Sąd biskupi nazwał ofiarę księdza "wspólnikiem w grzechu cudzołóstwa". Prymas: To sformułowanie bardziej kanoniczne

| Aktualizacja:

W reportażu "Superwizjera" ujawniono informacje o wykorzystywaniu seksualnym Mariusza Milewskiego przez księdza. Mimo, że prokuratura oskarżyła duchownego o pedofilię, sąd biskupi go uniewinnił a ofiarę określił mianem "wspólnika w grzechu cudzołóstwa". - Myślę, że to jest sformułowanie bardziej kanoniczne niż obiektywna rzeczywistość - komentuje sprawę prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak.

wróć do artykułu
  • ~wierząca
    (2019-09-09 10:26)
    Przy takim postępowaniu kleru, jeszcze trochę i tylko wiatr będzie hulał w kościołach...
  • ~Jaro
    (2019-09-09 10:26)
    Czyli jak mnie okradną to "jestem wspólnikiem w grzechu złodziejstwa"? Ciekawa moralność. Taka starotestamentowa.
  • ~Slazak
    (2019-09-09 10:26)
    to jest wlasnie nihilizm Kaczynskiego
  • ~Piotr
    (2019-09-09 10:35)
    Uhm, popełniłeś kolejny błąd, cofasz się o trzy pola.
  • ~smutna sprawa
    (2019-09-09 10:43)
    Jeśli tak stoi w Kodeksie Kanonicznym, to kodeks ten jest zgnilizną. Tak jak i organizacja, która się nim posługuje, by kryć zło.
  • ~wykształcony w PiSkiej edukacji
    (2019-09-09 11:05)
    To już emerytowany proboszcz z Przemyśla opowiadał ,że wszystkiemu są winne dzieci "siadają na kolana i głaskają sukienkowych. A sukienkowi mają odwrócony krwi obieg ,głaszczesz po czuprynie dęba sterczy sterczyna ,głaszczesz po sterczynie ,dęba stają włosy Bredzińskiemu też odwrócił się obieg krwi bo widzi ,że Wisła płynie od Bałtyku po górskie szczyty..
  • ~Mark Twain
    (2019-09-09 11:16)
    Księża mają jakieś szczególne podejście do przestępstw popełnianych przez kolegów.
  • ~Konstytucja RP art, 54 punkt 1
    (2019-09-09 11:22)
    Jasne , w sredniowieczu a dzis jeszcze w Arabii Saudyjskiej kes je sie ko biete za to, ze z g w a l c o n a ! Czy KK to mu s l i m y?
  • ~Sokular
    (2019-09-09 11:33)
    "Wspólnicy w grzechu"(!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) ich rodzice i pełnomocnicy brońcie te ofiary bo to oprócz wielkiej krzywdy WSTYD na całą Europę.
  • ~CONDOR
    (2019-09-09 11:39)
    Zwyrodniała kasta klechów zblatowanych z pisowską sitwą. FUJ!!!!!
  • ~Dark in Poland
    (2019-09-09 11:45)
    Potworna czarna mafia z....bocz...encow
  • ~obatel
    (2019-09-09 11:51)
    P... zboki w sutannach.
  • ~lewacka hipokryzja
    (2019-09-09 12:18)
    A co ze "wspólnikiem w grzechu cudzołóstwa" niejakiego R. Polańskiego? A no tak zapomniałem...dla tego pana należą się nagrody, bo to przecież co innego.
  • ~Dramat narodowy w rozwoju !.
    (2019-09-09 12:21)
    Nic dziwnego,ze Biblia tak dlugo byla na indeksie ksiag zakazanych !.Biblijnie celibat jest odstepczy od nauki Bozej.W Biblii nie ma instytucji Watykan,nie ma ksiezy,konfesjonalow,papiezy,matek Boga,rozanca,czczenia figur i obrazow,adoracji swietych posrednikow.Te fakty mowia za siebie,bowiem sprowadzily ta religie do granicy wytrzymalosci ,dzisiaj ona przegrywa z ludzmi ,ktorzy poznali prawdy zawarte w Biblii.Grzechy seksualne kleru byly ukrywane,katolicy nie znaja autentycznej historii wlasnej religii,tak samo i tresci zawartych w Biblii.
  • ~gorszy sort
    (2019-09-09 12:32)
    Panstwo w panstwie !Trzeba sprawy wziasc w swoje rece !
  • ~rumor xyz
    (2019-09-09 12:33)
    sąd biskupi, jest tak rzetelny, jak rzetelna będzie kontrola prokuratora generalnego,w ministerstwie nie-sprawiedliwosci!?
  • ~777
    (2019-09-09 12:37)
    ktoś mnie zabije-jestem wspólnikiem zabójcy
  • ~tak tylko pytam
    (2019-09-09 12:49)
    Biskuki działają w myśl zasady:"Ja n ie winny, ona winna. Ona dawać nie powinna". Jak daleko zajdzie jeszcze ta zgnilizna kleru i hierarchów. Boją się, czy sami są umoczeni!
  • ~gorszy sort
    (2019-09-09 12:49)
    Biskupia sitwa nie mająca nic wspólnego z Kościołem krzywdy swoim nie wyrządzi! Tylko niech nie lamentują, że wierni przestają chodzić do takiego kościoła. A tak na marginesie, czy księdza przestępcy nie dotyczy "polski" Kodeks Karny? Co tym sądzi Ziobro?
  • ~=taka prawda
    (2019-09-09 12:58)
    Degeneracja w tej instytucji sięga zenitu!

Może zainteresować Cię też: