5 tys. zł mandatu za spacer z dzieckiem po chodniku. To nie żart

Zakaz przebywania na drodze dziecka poniżej siódmego roku życia jest tak skonstruowany, że rodzic popełnia wykroczenie, nawet gdy prowadzi je chodnikiem za rękę, wiezie autem lub jedzie z nim tramwajem – zwraca uwagę Sąd Rejonowy w Sokółce i kieruje pytanie do Trybunału Konstytucyjnego

wróć do artykułu
  • ~Caveman
    (2019-09-11 22:10)
    chory kraj, chore państwo. Kasta szaleje. Brak słów. Litera prawa czy duch prawa? Brak zdrowego rozsądku.
  • ~Daria
    (2019-09-11 14:56)
    Po legitymację szkolną trzeba przyjść z rodzicem, ale nosić w autobusie można samemu.
  • ~Alek
    (2019-09-11 12:04)
    przecież to jest ustawa z roku 1971!!!
  • ~von Gersdorf
    (2019-09-10 22:50)
    Poproszę o podanie autora tego przepisu i jego życiorysu . Nie wiadomo co jeszcze wymyśli.
  • ~md
    (2019-09-10 11:49)
    Nie tylko ten przepis da się głupio interpretować. Np. w ustawie z dnia 21 maja 1999 roku "O broni i amunicji" jest taki "kwiatek". Art. 4.1 "Ilekroć w ustawie jest mowa o broni, należy przez to rozumieć:... a) broń białą w postaci: - ostrzy ukrytych w przedmiotach niemających wyglądu broni,". Ustawodawca miał na myśli np. laski z ukrytym ostrzem, długopisy, a na jednym filmie widziałem, że ostrze było ukryte w sporym krzyżu noszonym na szyi. A teraz interpretując głupio: czy pochwa noża jest przedmiotem mającym wygląd broni? No nie. A przecież w niej ukryte jest ostrze. A obudowy noży składanych (w tym klasycznych scyzoryków) są przedmiotami o wyglądzie broni? Też nie. A przecież po złożeniu/schowaniu ostrza jest ono w tych obudowach ukryte. Zatem w myśl tak sformułowanego przepisu każdy policjant czy sąd interpretując przepis dosłownie może się przyczepić do posiadacza zwykłego scyzoryka w domu czy kieszeni. Ma BROŃ!!! :-))
  • ~kotka psotka
    (2019-09-10 10:20)
    A gdzie jest komentarz atomowego krasnala ? Tam było brzmienie przepisu i dobry komentarz, bo autor odjechał. To pisanie z cyklu: coś tam znalazłem i się wypowiem. No i sędziów jakich mamy też widać.
  • ~Doc
    (2019-09-10 10:20)
    Żyjąc w świecie przepisów traci się kontakt z rzeczywistością.
  • ~polska myśl prawnicza
    (2019-09-10 10:01)
    Prof. Stefański jest zwolennikiem oceny urzędniczej co jest dobre a co nie . Ot kłania się "Rewizor"A ja uważam ,że wszystkiemu winien Tusk i temu co dobrego z tego przepisu wynika złemu co niewątpliiwie było zamiarem .
  • ~Janysz Normalny
    (2019-09-10 09:05)
    Przeżyłem Stalina, Bieruta, Gierka, Jaruzelskiego i Tuska. Nigdy tak nie bałem się i nigdy nie byłem tak ostrożny w zachowaniu i wypowiedziach jak teraz.
  • ~i niech tak zostanie
    (2019-09-10 08:36)
    i słusznie, dzieciska w chałupie powinny siedzieć na przypiecku, a dziouchy przy nich , i niech tak zostanie...
  • ~gosciu
    (2019-09-10 08:28)
    HDiKK w wykonaniu PiSu, papierowy rzad i kraj- cyrk na kolkach
  • ~xcv242342
    (2019-09-10 08:08)
    Bardzo proszę o pomoc. Wystarczy udostępnienie : ht tp:// sites.social/andrzej2
  • ~Brejza
    (2019-09-10 08:07)
    Art. 89. Kto, mając obowiązek opieki lub nadzoru nad małoletnim do lat 7, dopuszcza do przebywania małoletniego na drodze publicznej lub na torach pojazdu szynowego,podlega karze grzywny albo karze nagany.
  • ~Straszenie tptalne
    (2019-09-10 07:48)
    Kiedys mowilo sie # Nie strasz nie strasz bo sie zesr.sz. #. A dzisiaj na takie rozne dziwoladztwa i chec xaistnienia nikt nie chce zawracac hu. du i kamieni kupa
  • ~Mili
    (2019-09-09 22:49)
    To teraz TK zapadnie w wielką zadumę i może coś spłodzi . Ludzie w tej instytucji to porażka .Oni jawnie nic nie robią , żeby nie zaszkodzić PIS
  • ~ciach
    (2019-09-09 21:07)
    O co chodzi, dowiedziałem się z komentarza atomowego krasnala. Sam artykuł, to jakiś niedorobiony żart.
  • ~wariat
    (2019-09-09 20:54)
    to dopuscic po do wladzy to wpuszcza brudasow do polski i beda wam gwalcic zony i corki wtedy bedziecie zadowoleni
  • ~Czes
    (2019-09-09 20:10)
    PiS potrafi się tylko przyssać do forsy. Nic, nigdy nie zrobił porządnie. Ma tylko potakiwaczy i hersztów.

Może zainteresować Cię też: