Akcja ratunkowa w Tatrach. Naczelnik TOPR: Liczba poszkodowanych jest naprawdę przerażająca

To niezwykle tragiczne zdarzenie. W historii były podobne wypadki, ale liczba osób poszkodowanych i liczba osób, które zginęły podczas czwartkowej burzy, jest naprawdę przerażająca – powiedział naczelnik TOPR Jan Krzysztof.

wróć do artykułu
  • ~TTT
    (2019-08-22 15:29)
    Tak czasem jest, szczyt blisko, możne ostatnia szansa na wejście i chęć zdobycia zwycięża ze zdrowym rozsądkiem. To samo jest w Himalajach.
  • ~lqbt+
    (2019-08-22 15:22)
    zlikwidować k. rzyż i postawić tęczę!!!
  • ~Piotr
    (2019-08-22 15:11)
    Oczywiście, że mi ich szkoda. Każdego człowieka, każdego życia szkoda. Ale ileż to razy mówiono w mediach, że jak idzie burza, to trzeba zejść czym prędzej w niższe partie gór, a nie pchać się na sam szczyt, na którym jeszcze zainstalowany jest wysoki metalowy krzyż?!!! Głupota ludzka nie zna granic!!! Mam nadzieję, że nie zginęły tam niewinne dzieci!
  • ~pola
    (2019-08-22 15:22)
    w czasie burzy nie powinno sie po lasach i gorach -gdy sa ostrzeznia lazic --kto slucha nie bladzi ---poprostu ryzykuje ---tak tez jest ostatnio z utopieniem --ile ofiar -przez ryzykowanie ----szkoda kazdego zycia
  • ~bertsi
    (2019-08-22 16:05)
    Rozumiem, krzyż należy przenieść, ale co zrobić z Halą Kondratową? Tam też piorun poraził turystów.
  • ~ala_ma_kota
    (2019-08-22 15:11)
    Z Giewontu powinno być zdemontowane to żelastwo. Można je przenieść niżej, gdzie nie będzie powodowało w czasie burz śmiertelnego zagrożenia dla turystów.
  • ~Wyrazy Wspolczucia.
    (2019-08-22 16:33)
    Codziennie ludzie spadaja z wysokosci na budowach, myciu okien, spadaja z dachow. W Kraju i na wygnaniu za chlebem.zeby bylo na chleb . Na nauke. Na zycie. NIKT o nich nie pisze.czesto nigdy nie byli ani w gorach ani nad morzem. Wogole o wypadkach na robotach media nie pisza. Amen
  • ~skoblar
    (2019-08-22 15:56)
    Co za amatorszczyzna! Zauważyłem, że wasze "dziennikarstwo" to ciągle powtarzacie wszystkich informacje za kimś: tutaj za PAP i TVN24! To już nie potraficie zadzwonić sami do TOPR-u i zdobyć własną informację, żeby to was cytowali?
  • ~otwieracz puszek
    (2019-08-22 16:21)
    Ten sztab kryzysowy powinien surowo zakazać piorunów.
  • ~utylizator styropianu
    (2019-08-22 15:11)
    Metal postawiony na szczycie (nie piszę jakiego kształtu - bo post usuną) jest powodem stałych wyładowań atmosferycznych w tym miejscu,
  • ~prezes
    (2019-08-22 17:40)
    tak bylo,jest i bedzie w gorach- to zawsze ryzyko,rano ladnie,w poludnie burza,sporo ludzi tak zginelo.Zasadniczo w gorach mozna tylko uciekac w dol ale ryzyko jest zawsze.
  • ~Adam Bialystok
    (2019-08-22 16:56)
    Kiedyś modlono sie o wszystko, o słońce o deszcz o wyzdrowienie. Modlono sie w kaplicy sejmowej. Na szczęście mija to powoli. Chorzy za których się modlono umierali. Prośba i modły o deszcz pozostawała bez echa. Ludzie w końcu pojęli że nic to nie daje.w historii pielgrzymek do Częstochowy wiele razy bezlitosny piorun uderzył w ludzi. Były ofiary śmiertelne. Nic nie pomagalymodly o deszcz np w tym roku slonce wypalilo70%zbiorów. Ludzie może pojma że ich Bozia nie ma żadnego wpływu na prawą fizyki. Nikt jednak z vipow nie odważył się o tym powiedzieć by nie narazić się kascie klechow. Coraz mniej młodych bierze udział w ceremoniach kościelnych które to pustoszeja bo odstraszają ich, wypowiedzi hierarchów kościelnych bełkocących o zarazach. Niebawem będzie tak jak na zachodzie. W ogromnym kościele czy katedrze siedzą cztery staruszki podczas mszy świętej. A przed ołtarzem zgarbiony staruszek proboszcz bo następców nie będzie. Seminaria pustoszeja. Używajcie OBLESNE klechy więcej ohydnych epitetow a prognoza ta ziści się szybciej.
  • ~to cytat
    (2019-08-22 19:37)
    Śmiertelnym zagrożeniem jest głupota. Krzyż znakomicie działa jako piorunochron i ściąga wszystkie pobliskie wyładowania. Ludzie w pobliżu są w ten sposób chronieni. Ale jak ktoś w czasie burzy łapie za piorunochron to czego oczekuje?
  • ~Renata
    (2019-08-22 22:03)
    Dobrze że mamy takich wspaniałych ratowników TOPR i takie sprawne służby w Polsce, którzy narażali swoje życie by ratować innych.
  • ~WIktor
    (2019-08-22 19:25)
    Ogromna tragedia! Szkoda mi jedynie dzieci, bo one rozumu nie mają i nie decydują o sobie, za nich decydują dorośli. Dorosłych mi nie jest żal, bo jak można być tak gł.pim i nie uciekać ze szczytu kiedy burza nadciąga?!!!
  • ~Tatry
    (2019-08-22 17:19)
    Co za IMBECYLE wypisuja tu glupoty - chca zaistniec!!
  • ~Marzena z miasta
    (2019-08-22 16:12)
    czy ktos zginol?
  • ~Look
    (2019-08-22 16:44)
    Natura b i j e spowrotem! Mowi : basta!
  • ~J.K
    (2019-08-22 19:51)
    po kiego czorta tam włazić
  • ~Geniitaliuszz
    (2019-08-22 16:44)
    Prognozy numeryczne chociażby te wyliczane na UW/ICM sugerowały możliwość wystąpienia burz w rejonie Zakopanego.

Może zainteresować Cię też: