Myśliwce MiG-29 mogą już nie wrócić do służby. Same F-16 nie obronią polskiego nieba

| Aktualizacja:

Realny staje się scenariusz, w którym uziemione od pięciu miesięcy samoloty bojowe MiG-29 nie wrócą już do służby w Wojsku Polskim. W gotowości bojowej jest zaledwie 20 proc. z 48 amerykańskich myśliwców F-16, jakimi dysponujemy

wróć do artykułu
  • ~TTT
    (2019-08-06 15:53)
    a taki był ładny ........ radziecki :)
  • ~henrykW.
    (2019-08-06 15:09)
    Wygląda na to, że aktualnie w polskiej armii jest dużo gorzej jak było 1.09.1939 roku. Błaszczak chodzi dumny jak paw, tylko nie wiadomo z czego jest taki dumny. Co za armia, która dysponuje dwoma samolotami, no dziesięcioma. Jeszcze brakuje tego, żeby zaczęli mówić, że nie oddadzą nawet guzika w przypadku zagrożenia. Dla tej władzy najważniejsze jest to, żeby urypać sądy, scentralizować władzę i wygrać dostęp do koryta w najbliższych wyborach.
  • ~STAS
    (2019-08-06 14:40)
    Do Pana Macieja Miłosza. Co Pan chciał osiągnąć poprzez taką zamieszczoną tutaj informacje? Czyżby pracował pan dla obcego wywiadu? Takich informacji żadne państwo nie powinno udzielać. Nawet jeżeli jest to prawda. A dlaczego? Pomyśl zaczym cokolwiek nabazgrolisz.....
  • ~krzyhoo1
    (2019-08-06 13:52)
    Na biznesmana w koloratce PiS dał z naszych pieniędzy 200mln, a na obronę brakuje?
  • ~bertsi
    (2019-08-06 13:52)
    To nie tylko polski problem. Według DW: "Zgodnie z zaleceniami NATO każdy pillot Bundeswehry powinien wylatać rocznie 180 godzin. Normę tę wypełnia tylko 58 proc. niemieckich pilotów. Powodem jest brak sprawnych samolotów."
  • ~Maciej
    (2019-08-06 13:42)
    Krótkie pytanie...Dlaczego nie są pociągnięci do odpowiedzialności ludzie którzy zaprojektowali, wyprodukowali, "przetestowali" i dopuścili do użytku wadliwą część fotela?! Przecież na wszystko są dokumenty! Wiecie Państwo co by się działo gdyby normalny człowiek popełnił tak karygodney błąd? Ciupa i milionowe odszkodowanie by płacił...A tu nic. Jak kamień w wodę. Brak odpowiedzialnych.
  • ~Dr On
    (2019-08-06 13:35)
    Tylko masowy udział w wyborach może jeszcze coś zmienic, potem nastąpi cisza.
  • ~Warszawiak
    (2019-08-06 13:08)
    Aferę nakręcili dziennikarze . Do wyborów napewno nie będą latać migi . Zginął pilot ? Codziennie ok 20 osób ginie na drogach i nie zabraniają jeździć autami , w kopalni giną górnicy i nie zamykają kopalni . Dajcie spokój zabieracie ludziom pracę a piloci nie mają czym latać . Naglasniajcie sprawę już niebawem nie będzie wogole czym się chwalić . Żałuję że mieszkam w Polsce normalnie jest mi wstyd
  • ~Pracownik WZL 4
    (2019-08-06 12:59)
    PiS rozbija Polska armię tym samym zabiera prace kilku tysiącom ludzi którzy pracują wiele lat w WZL . W firmie już od kwietnia się mówi że firma nie wytrzyma i upadnie . Prawda jest taka że nie rozwijamy się nie dajemy ludziom pracy . Macie swój PiS który dał wam 500+ . W razie wojny mamy jeszcze latawce i kije wierzbowe . Mig 29 to dobry myśliwiec problem polega na częściach zamiennych ktore ciężko dostać od ruskich bo znów polityka przeszkadza
  • ~kacaff. mistrz intelektu (z Bydgoszczy) zwolennik Ojca
    (2019-08-06 12:53)
    Nasza armia słabiutka, praktycznie nie istnieje, Rosjanie zajęliby naS W CIĄGU 2-3 DNI, NIEMCY POTRZEBOWALIBY JAKIŚ TYDZIEŃ. Ale nas chroni tarcza modlitewna, jak Pan zechce to naszych wrogów zniszczy w sekubdę, jak to wielokrotnie w historii bywało.
  • ~Nie teoretyk
    (2019-08-06 12:43)
    Polacy mają w naturze tymczasowość,nie trudno zgadnąć skąd ona się wzięła znając tragiczną historię Polski,dlatego nie ma w Polsce perspektywicznego myślenia i działania i nawet jest to racja,gdyż co trochę się polepszy,to wojna,najazd,agresja na Polskę dlatego lepiej mieć dużo sprzętu tradycyjnego, tańszego, rozłożonego w całym kraju,jeżeli nuklearny atak przeżyjemy,to dalej będzie walka tradycyjnymi metodami, czyli niszczenie żywej siły wroga ,po co kupować drogie zabawki militarne o krótkotrwałej żywotności, jeszcze na kredyt,lepiej te pieniądze spożyć teraz,bo biednym Polakom życie ucieka,bo tym różnym rządzącym krzywda nigdy się nie dzieje.
  • ~klp
    (2019-08-06 12:38)
    czy der dziennik przypadkiem nie wypisuje tajnych informacji o stanie armii kraju nato?czy tak wolno?
  • ~qq
    (2019-08-06 12:36)
    Mig 29 latają w Polsce od 1985r czyli 34 lata, a F16 od 2011r. Po 8 latach lata ich tylko 20%. Brawo, jeżeli kupimy amerykańskie F35 to po roku nie będzie latał żaden (młoda konstrukcja). chyba jednak konstrukcja Rosyjska jest bardziej trwała.
  • ~jula
    (2019-08-06 12:11)
    Sylwetka MiGa jest piękna . Może wystarczy je pomalować jak czołgi i będą jak nowe .
  • ~deron
    (2019-08-06 11:48)
    Przecież PiS nie wyjął 500+ z własnego portfela - zabrał te pieniądze służbie zdrowia, armii, szkolnictwu - teraz wyłażą skutki. Byłoby dobrze aby wygrali wybory i żeby te skutki dopadły ich, a nie opozycję.
  • ~szczuropies Tuska
    (2019-08-06 11:09)
    Najlepszymi polskimi ministrami obrony byli psychiatra Klich i chlopek roztropek Siemoniak a głównym naczelnikiem wojska prezydent czekoladowego orła Komorowski.
  • ~Tia...
    (2019-08-06 11:09)
    Proponuję przerobić T-72 na latające fortece.
  • ~marian
    (2019-08-06 11:06)
    Tuż po zakupie tylko dwa F-16 nadawały się do lotów. Zapomnieliście.
  • ~Snake i Cake
    (2019-08-06 11:01)
    Polskie niebo obronią plutony przeciwlotnicze osobników LGBT pod dowództwem sorosiastych.
  • ~Zks
    (2019-08-06 10:45)
    Co wam Polska zrobiła, że zrobiliście ją bezbronną. Ochydna podła dojna zmiano.

Może zainteresować Cię też: