Tęczowa Matka Boska nie obraża uczuć religijnych. Prokuratura umarza śledztwo

| Aktualizacja:

Osoby, które podczas czerwcowego Marszu Równości w Częstochowie niosły wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej z tęczową aureolą nie dopuściły się przestępstwa obrazy uczuć religijnych - uznała częstochowska prokuratura, umarzając postępowanie w tej sprawie.

wróć do artykułu
  • ~Atom
    (2019-10-25 23:06)
    Bzdury. Prokuratura może mieć swoje zdanie. A dla mnie to jest profanacja obrazu 600 letniego. To jest zwykła profanacja Częstochowy. Profanacja i wykpienie prokuratury i sądów w Częstochowie. Żałosna i prostacka decyzja miałkich ludzików. Dno w wymiarze wartości.
  • ~strachliwe dudki
    (2019-10-23 11:31)
    Prokuratura wystraszyła się bojówkarzy z LGBT+.
  • ~tor
    (2019-10-23 12:35)
    Ciekawe czy TĘCZA na NIEBIE tez obraża uczycia kretynów czy tylko samego Pana Boga Leczcie się
  • ~StraSzydło
    (2019-10-23 12:35)
    Słabe to wasze katolictwo prawaki, że byle obrazek je obraża. Nie potraficie olać prowokacji, jesteście jak kundle za płotem, przejechać patykiem po siatce to z góry wiadomo jaka będzie reakcja.
  • ~stop szaleństwu
    (2019-10-23 20:41)
    Nareszcie prokuratura zaczyna zachowywać się w sposób racjonalny ! Ukłon w waszą stronę szanowni prokuratorzy ! Ja akurat zdaję sobie sprawę z waszych obaw dotyczących waszej dalszej kariery zawodowej..... Bądźcie jednak dobrej myśli... Wahadło polityczne wychyla się w stronę demokracji ....
  • ~abacab
    (2019-10-23 12:10)
    ePiSkopat przeprosi za robienie niepotrzebnego dymu i spowodowanie krzywdy niewinnej kobiecie? Sprawa dla inteligentnego człowieka była od początku oczywista - motyw tęczy pojawia się w kulturze i sztuce, również religijnej, od wieków.
  • ~Kiko
    (2019-10-23 12:12)
    Panie Ziobro, proszę się zabrać za prokuraturę w Częstochowie. Jak to możliwe, że w samym sercu katolickiej Polski w prokuraturze rządzi lgbt?
  • ~89iuokl
    (2019-10-23 14:35)
    "...a intencją jego twórców nie było znieważenie symboli państwowych." - ten "rzeczoznawca" powinien zostac podany z nazwiska, bo widac, ze sie zna.....na intencjach.........
  • ~Kogut
    (2019-10-23 20:44)
    Co sie dziwic skoro to sa ludzie z pod tych teczowych kolorow,to jak maja postapic inaczej.ludzie,,,co wy,,,,to przecie sami swoi,,,,
  • ~korwin na prezydenta
    (2019-10-23 11:58)
    duda zawetował próby robienia porządku w wymiarze niesprawiedliwości katolika obraża bolszewika nie w Polsce rządza jakies mamlasy co nic nie mogą
  • ~333 m.
    (2019-11-20 09:57)
    Chociaż dzieci mają różne charakterki i upodobania Matka Boska co by nie powiedzieć jest Matką wszystkich swoich dzieci. Nie słyszałem aby odrzuciła od siebie swoje dziecko bez względu na to jakie by ono nie było.Serce może i krwawi ale kocha. Mądra decyzja prokuratury!
  • ~Prosto z lotu ptaka
    (2019-10-24 10:32)
    Bachomas moze kazdy namalowac.Biblijna Maryja nie ma i nie miala ,zadnych zamiarow wyreczenia Syna Bozego z Jego atrybutow boskosci.Biblia mowi jednoznacznie ,ze Bog Stworca nasz ,stworzyl jako pierwszego czlowieka mezczyzne ,a pozniej dla niego kobiete Ewe,ktora stala sie zgodnie z Biblia matka wszystkich ludzi.Bog Ojciec Chrystusa jest postacia duchowa ,On stworzyl wszechswiat i nas,Duch nie ma kosci ani ciala,a P.J.Chrystus je mial i to wszystko jest w Biblii.W Biblii nie ma mowy o Maryji w jakiej postaci wykreowala ja sekta watykanska,nie ma mowy tez o obrazach i figurach ,ktore mamy adorowac.Oczywiscie nie ma tez LGBT !.