Myśliwce MiG-29 mogą już nie wrócić do służby. Same F-16 nie obronią polskiego nieba

| Aktualizacja:

Realny staje się scenariusz, w którym uziemione od pięciu miesięcy samoloty bojowe MiG-29 nie wrócą już do służby w Wojsku Polskim. W gotowości bojowej jest zaledwie 20 proc. z 48 amerykańskich myśliwców F-16, jakimi dysponujemy

wróć do artykułu
  • ~Kalder
    (2019-08-06 10:44)
    Program PiS Polska w ruinie jest intensywnie realizowany
  • ~realista_
    (2019-08-06 09:52)
    Czas się uczyć rosyjskiego.
  • ~Hynio
    (2019-08-06 09:33)
    Kaczyński i Macierewicz to takie psy co na Rosję ujadają, ale gryzą Polskę
  • ~ali
    (2019-08-06 09:29)
    To trzeba szybko kupić nowe u sojusznika , bo jak mu pomożemy na wojence?, przecież wizy znowu obiecał znieść i kazał zapłacić odszkodowania 447. Przyjdzie czas, że i za te misje zniszczone kraje będą się upominać o odszkodowania a sojusznik chętnie wskaże kto mu najwięcej pomagał.
  • ~Oficer
    (2019-08-06 09:10)
    Teraz nie muszą latać, latać to mają tylko 15 sierpnia na defiladzie. Trzeba ciemnemu ludowi dać igrzyska.
  • ~mar
    (2019-08-06 09:08)
    czyli jak by tu powiedzieć . Udany zakup kretynów przy korycie . 10 samolotów z 48 jest przydatnych . ale co sie polatało do USA to się polatało . Kto zapłacił Biedny Polak bez posiadłości na Mazurach i milionów na koncie w bankach
  • ~ereglo
    (2019-08-06 09:08)
    Najwyższy czas rekwirować do obrony polskiego nieba drzwi od stodoły!
  • ~les
    (2019-08-06 09:01)
    za pare lat to amerykancy znow sprzedadza przechodzone I wyeksplotowanef-35 I znow trupy I zlom
  • ~Antoniusz geniusz
    (2019-08-06 08:44)
    Nie panikować, mamy też dobre szybowce,dobrych pilotów szybowcowych,zainstaluje się na nich Kołachy,wyciągarki wyciągną nad ziemię, no Aleluja i do boju.
  • ~Oficer WP
    (2019-08-06 08:41)
    Wycofane przetargi.parówkowe wariactwa.smoleński obłęd.po co samoloty?
  • ~Rozbrajacz WP
    (2019-08-06 08:39)
    Na tej pisowskiej defiladzie wojskowej pokazują siły naziemne,takie siły bez lotnictwa nie przetrwają nawet kilku dni.
  • ~rex
    (2019-08-06 08:36)
    czyli PiS nas rozbroił, z 48 F16 tylko 2 są utrzymywane w gotowości? to po co kupiliśmy ich 48? po co szkolono tylu pilotów? teraz chcą kupić 34 F35 aby był sprawny 1, a może wystarczy kupić 1 szt. F35 i utrzymywać go w sprawności zamiast kupować 34 szt. - skutek będzie ten sam a resztę kasy można będzie przeznaczyć na nowe samoloty dla kuchcińskiego. Polska ma pewnie problem z zakupem części do F 16 z USA, oraz problem z zakupem od Rosji części do MIG 29 i SU 22 - cała kasa konsumowana jest przez naszych polityków z narodu wybranego.
  • ~Marek cwain
    (2019-08-06 08:31)
    A Kuchciski z rodzinką wszystkie już oblatal? Ciekawe ile takich maszyn zostało przepitych, przejedzonych przez naszych polityków wszystkich opcji plus "datki" dla papy Rydzyka, Da radę ktoś policzyć?
  • ~Idziem na pasku
    (2019-08-06 08:25)
    A wystarczyło kupić Rafale...
  • ~Wojskowy
    (2019-08-06 08:19)
    Zaraz po drugiej wojnie polski Kościół ostrzegał Stalina, że on nie zna siły wiary religii,a Stalin zapytał ironicznie ile Papież ma dywizji?, czyli wiarą można wygrać tylko przy pomocy dywizji wojskowych,sam Chrystus powiedział,módl się i pracuj,(a nie tylko módl się) w Polsce miliardy idą na wiarę,a na armię nie ma pieniędzy, na ironię losu robią tak postkomuniści, którzy nie wierzą w Boga, czyli celowo tak robią?
  • ~cud nad wisla
    (2019-08-06 08:14)
    wot, rozaniec i kropidlo
  • ~J. Besser
    (2019-08-06 08:09)
    Jak dlugo Polska nie wyplaci restytucji ( odszkodowan lub zwrotu posiadlosci ) ofiarom Holokaustu lub ich rodzinom, tak dlugo nie bedzie czesci zamiennych do F 16. O dostawach mysliwcow F 35 Polska tez moze zapomniec !
  • ~Rajmuond Balbina
    (2019-08-06 08:07)
    Absolutnie tę sektę postkomunistyczną i dalej komunistyczną trzeba od władzy odsunąć jak najszybciej,rozbroili Polszę "patrioci" proradzieccy radzieccy,a nie polscy.
  • ~kręciołek
    (2019-08-06 08:02)
    co tam minister każe odmalować tak jak czołgi za kilka miliardów i będzie git
  • ~Sokular