Przewrócony pomnik gen. Berlinga w Warszawie. Przewodniczący KPN: Monument zdrajcy zniesiony społecznie

| Aktualizacja:

Policja będzie wyjaśniać okoliczności zniszczenia pomnika gen. Zygmunta Berlinga w Warszawie. O przewróceniu monumentu, który stał stołecznej na Saskiej Kępie, w okolicach mostu Łazienkowskiego, poinformował w niedzielę wieczorem na Twitterze lider KPN-Niezłomni Adam Słomka.

wróć do artykułu
  • ~SekksiSusan
    (2019-08-04 22:22)
    Ale problemy polakow
  • ~miku
    (2019-08-04 20:18)
    Historia kołem się toczy i nie za długo będą obalać symbole i pomniki dojnej zmiany z nijakim Lechem K. na czele.
  • ~ojciec wirgiliusz
    (2019-08-04 20:55)
    ... panie Adamie S. , pan Antoni jest mocno zdziwiony , że nie zgłosił się pan w umówionym terminie do lekarza w Tworkach, czyli 32 lipca br. ...? Pan Antoni na wizycie był i ... nawet usłyszał kilka "mocnych" słów na pana temat... Służba zdrowia dzisiaj ma WIELKIE FINANSOWE PROBLEMY, więc proszę nie robić sobie żartów z tej instytucji i przychodzić na umówione wizyty... Pan Antoni delikatnie zasugerował, że przedmiotem wizyty NIE BYŁA "wrodzona warzywność umysłu" , więc nie było się czego obawiać.
  • ~mkk
    (2019-08-04 20:26)
    KPN założył agent komunistycznej bezpieki, płatny donosiciel i sprzedawczyk Leszek Moczulski. Adam Słomka idąc śladami tego herosa też służy "dobrej sprawie". P.S A jak przyjemnie będzie odkręcać pomniczki Lecha Kaczyńskiego, prawda? Pan Adam już ćwiczy.
  • ~nina
    (2019-08-04 21:14)
    Slomka nie ma prawa oceniac ludzi ktorzy walczyli z okupantemw czasie II wojny swiatowej,zolnierze ktorzy szli od Lenino do Berlina nie mysleli o polityce,ci ludzie chcieli wolnej Polski,chcieli zakonczenia wojny,to byli zwykli ludzie ,ktorzy zostali uwiklani w wojne. Slomka nic w zyciu nie zrobil dla kraju,niszczenie pomnikow jest barbarzynstwem,to jest historia Polski i nic nie wykresli heroizmu ludzi.
  • ~Edek
    (2019-08-04 21:01)
    A kim jest do "kur..y nędzy" jakiś oszołom Słomka...
  • ~Edek
    (2019-08-04 21:04)
    Słomka...pajacu...skończysz kiedyś w Tworkach...na oddziale zamkniętym...
  • ~że zapytam ???
    (2019-08-04 21:04)
    Czy ktoś, kiedyś uważał Słomkę za normalnego?
  • ~Andy
    (2019-08-04 20:37)
    Nazwisko tego pana to od słomy w butach?
  • ~Sieczka ze słomy
    (2019-08-04 21:30)
    Z sąsiadami wylaliśmy już na podwórku fundament pod pomnik Jarosława, drabinka zamówiona, a kot czeka w przedpokoju teraz czekamy aż Naród go wywali !
  • ~Jarosław
    (2019-08-04 21:11)
    Trzeba zbudować pomnik Antona M. Z drewna brzozowego!
  • ~Kuba
    (2019-08-04 22:03)
    To między innymi dzięki Berlingowi pan Słomka może dzisiaj bezkarnie obalać pomnik Berlinga.
  • ~Lelek
    (2019-08-04 21:26)
    Don Kichot walczył z wiatrakami a ten Słomka walczy z pomnikami. Nie mogąc nikogo obalić politycznie obala pomniki.Ot polska skrajna prawica: co jeden to wódz udzielny i skłóceni na swoich kanapach
  • ~oskald
    (2019-08-04 22:40)
    Berling jaki był taki był, ale Rosjanie przeszliby i tak przez Polskę z Berlingiem czy nie, a może dzięki takim jak Berling Stalin nie zrobił z Polski republiki CCCP. Poza tym walczył o Polskę naprawdę a nie tylko mielił jęzorem jak Słomka
  • ~Zepp
    (2019-08-04 20:45)
    Berling - żołnierz wyklęty
  • ~deron
    (2019-08-04 21:08)
    Słomka - żołnierz wyklęty...
  • ~chwala bohaterom
    (2019-08-04 20:49)
    Islamisci to by bili to popiersie jeszcze swoimi butami u nas wystarczy jesli sie zwali na ziemie i podepcze. Jednak widac ze mamy wielu prawdziwych bohaterow ktorzy nie boja sie nawet popiersia czy pomnika i pokazuja dumnie do zdjecia swoje zwyciestwo. Czesc i chwala aktualnym bohaterom i patriotom polskim.
  • ~Andrzej
    (2019-08-04 23:48)
    To straszne - gdy mali ludzie dorwą się do władzy.
  • ~dobrze
    (2019-08-05 02:17)
    I dobrze. On nie powinien mieć w Polsce pomnikow.
  • ~Pradziad
    (2019-08-05 06:07)
    Berling byl wedlug mnie zdrajca, dezerterem, i to w czasie, kiedy Polska potrzebowala wyszzystkich walczacych . Najpierw dezerterowal u Andersa, no potem mial troche pecha, bo go russkie jednak gdzies tam zeslali, a potem wspolpracowal z ruskimi i byl w PZPR. Dla mnie sa dwie sprawy, ktore go dyskwalifikuja jako bohatera i zeby mu stawiac pomniki, po pierwsze to dezertacja z polskiej armii, a drugie wspolpraca z ruskimi i czlonkowstwo w PZPR!