, śmierć człowieka ktory to naglosnił, tajemnicze taśmy, które dokumentują bara bara polityków z nieletnimi.
  • ~esbecja
    (2019-08-03 22:22)
    No, samolotem to się nigdy w życiu tyle nie nalatałem co Penelopa vel Członek !
  • ~SB -ki
    (2019-08-03 22:03)
    Niniejszym funkcjonariusze SB pozdrawiają internautów i z niecierpliwością oczekujemy na wpisy na nasz temat, piszcie o nas śmiało ! - bo wówczas dowiadujemy się o nas rzeczy, które nawet nas zdumiewają, nawet w tym artykule.
  • ~Telewidz
    (2019-08-03 22:02)
    Przyłączenie Polski do yankesów kosztowało CIA zaledwie 20 mln dolarów w ramach dotacji dla NSZZ Solidarność - o czym w telewizji chwalił się sam prezydent Reagan, że tak tanio.
  • ~objawiona prawda
    (2019-08-03 21:58)
    No proszę, UB-ecki akta niby miały być w MOSKWIE - a tak naprawdę są w USA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~szczurołap
    (2019-08-03 13:40)
    Mój syn jest wysokim funkcjonariuszem Państwowej Straży Pożarnej. Urodził się w 1976 i żadna obecna lustracja go nie dotyczy. Obawiam się jednak, że po kolejnym kryterium ulicznym kolejna banda oszołomów uzna go za pracownika obecnej władzy, przegoni na trawę i nie da emerytury. Nie wierzycie? W 1992 roku będący u władzy chcieli lustrować i dekomunizować strażaków jako funkcjonariuszy zbrodniczego reżimu.
  • ~CM
    (2019-08-03 12:16)
    balbina usadowił się jak nikt inny, żaden najbardziej nawet zasłużony ubek w dzisiejszej pozycji nie dorasta mu do pięt
  • ~Plsa
    (2019-08-03 09:40)
    ......Andrzejku Krajewski zapytaj tego Lecha W. dlaczego przejął swoje materiały które szły na przemiał....wywiad w telewizji kiedy lechu był ciekawy co w nich jest sam o tym mówił....
  • ~Polska
    (2019-08-03 08:51)
    POLITYCZNO MORALNE SZAMBO.
  • ~Krystyna.z.Agencji:-(
    (2019-08-03 02:46)
    I Ja takich szubrawcow w PRLu obslugiwalam. Jak sobie to uswiadomilam to mi sie chce wymiotowac.
  • ~Tadeusz
    (2019-08-02 22:06)
    SBecy i PZPRowcy dobrze się mają do dzisiaj. Tu głośno pyskującym doradcą prezydenta jest PZPRowiec Zybertowicz. Sędziów TK i IPNu zatwierdza SBecki prokurator Piotrowicz. Sekretarka Kaczyńskiego jest była sekretarka jednego z twórców stanu wojennego generała Janiszewskiego. Najbliższym współpracownikiem Kaczyńskiego w spółce Srebrna i dwukrotnym ministrem w rządzie PISu jest TW Kujda. Kierowcą Macierewicza i ochroniarzem jest były SBek. Ambasadorem Polski w Niemczech jest TW Wofgang a prezesem TK jego żona. Biskup Mering jako TW Lucjan składa hołdy pochwalne i zapewnienia swej miłości i uwielbienia do Jarosława Kaczyńskiego. Pyskata panna Krysia P. okazała się być „resortowym dzieckiem” NKWDowca oddelegowanego do UB. Zresztą Kaczyński i Ziobro to też "resortowe dzieci" . I to nie jakichś tam zwykłych członków PZPR ale partyjnych notabli. Ojciec Kaczyńskiego szef i założyciel WUMLi, matka cenzorka. No i dwóch wujków Świątkowskich jako ministrowie u Bieruta.Ojciec Ziobry Pierwszy Powiatowy Sekretarz PZPR w Krynicy, matka prokurator. A IPNowcem tropiącym PZPRowców wśród przeciwników PISu jest "Resortowe dziecko" Cenckiewicz. Dziadzio Cenckiewicz jako major SB więził i gnoił patriotów walczących z PRLem. Dziś wnusio Cenckiewicz jako „Resortowe dziecię” kontynuuje rodzinne dzieło i jako zagorzały IPNowiec gnoi ku chwale PISu dobre imię tych prześladowanych przez dziadka SBeka. I TO WSZYSTKO TERAZ. OBECNIE.
  • ~Eu
    (2019-08-02 21:28)
    A gdzie sa teczki Jarka Lecha i Antka u Pana Boga za piecem Ha - Ha - Ha
  • ~sierżant SB
    (2019-08-02 21:03)
    Szanowny panie redaktorze. Kiedy pan biegał jeszcze w krótkich majtkach, mi dziękował Jan Paweł II za udział w ochronie Jego pielgrzymek do Polski. Cokolwiek KC-et nie wymyślił, wszyscy funkcjonariusze rzetelnie i z namaszczeniem robili wszystko, by Wojtyle nic się w Polsce nie stało. Nie pan usuwał bum bum spod kolan wiernych, nie pan pracował operacyjnie, by tłumy modlaąe się były bezpieczne. Prezesa PiS i wielu jego towarzyszy wysokich. nie widziłem podczas tych pielgrzymek. nie widziłem, żebyście sie modlili. Przestańcie bluźnić, przestancie żyć kłamstwem i fałszywymi oskarżeniami. Wy depczecie Polakó. Pokazujecie w tv piorace na ulicach zomo i ormo, a kłamliwie mówicie SB bije. Pokazujecie czołgi na ulicach, a kłamiecie, że esbecy biją, a nie mo i synowie robotniczo chłopscy w z oddziałów ochotniczych. Nie funkcjonariusze SB byli wojskowymi komisarzami w zastepstwie naczelników miast. Nie SB i nie MSW przeprowadzało stan wojenny, a wojsko. Wojska się baliście. Tu z emerytur nie ograbiliście. zresztą, wy to macie miezy pośladkami. Wm chodziło o zwalenie win swoich ojców i o kasę. Po prostu okradliście tysiace niewinnyc ludzi skazujac ich na śmierć poprzez pozbawienie emerytury. A teraz kłąmiecie, że esbekom sie upiekło. Pytanie, którym? Bo z pewnością nie, tysiącom zwykłych, jacy służą w teraźniejsztych służbach. Wy okradliście tych ludzi na starosć.
  • ~emeryt MSW i MSWiA
    (2019-08-02 20:33)
    Kim jest autor tego artykułu? Gestapowcem, esesmanem, esbekiem? Bo kto dał mu prawo wyznaczania złych? Bóg?
  • ~i9olö.
    (2019-08-02 19:44)
    Najpierw powinno byc napisane: Artykul sponsorowany od Gazety Prawnej. A co do tematu, to autor zrobil na nim kase w wykopedii czy prace magisterska?
  • ~Wiesław
    (2019-08-02 19:32)
    a może by tak artykuł o teczkach 4 Wydziału SB, wtedy może by ciemny lud dowiedział sie o swoich idolach w wierze, o kupczeniu wiarą, ich losem.....
  • ~kapral balbina
    (2019-08-02 18:34)
    Nie rozumiem dlaczego Kiszczak mialby nie chronic swoich funkcjonariuszy ? Mial ich rozstrzeliwac ?
  • ~on tylko ciumki oceniał
    (2019-08-02 17:37)
    Do dziś mamy Piotrowiczów i innych wiernych synów walki o socjalizm jak o niepodległość .