Sąd biskupi nazwał ofiarę księdza "wspólnikiem w grzechu cudzołóstwa". Prymas: To sformułowanie bardziej kanoniczne

| Aktualizacja:

W reportażu "Superwizjera" ujawniono informacje o wykorzystywaniu seksualnym Mariusza Milewskiego przez księdza. Mimo, że prokuratura oskarżyła duchownego o pedofilię, sąd biskupi go uniewinnił a ofiarę określił mianem "wspólnika w grzechu cudzołóstwa". - Myślę, że to jest sformułowanie bardziej kanoniczne niż obiektywna rzeczywistość - komentuje sprawę prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak.

wróć do artykułu
  • ~Sybaryta
    (2019-09-11 00:29)
    Gdy czytam kokejne klamstwa , mataczenie z ust Biskupa , to jedna mysl mi przychodzi do glowy. Czas Kosciola jako indtytucji die skonczyl. W podibnym tonie , gadali komunisci , tkumaczac ciemnej masie , ze to co robia , jest dla dobra wszystkich. Klamstwa i wykorzystywanie ludzi. Ale w imie BOGA. Super. Czas to cale tal....stwo wyrzucic a partie , coo to tak bardzo jest swieta , rozliczyc.
  • ~buc
    (2019-09-10 17:18)
    biskupi ,ktorzy zatajali pedo tonie wspolnicy a sprawcy grzechu i co na to sad biskupi.ano dalej pod dywan.nikt mniezagoni do budki suflera ustawionej w kosciele.
  • ~Jadwiga1
    (2019-09-10 12:06)
    Ci księża to wspólnicy Szatana. Wspierający ich politycy i ich wyborcy - również.
  • ~Tomii
    (2019-09-10 09:04)
    To jest chore na co każdy nabiera wody w usta a oni rż ną nasze dzieci i uczą posłuszeństwa pokory i zadają pokutę wyraźnie i ukarze dobre
  • ~Tomii
    (2019-09-10 08:55)
    Zróbmy coś z tymi profilami i ochroną tych czarnych ptaków jest okazja są wybory piszcie komentarze domagamy się kar dla nich,Czy to są nauczyciele wiary u których się spowiadamy a jest ich naprawdę dużo,To jest naprawdę bardzo duży problem oni uczą nasze dzieci w szkole ,dlaczego nikt tego tematu nie poruszy. Ratujmy nasze dzieci wnuki ,nie daj się zwieść że ciebie to nie dotyczy piszcie posty
  • ~Ależeco
    (2019-09-10 08:41)
    Widocznie zgwałcenie dziecka płci męskiej to już nie akt homoseksualizmu i gorszenia nieletnich. Ale adopcja przez szanującą się parę homoseksualną jak najbardziej XD
  • ~gudmen
    (2019-09-10 08:16)
    Od dziś zamordowanego będziemy nazywać ,, wspólnikiem w grzechu mordercy ,, , czy oni mają równo poukładane pod tymi okrągłymi czapeczkami ?.
  • ~Kościelny
    (2019-09-10 07:31)
    Czego się dziwić po sekcie złodzieji i kłamców innych pouczająca a sami co innego robią bo im wolno święte krowy w przebraniu a owieczki głupie idą za ich kłamstwem przykład bezdomny ofiaruje majbacha złodziejowi który mówi że jak stanie przed Bogiem to powie że pusto nie przyszed
  • ~Grossenschwantz
    (2019-09-10 07:26)
    Ten arcybiskup Polak ma urode jeewrejska: pewnie jego prababka bzykala sie z obrzeezanym karczmazem, aby splacic pijackie grzechy dziadka. Tlumaczy to takze milczenie kleru w sprawie ustawy 447.
