Przewrócony pomnik gen. Berlinga w Warszawie. Przewodniczący KPN: Monument zdrajcy zniesiony społecznie

| Aktualizacja:

Policja będzie wyjaśniać okoliczności zniszczenia pomnika gen. Zygmunta Berlinga w Warszawie. O przewróceniu monumentu, który stał stołecznej na Saskiej Kępie, w okolicach mostu Łazienkowskiego, poinformował w niedzielę wieczorem na Twitterze lider KPN-Niezłomni Adam Słomka.

wróć do artykułu
  • ~lx
    (2019-08-06 21:06)
    Berling za pomoc Powstaniu o mały włos nie trafił do piachu ???? Figura kontrowersyjna.
  • ~Kuba
    (2019-08-05 18:15)
    POdobno ten beringow to tylko walczył z butelkami
  • ~niania
    (2019-08-05 18:13)
    Oj mamy jeszcze tych szkodnikow POsowieckich oj mamy
  • ~pomniki dziela ludzi.
    (2019-08-05 13:12)
    Wyobrazcie sobie, ze sa kraje w ktorych nie stawia sie pomnikow i w ktorych ludziom zyje sie o wiele lepiej od nas. Pomniki naleza do ideologii i dziela ludzi.
  • ~Ruski troll
    (2019-08-05 10:50)
    Adam Słomka powinien sam trafić do tego muzeum jako eksponat
  • ~Veronika
    (2019-08-05 06:44)
    Moj dziadek nie ma pomnika, a byl z Andersem od poczatku do konca. Jak wiecie , jaka droge oni przeszli i gdzie walczyli , to wiecie jaki to kawal swiata. A Berling uciekl , zdezerterowal , z jakich powodow , nie wiem. On nie jest dla mnie godnym miec pomnika w tej Polsce! Moje skromne zdanie.
  • ~Pradziad
    (2019-08-05 06:07)
    Berling byl wedlug mnie zdrajca, dezerterem, i to w czasie, kiedy Polska potrzebowala wyszzystkich walczacych . Najpierw dezerterowal u Andersa, no potem mial troche pecha, bo go russkie jednak gdzies tam zeslali, a potem wspolpracowal z ruskimi i byl w PZPR. Dla mnie sa dwie sprawy, ktore go dyskwalifikuja jako bohatera i zeby mu stawiac pomniki, po pierwsze to dezertacja z polskiej armii, a drugie wspolpraca z ruskimi i czlonkowstwo w PZPR!
  • ~ferdek z wrocka
    (2019-08-05 03:22)
    Ten Slomka to wielki ale to wielki bochater.
  • ~dobrze
    (2019-08-05 02:17)
    I dobrze. On nie powinien mieć w Polsce pomnikow.
  • ~Andrzej
    (2019-08-04 23:48)
    To straszne - gdy mali ludzie dorwą się do władzy.
  • ~szczyt glupoty
    (2019-08-04 23:39)
    Niektorzy mysleli, ze Berling bedzie juz zapomniany a tu masz znowu promuja.
  • ~Hej ho hola
    (2019-08-04 23:13)
    KPN czyli Noc żywych trupów.
  • ~Kontemplyta
    (2019-08-04 22:49)
    Dziel budownictwa socjalistycznego to specjalnie przewracac nie trzeba. Opiewany wislanski piach zamiast cementu portlandzkiego to recepta na katastrofe. Dobrze, ze to slomka a nie zdzbelko.
  • ~oskald
    (2019-08-04 22:40)
    Berling jaki był taki był, ale Rosjanie przeszliby i tak przez Polskę z Berlingiem czy nie, a może dzięki takim jak Berling Stalin nie zrobił z Polski republiki CCCP. Poza tym walczył o Polskę naprawdę a nie tylko mielił jęzorem jak Słomka
  • ~SekksiSusan
    (2019-08-04 22:22)
    Ale problemy polakow
  • ~P.Mark
    (2019-08-04 22:19)
    Ale czerwonej swołoczy się tu produkuje.Pomniki stalina beri papki morozowa stawiajcie PZPR owskie odpady .
  • ~Bronisław Lewatywa
    (2019-08-04 22:17)
    PO co było niszczyć, trzeba było przerobić na OTUA !
  • ~Kuba
    (2019-08-04 22:03)
    To między innymi dzięki Berlingowi pan Słomka może dzisiaj bezkarnie obalać pomnik Berlinga.
  • ~Sieczka ze słomy
    (2019-08-04 21:30)
    Z sąsiadami wylaliśmy już na podwórku fundament pod pomnik Jarosława, drabinka zamówiona, a kot czeka w przedpokoju teraz czekamy aż Naród go wywali !
  • ~Lelek
    (2019-08-04 21:26)
    Don Kichot walczył z wiatrakami a ten Słomka walczy z pomnikami. Nie mogąc nikogo obalić politycznie obala pomniki.Ot polska skrajna prawica: co jeden to wódz udzielny i skłóceni na swoich kanapach