Abp Jędraszewski straci miejsce w krakowskiej kapitule za "poniżanie ludzi"? Radni PiS oburzeni

Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Dominik Jaśkowiec złożył projekt uchwały, w której domaga się zmian w składzie kapituły przyznającej medal "Cracoviae Merenti". Miejsce w niej miałby stracić metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. Oburzeni są radni PiS.

wróć do artykułu
  • ~Dark in Poland
    (2019-10-22 14:07)
    Brawo Kraków ! Dajmy odpór czarnej zarazie po wiekach zniewilenia Polski ...
  • ~Tylko
    (2019-10-22 14:08)
    szkoda, że dopiero teraz.
  • ~Dziaddu
    (2019-10-22 14:39)
    Papiez Franciszek powinien takich jak Jedraszewski od razu exkomunikowac! Jak ktos w taki prymitywny sposob obraza ludzi , nie ma w kosciele nic do szukania, do tego na takim stanowisku. A ze Pis ma teraz stracha, to jasne, bo Jedraszewski przysparza Pisowi owieczek!
  • ~sic.
    (2019-10-22 14:43)
    To niegodny czlowiek by byc ksiedzem....
  • ~Viceprezes
    (2019-10-22 15:13)
    Jaśnie Pan Szatan w sutannie
  • ~Padre
    (2019-10-22 14:47)
    Bardzo dobra inicjatywa.
  • ~Krzysztof
    (2019-10-22 15:34)
    Dobrze! Popieram! Gonić dziada! Jak Chrystus wygonił handlarzy z pod świątyni to podobnie wygnać Jedraszewskiego! Najlepiej z Polski! Wszystkim wyjdzie na zdrowie... 😎
  • ~koreta
    (2019-10-22 14:52)
    Symbol człowieka, który dzieli i tym się upaja. Oby takich było więcej to pozbędziemy się naszego dziejowego jarzma
  • ~Chrześcijanin.
    (2019-10-22 14:11)
    Przecież jest wolność wypowiedzi i Arcybiskup tylko z niej skorzystał.Oczywiście Jaśkowcowi to się nie podoba.Natomiast jak on i jemu podobni nazywają katolików katolami to jest wg nich wolność wypowiedzi.
  • ~pola
    (2019-10-22 14:39)
    krakow zszedl na psy w okresie wladz ktore obecnie rzadza --co sies talo -kiedys Miasto patriotyczne Miasto katolickie ---a obecnie takie wladze wybierane sa bylejakie krakow Miasto krolewskie ojca sw jana pawla 2 -tak sie zblazniles i upodliles --wstyd mi i boleje -----co sie z mieszkancami stalo --------
  • ~StraSzydło
    (2019-10-22 15:39)
    Dlaczego zawsze gdy krytykowane jest chamstwo i ciemnota od razu radni Pis są oburzeni?
  • ~Chrześcijanin
    (2019-10-22 16:26)
    Człowiek o takich poglądach nie powinien zasiadać w żadnych reprezentatywnych gremiach. Pogubili się ci nasi duchowni, oj pogubili. Niewielu w stanie duchownym pozostało ludzi o otwartych horyzontach myślowych. Nie ma następców Sapiehy, Macharskiego, Wyszyńskiego. Polski kościół nie ma intelektualnego przywództwa. Chłopcy w sutannach nie widzą, że znaleźli się na równi pochyłej.
  • ~Demaskator
    (2019-10-22 16:03)
    Zło w Kościele. Zło panuje tam.
  • ~czy nie?
    (2019-10-22 15:57)
    Oni muszą być wszędzie, zobaczcie jak oni się na wzajem popierają,obsadzają stanowiska które mogą księżmi a gdzie już nie mogą to swoimi zaufanymi ludźmi. To wzorowane jest na mafii by wszędzie mieć wszystko pod kontrolą.
  • ~Babunia
    (2019-10-22 15:47)
    Krakow, jestem dumna z tego miasta i kocham to miasto, bo jest piekne, bo to miasto moich przodkow, mojej matki chrzestnej, u ktorej spedzalam wakacje, no i ze sie nie DAJA!
  • ~Oburzenie pisowcow to miód na serce
    (2019-10-22 18:51)
    Radni PIS oburzeni ? ! Te mapety chciałyby mieć wpływ na wybór papieża.
  • ~hiob
    (2019-10-22 17:07)
    Szacunek dla Krakowa.
  • ~grono
    (2019-10-22 15:56)
    W porządnym gronie nie może być jeden taki co to mu się kojarzy coś zawsze z jednym . Co byś nie poruszył to ten myśli ciupcianie . Takich się eliminuje i nie dopuszcza do grona .
  • ~watykanus
    (2019-10-22 21:25)
    jedraszko wrzód na królewskim mieście Krakowie
  • ~agent
    (2019-10-22 15:52)
    POwyzsze wpisy POkazuja kto jest przesladowany .Ludzie kultury ......pytam jakiej .Moze satyry -zdziry?Tak dzisiaj nazywa sie polska satyra .Sztuka .....?szambo wylewa sie na kazdym kroku .Wiec kto chce ukarania Arc.Jedraszewskiego ?Sami tytłacie sie w szambie ,chcecie sie oczyscic ,wybielić i uderzacie w niewinnego człowieka tylko dlatego ze nosi sutanne.Precz z prowokatorami ,szatanami przekleństwem polskiej ziemi .wydrukujecie?