Myśliwce MiG-29 mogą już nie wrócić do służby. Same F-16 nie obronią polskiego nieba

| Aktualizacja:

Realny staje się scenariusz, w którym uziemione od pięciu miesięcy samoloty bojowe MiG-29 nie wrócą już do służby w Wojsku Polskim. W gotowości bojowej jest zaledwie 20 proc. z 48 amerykańskich myśliwców F-16, jakimi dysponujemy

wróć do artykułu
  • ~Bucefal
    (2019-08-16 12:04)
    Niestety ale to jest wina Tuska. To rząd PO gdy był jeszcze czas wolał schować głowę w piasek i zamiast zamówić kolejną partię F16 wybrał ... pseudomodernizację Migów 29.
  • ~kacaff, byłu piłkarz Huraganu Klewki, anahoreta
    (2019-08-08 09:15)
    Nasza MUZEALNA armia słabiutka, wojnę z Rosją przegrywamy w 2-3 dni, z Niemcami w 3-4 . JAK KTOŚ MA ZŁUDZENIE ŻE SZCZUPLI WEGRZY CZY SZYBCY DUŃCZYCY NAM POMOGĄ TO NIE MA RACJI. Ale nas chroni tarcza modlitewna.JaK pAN ZECHCE TO NASZYCH WROGÓW ZNISZCZY W SEKUNDĘ, TAK JAK TO WIELOKROTNIE W HISTORII BYWAŁO, HEJ!
  • ~logiczny
    (2019-08-08 08:34)
    Do obrony naszego nieba zalecam wysłać przedsiębiorczych i strategicznie myślących ministrów obrony: pana Macierewicza na szybowcach ze strzelającymi długopisami i Błaszczaka na F35 (co to mają dopiero być). 4 lata demodernizacji naszego wojska to jest bilans ich rządów. W przypadku konfliktu zbrojnego ci dwaj panowie dla przykładu na pierwszą linie frontu- linie honoru dla nich.
  • ~Michu
    (2019-08-08 07:08)
    Polscy piloci będą latać na dzwiach od stodły.
  • ~observer
    (2019-08-07 23:45)
    nie potrafią utrzymać efów w gotowości a już kupują coś niepotrzebnego. Turcja zrobiła unik by amerykańcy im nie sprzedali tych 35tych bo ich ludzie na przeszkoleniu dowiedzieli się jaki to chłam (gdyby sami zrezygnowali musieliby płacić kary) więc kupili od ruskich s 400 i wygrali. Nie ************* za grubą kasę. A mają super rakiety plot.- 3X tańsze od patriotów i 5X lepsze
  • ~pytek
    (2019-08-07 23:38)
    celowe działanie by kupić jak najszybciej "najdroższy bubel świata" (wg ekspertów amerykańskich). Jak znam życie bubel zostanie zakupiony za 300% jego wartości. Pytanie. Ile wróci do kieszeni kupujących????????????????
  • ~WK
    (2019-08-07 20:07)
    Tylko 20 % sprawnych F16 ? O co tu chodzi ? Ktoś powinien za to odpowiedzieć i to karnie. Wychodzi na to że mamy armię-wydmuszkę która do niczego innego nie jest zdolna oprócz parad. Regenerację tych starych trupów T-72 to też skandal, te czołgi powinny być wycofane. Znów jak ktoś nas zaatakuje np Rosja to zdobędą nas w 3 dni bo nasza obrona to stare atrapy sprzętu wojskowego.
  • ~Git888
    (2019-08-07 16:25)
    Trybunał stanu dla tych co doprowadzili polska armie do takiego stanu !!!
  • ~fermęt
    (2019-08-07 16:17)
    BRAWO PIS! Trwa konsekwentny demontaż polskiej armii. Zwolniono oficerów, dowódców, brak zakupów nowego sprzętu, a do służby wracają tymczasem czołgi t-72 z lat 70-tych...
  • ~Misio.,,,,,,,........,,,,,,,..,,.,.,.,
    (2019-08-07 13:27)
    Jakby Ruskie ruszyły , to wszystko co lata nawet drzwi od stodoły , będą w gotowości. Niech twoja redaktorska rozczochrana będzie spokojna.
  • ~Kuba
    (2019-08-07 10:16)
    Żeby jeden F35 był sprawny trzeba kupić co najmniej dwa, drugi jest potrzebny na czas przeglądów i napraw.
  • ~Polska Grupa Zbrojeniowa Pustakow
    (2019-08-07 09:51)
    Nasi piloci potrafia latac na drzwiach od stodoly i my im te zbrojone drzwi z dwoma pustakami-fotelami dostarczymy.
  • ~Git888
    (2019-08-07 07:37)
    Samolotów nie ma Flora leży i kwiczy ! Dla tych co tak rozbroili armie trybunał stanu ?
  • ~Podsumowując
    (2019-08-06 22:07)
    Mamy dwa sprawne samoloty czyli parę dyżurną i jeszcze kilka, które w razie czego może dadzą radę wystartować ale na lądowanie raczej już nie ma co liczyć.
  • ~beck
    (2019-08-06 19:44)
    jesteśmy silni zwarci i gotowi, nie oddamy nawet guzika.
  • ~Karmen
    (2019-08-06 17:06)
    Polskiego nieba pilnuje ten marszałek polny , czy ogrodniczy . Czujnie lata na wschód. Nawet z rodziną i pilnuje. Rzeszów i okolice bezpieczne .
  • ~antiwar
    (2019-08-06 16:36)
    Skoro Polska nie ma się czym obronić, musi żyć w zgodzie i przyyjaźni z sąsiadami, zwłaszcza z Rosją, ale nasze kacyki na rozkaz amerojudow nieustannie podgryzają i prowokują Rosję.
  • ~Kontemplyta
    (2019-08-06 16:17)