Abp Gądecki: Popiełuszkę najpierw zniesławiano, potem wrzucono do Wisły. Podobnie dzieje się teraz z abp. Jędraszewskim

| Aktualizacja:

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki podczas niedzielnej homilii na stadionie w Chojnie porównał abpa Jędraszewskiego do księdza Jerzego Popiełuszki.

wróć do artykułu
  • ~rysiek
    (2019-08-19 14:35)
    Przykro się tego słucha. Jeden ksiądz z rozpędu powiedział coś, czego ksiądz nie powinien mówić, a drugi idzie w zaparte i porównuje go do ofiary totalitaryzmu. Polscy biskupi są jeszcze bardziej zabetonowani niż towarzysze z PZPR
  • ~nina
    (2019-08-19 14:39)
    Czyli ,wg Gadeckiego mamy ustroj komunistyczny i totalitarny.Boze zrob porzadek z biskupami w Polsce,bo oderwani sa od zycia,spoleczenstwa,rodziny i Boga.
  • ~sic.
    (2019-08-19 14:38)
    Kretyn i kretynskie porownanie ... jestem ciekawy kiedy pp. Franciszek zajmie sie koniecznie polskimi biskupami ??? polowa do kasacji .
  • ~nina
    (2019-08-19 14:36)
    Co ten czlowiek oowiada za brednie,porownywanie Jedraszwskiego do popieluszki jest swietokractwem.Biskup zyje w luksusie,nie walczy o wolna Polske tak jak blogoslawiony Popieluszko,jaka szkode kosciolowi wyrzadzaja takie tuzy "tuzy intelektu"jak Gadecki , Jedraszewski,czy Rydzyk,niszczycie kosciol.Ludzie wierza w Boga ,ale do kosciola nie chca chodzic przez takich pasterzy.
  • ~Zorro
    (2019-08-19 14:48)
    Jędraszewskiego nikt nie zniesławia. Jego naziolskie wystąpienia są po prostu nazywane po imieniu. To właśnie taka pogańska mowa nienawiści prowadzi do topienia ludzi w Wiśle.
  • ~Padre
    (2019-08-19 14:32)
    Czy on jest normalny?
  • ~Pottt
    (2019-08-19 14:50)
    To juz bezwstydnosc, skandal, Popieluszke do Jedraszewskiego porownywac! To tak jakby Mandele do Morawieckiego porownywano ! A tego Jedryszewskiego to tez z Wisly wylowiono, to on juz tr u p ? Cos do mnie nie dotarlo. Kiedy go z Wisly wylowiono? Popieluszko bronil narodu , stracil zycie, a Jedryszewski atakuje i obraza narod! Tym wielebnym i swieto j e b l i w y m juz odbija, traca poczucie rzeczywistosci !
  • ~zero refleksji u księdza to szok
    (2019-08-19 14:56)
    Tylko spokojnie, niech ksiądz weźmie oddech, czy ksiądz naprawdę zapomniał śmierć Pawła Adamowicza i wlokące się do dziś próby rozwodnienia odpowiedzialności sprawcy i prowokatorów, ponawianie takich samych ataków na żonę Pawła Adamowicza i na Prezydent Gdańska ? Jak można zapominać tak nieodległą przeszłość i teraźniejszość pisowskiej propagandy, siedząc na tak wysokim stołku ?
  • ~eryk
    (2019-08-19 15:05)
    Mam nadzieję ,że to już końcówka kościoła w Polsce.Nawet katolik nie jest w stanie spokojnie słuchać tych bezeceństw.
  • ~Chlup
    (2019-08-19 14:36)
    Jezeli sie to samo dzieje, to podajcie Gądecki termin rzucenia Jedraszewskiego do wody.
  • ~JANUSZ3x500+
    (2019-08-19 15:33)
    Sorry, ale nie wycierajcie sobie gęby księdzem Popiełuszko. Aż tak nisko upadliście?
  • ~warmianka
    (2019-08-19 15:31)
    Jędraszewski porównany do POPIEŁUSZKI? O Matko Święta!!!
  • ~jeży
    (2019-08-19 15:50)
    Panie Gądecki. Adamowicz też najpierw był zniesławiany, a następnie zamordowany. Kto go zniesławiał, przypomni Pan proszę?
  • ~wikary
    (2019-08-19 15:10)
    Dlaczego moralny menelu Gądecki ubliżasz bestialsko zamordowawnemu ksiedzu J.Popiełuszcze.,poniżając Go do menela Jędrzejwskiego.
  • ~Z.O.
    (2019-08-19 15:40)
    Po wypowiedzi Gądeckiego należy stale stawiać pytania o to gdzie byli biskupi gdy na plebaniach molestowano dzieci? Co zrobili aby ukrócić zgorszenie do którego doszło w archidiecezji w Poznaniu? Dlaczego pozwala się na zawładnięcie Kościołem przez jedną opcję polityczną? To na początek.
  • ~---------ziutek
    (2019-08-19 15:03)
    On MUSI go bronic, poniewaz doskonale wie, ze NIEDLUGO to cale towarzystwo pojdzie z torbami! Wielce mi "arycy" , "wielebni" i "przewielebni" . To w wiekszosci zwykle , niedoksztalcone, oderwane od zycia wiejskie chlopaki!!
  • ~sic.
    (2019-08-19 16:27)
    Gadecki zapomnial o jednym szczegole ze Popieluszko nikogo nir obrazal, jego kazania, chyba ktorych nie czytal cechowaly sie bezgraniczna miloscia do Boga i do bizniego ... nie bylo w niech nienawisci ... ato niestety tak nie jest ... PiS haniebnie wykorzystuje Kosciol do swojej polityki i dzielenia narodu na gorszych i poprawnych , na gorszy sort i na patriotow z PiSu ... Razem z Pisem Kosciol glosi nienawisc i nacjonalizm. Ludzie wam tego nie wybacza ... zabraklo wam dystansu do spraw bardzo waznych i brak zdrowego rozumu. Kosciol na tym straci i to bardzo.
  • ~j10
    (2019-08-19 15:11)
    Zmieniłem wiarę, teraz modlę się do kija od szczotki. Efekt ten sam. Polscy katolicy to ciemnota i zabobon.
  • ~kucharka
    (2019-08-19 15:09)
    To może biskup niech sobie przypomni dlaczego ludzie tak znienawidzili Jędraszewskiego, dlaczego on może publicznie obrażać innych a na zwróconą uwagę od razu biskupi się obrażają?, przecież to nie po chrześcijańsku.
  • ~GRU
    (2019-08-19 15:29)
    Jak Abp.Jedraszewski chce WYZYWAC KOGOS od ZARAZY ,moze to robic (a nie powinien) TYLKO w swoim imieniu!!! Ja Jedraszewski itd......W IMIENIU KOSCIOLA NIE MA PRAWA!!!"NIE wiem czy Blogoslawiony ks. JERZY POPIELUSZKO CHCIALBY BYC POROWNYWANY z Abp.Jedraszewskim!!! Bycie biskupem nie oznacza bycie DOBRYM OBRONCA CZLOWIEKA i ksiedzem!!!