  • ~Ad
    (2019-09-10 06:43)
    Po co dzieci siadają na klolana
  • ~buc
    (2019-09-10 06:21)
    ta logika sprowadza mnie dziwnego wrecz skandalicznego pytania,czy jp2 byl wspolnikiem grzechu zabojstwa na placu sw.piotra??????
  • ~Katarzyna
    (2019-09-09 19:59)
    Sąd biskupi powinien ogłosić się współwinnym w grzechu cudzołóstwa,Ogłosić pokutę i wyemigrować z Polski.
  • ~Slązaczka
    (2019-09-09 19:55)
    ,,Jeszcze jeden chłoptaś dzisiaj, choć poranek świta.Lecz muszę się przespać chwilkę bo mi kita zwisa." Sukienkowa przyśpiewka.
  • ~--------ziutek
    (2019-09-09 19:42)
    No cóż katole..... Wasze zgwalcone dziecko jest wspólnikiem w cudzolostwie i MUSI sie z tego wypowiadać ( może u księdza, który je zgwałcił )....... Dla mnie HAŃBA, ********* WSTYD! A wy dalej chrzcie dzieci?
  • ~Wyzwolony wierzący
    (2019-09-09 19:35)
    Katolicy , zacznijcie myśleć i oceniać facetów udających biskupów i strażników Pisma Świętego.Wyzwólcie się z pod ich władzy ,Bądźcie wierni Ewangeliom, a nie fałszywym biskupom .Módlcie się we własnych domach , nie w kościołach opanowanych przez zboczeńców.
  • ~Foster
    (2019-09-09 19:00)
    Jak kilkuletnie dziecko jest wspólnikiem w grzechu współżycia seksualnego to ma szczęście, że nie urodziło się w średniowieczu. Ksiądz niewinny, a dziecko wyspowiadane przez księdza - wspólnika z grzechu cudzołóstwa zasługuje na potępienie ?. Ja tego nie rozumiem, ale pamiętam wypowiedź jakiegoś biskupa, że wina leży po stronie dzieci, które nie zaznając miłości rodzicielskiej lgnie do księdza i go uwodzi. Jakiś arcybiskup porównał cierpienia księdza pederasty do cierpienia porównywalnego z holokaustem. To wszystko wiąże się w całość i znając te wypowiedzi łatwiej zrozumieć uniewinniające wyroki sądów biskupich.
  • ~Wars i Sawa
    (2019-09-09 18:54)
    Sąd biskupi obarczający gwałcone dzieci przez duchownych katolickich jako ,,,WSPÓLNIKÓW W GRZECHU CUDZOŁÓSTWA", świadczy, że jest to grupa dewiantów nie mająca nic wspólnego z wiarą w Chrystusa.!!!!!!!PRECZ Z TYMI ZBOKAMI Z KOŚCIOŁA I Z POLSKI.
  • ~Wielkopol
    (2019-09-09 18:40)
    Pismo Święte zawiera słowa Chrystusa ,co należy czynić z gorszycielami dzieci . NALEŻY IM UWIĄZAĆ KAMIEŃ MŁYŃSKI U SZYI I WRZUCIĆ DO MORZA.!!!DOBRY BOŻE- w Polsce nie mamy tylu kamieni młyńskich aby starczyło dla sukienkowych gwałcących dzieci i dla broniących zboczeńców biskupów , twierdzących ,,ŻE DZIECI SĄ WSPÓŁWINNE GRZECHU CUDZOŁÓSTWA"" ORAZ ,,,ŻE TO DZIECI WSKAKUJĄ DO ŁÓŻEK DUCHOWNYCH" .Tacy biskupi odpychają od kościoła ludzi moralnych i wierzących w CIEBIE. CZYTAJCIE EWANGELIE 11
  • ~Paweł
    (2019-09-09 18:19)
    Tylko delegalizacja episkopatu w naszym kraju może go jeszcze uratować.
  • ~xxxx
    (2019-09-09 17:35)
    Ci wszyscy biskupi powinni siedzieć jako ochraniający przestępcę.

Może zainteresować Cię też: