W Polsce narasta agresja. Psycholog: Trzeba się zastanowić, czego ona jest wyrazem

Pobity, bo zwrócił uwagę kierowcy. Uderzona, bo poprosiła o ciszę. Opluci, bo się nie podobali. Zwyzywani, bo nie mieli racji. Agresja narasta. A może nam się tylko tak wydaje?

wróć do artykułu
  • ~TT
    (2019-08-09 09:26)
    Jakoś w latach poprzednich tego zjawiska nie było a przynajmniej nie w takim wymiarze jak teraz. Coś lub ktoś do tej agresji namawia i daje przyzwolenie.
  • ~Z zagranicy
    (2019-08-09 09:30)
    Nie tylko teraz narasta, w Polsce zawsze była agresja w domach, na podwórkach, szkole, na ulicy... . Ludzie sa wszędzie agresywni i jeśli sa cicho, albo nie uzewnętrzniają swojej agresji wobec innych, to tylko dlatego że działania władz im na to nie pozwalają, albo kary sa takie że nie warto być agresywnym. Mieszkam w UK i reakcje ludzkie są takie same jak w Polsce. Agresję Polonii też widać w UK, generalnie mają w d.pie dobro innych. To samo z miejscowymi i jedyne co ogranicza agresorów to mogą być działania władz, (ale też nie są zadowalające) nic więcej. Natura patologii jest wszędzie taka sama i zawsze będzie patologią. Ludzie o niskich wibracjach energetycznych, a te są systematycznie i kompleksowo obniżane przez media, edukację, religie, utrzymuje agresję na narastającym poziomie. Kto dzisiaj panuje nad agresywnymi i roszczeniowymi dziećmi i nastolatkami? Ja uważam, że jest coraz gorzej.
  • ~mruk
    (2019-08-09 09:33)
    Za niskie kary i to wszystko.
  • ~uijkm,
    (2019-08-09 09:35)
    Agresja jest tak duza, bo juz nie mozna wyjechac na saxy.........Niech sie pan zastanowi, co pan pisze, panie psycholog...........
  • ~mkk
    (2019-08-09 09:48)
    Agresja ma dwie trampoliny: - promowanie prostactwa (przez obecną władzę; to wyzwala najniższe instynkty); - strach (o różnych źródłach; szczególnie silny jest lęk przed śmiesznością - dlatego prostactwo zaciska pięści,bo boi się, że będzie śmieszne jak Kuchciński).
  • ~Krystyna
    (2019-08-09 10:03)
    Nie uznawanie zasad i autorytetów ,"Róbta co chceta", bezstresowe wychowanie, wmawianie dziecku : jesteś najlepszy (choć nie jest),pierwszy milion trzeba ukraść,pochwalanie zła, brak nieuchronności kary,stawianie na mieć za wszelką cenę. Trzeba to zmienić,ale jak ?!!!
  • ~pan naukowiec raczy żartować, chyba ostatni, który nie wie
    (2019-08-09 10:18)
    Przykład idzie z góry. O to walczyili ci, którzy opanowali naród kłótnią, zawiścią i kapusiostwem. Bo jka najwygodniej doić z ogłupiałego narodu? Prawdziwi bohaterowie walki z komuną. Ryba psuje się od głowy.
  • ~KRYSTEK
    (2019-08-09 11:04)
    AGRESCJA NARASTA BO RZECZNIK BRONI MORDERCOW JAK MOZE BYC LEPIEJ BRONIAC WYZSZE SWERY A BIEDAK IDZIE ZANICH SIEDZIEC PRZYKLAD NIE DAWNO POKAZAL OWSIAK WALCZYMY Z NARKOMANIA I DOPALACZMI ATU ZLOT PUBLICZNY POKAZUJE ZE TO WALKA Z WIATRAKAMI GDYBY WSZYSCY MOWILI ZE TAKIE POSTEPOWANIA POWINY BYC TEMPIONE TO MOZE BY SIE Z MIENILO ALE NAPADY AGRESITO JEST WYZYCIE SIE JEST TO SPOWODOWANE ROZNYMI AGRESYWNYMI GRAMI KOMPUTEROWYMI I W DRAZAJA JAK ICH BOHATEROWIE W ZYCIE ZA MALO LUDZIE ZE SOBA ROZMAWIAJA I Z DZIECMI IMLODZIEZA I TO SA SKUTKI I WYZSZE KARY
  • ~alfalfa
    (2019-08-09 11:15)
    Agresja była zawsze ale teraz nagle zaczęto ją zauważać i insynuować, że to wynik "przyzwolenia ze strony władzy". To jeszcze jedna polityczna wrzutka, miękki czarny PR. Pełno tego w zaprzyjaźnionych z opozycją mediach.
  • ~sic.
    (2019-08-09 11:43)
    Patrzac na skwaszona mrde Kaczynskiego agresja narasta sama nie trzeba nic robic ...
  • ~iks
    (2019-08-09 12:01)
    Agresja narasta, bo ludzie się boją. Jest odpowiedzią na codzienne zastraszanie, poniżanie i uprzedmiotowienie. Wg mnie główną odpowiedzialność za zjawisko ponoszą wszechobecne media. "Internet zawładnął pracą Twoich powiek!"
  • ~Jaca
    (2019-08-09 13:50)
    Agresja była zawsze, nawet u dzieci (władcy móch); wynika z natury, ze strachu, jest metodą na poprawę poczucia wrtości i osiągania celów; ale jest silnie hamowana społecznie... Problem gdy zaczyna się ona objawiać coraz szarzej; a to wynik przyzwolenia na takie zachowania, bezkarność to główna przyczyna!! w takich warunkach dodatkowo agresja - wspólny wróg sprzyja zacieśnianiu relacji w grupie (NSDAP, kibole, gangi, bandy dzieciaków, tłuszcza paląca czarownice na stosie itp), dodatkowo leczenie kompleksów i niskiego poczucia wartości - takie rzeczy robią dzieciaki w szkołach by czuć się ważniejsze; i jak widać u dorosłych; to widzimy w telewizorach i w warstwie słownej w polityce i w sieci. Przyzwolenie i Bezkarność - to wystarczy.
  • ~7ziuhjkm,
    (2019-08-09 14:50)
    Ja mysle, ze tylko agresywny obywatel jest w stanie bronic swojego interesu. Nie chce wspominac o agresji nagromadzonej w Niemcach. Widac to przy kazdym kontakcie, choc na pozor ten kontakt nie moze byc zaklasyfikowany do agresji.
  • ~po-datnik
    (2019-08-09 15:33)
    Trzeba popatrzeć na prymitywne seriale w telewizji. Ludzie nie rozmawiają, ale krzyczą. Filmy zwłaszcza produkcji amerykańskiej czasem zaczynają się od sceny, kiedy facet wchodzi do pokoju i dostaje kopa w twarz od jakiegoś osobnika. Rewelacja, jeszcze powszechny dostęp do broni w Polsce i w niedługim czasie 500+ nie pomoże, bo wybije się 2/3 narodu.
  • ~milek
    (2019-08-09 15:34)
    Nie tyle narasta agresja co inaczej się o niej pisze , agresja to w rzeczywistości spada . W latach 90 w znanym mi mieście średniej wielkości w ciągu wekhendu było 57 wizyt na pogotowiu , związanych z bójkami , z czego tylko 12 skończyło się sprawami w sądzie , bo wtedy jeszcze większość nie chodziła na policję ... Nie mówiąc o tym co działo się na wiejskich dyskotekach w remizach . Teraz jak w tym samym mieście przez wekhend będzie 2 bójki to niektórzy dziennikarze będą to rozdmuchiwać , i wspólnie z jakimiś dziwnymi psychologami pisać o ,,narastającej fali przemocy " Widocznie jest zapotrzebowanie pewnych grup na takie przedstawianie rzeczywistości ...
  • ~deewolucja
    (2019-08-09 16:32)
    Akurat przyczyny wzrostu agresji zwłaszcza wśród młodych i dzieci są znane. Sa to toksyczne przymusowe szczepienia, które masywnie uszkadzają mózgi dzieci. Ale mówienie o tym jest zakazane przez rządzące światem mafie farmaceutyczne. Będzie tylko gorzej, po pod wpływem tych szczepień oraz toksycznej żywności homo sapiens ulega deewolucji.
  • ~Zks
    (2019-08-09 17:09)
    Są dwa źródła zła i agresji ; pis i kościół. Do tego atmosfera bezkarności różnych od zdradzieckich mord i tęczowej zarazy.
  • ~MagnificantSeven
    (2019-08-09 17:16)
    Bo ponad 80% polakow to B U R A K I, widac te p r o s t a c k i e ryly, te duze uszy jeszcze pol malpa pol czlowiek, ani grama wyobrazni a o intelligencje nie mozna liczyc. Wystarzy wycieczka do biedronki i juz humor zepsuty !! Gdzie ta policja na drogach ????
  • ~Andrew66
    (2019-08-09 18:34)
    vBardzo proszę o pomoc. Wystarczy udostępnienie : ht tp:// sites.social/andrzej2
  • ~bertsi
    (2019-08-09 21:14)
    Polskojęzyczna, wydawana przez Niemców "Gazeta Wrocławska" napuszcza na siebie kierowców z miasta i z okolic publikując zdjęcia na których można rozpoznać gdzie zarejestrowane zostały samochody biorące udział w kolizjach. Liczne prośby by zamazywać całe tablice rejestracyjne nie odnoszą skutku.

Może zainteresować Cię też: