Zaostrza się walka o sądownictwo. PiS ma pomysł na dyscyplinowanie niepokornych

Do pięciu lat pozbawienia wolności dla sędziego, który "wypacza bieg wymiaru sprawiedliwości". To pomysł partii rządzącej na dyscyplinowanie niepokornych.

wróć do artykułu
  • ~JMK
    (2019-12-02 08:30)
    Pora zdecydować czy chce się być sędzią w todze na sali rozpraw czy też politykierem na wiecach.Nie może być tak ,że podrzędny sędzia z Pipidówka podważa czy też kwestionuje demokratyczne decyzje Sejmu czy też Prezydenta Polski.
  • ~internautka 50+
    (2019-12-02 08:06)
    Czy jest drugi taki kraj gdzie ,,kasta sędziowska" terroryzuje naród 38 milionów?Potrzebne jest referendum na temat ,,Czy w Polsce potrzebne są zmiany w sądownictwie" I problem się rozwiąże.
  • ~Bartosz
    (2019-12-02 07:27)
    Dlaczego nikt z tych pseudopopieraczy kasty nie liczy się z opinią społeczną? Każdy kto miał do czynienia z pracą członków "kasty" o zdecydowanej większości z nich ma wyrobione nie najlepsze zdanie. Dziedziczność stanowisk, bez względu na walory intelektualne i moralne, to jedna z wielu przywar tzw sądów w naszym kraju. Sąd nie może działać przeciw państwu i przeciw obywatelom. Choćby jego dziadek był generałem SB i utrwalaczem władzy ludowej.
  • ~soros
    (2019-12-02 07:22)
    Oby jak najszybciej owa ustawa weszła życie....W końcu czas zakończyć sobiepaństwo "nadzwyczajnej kasty"
  • ~towarzysze
    (2019-12-02 08:21)
    bój to jest wasz ostatni
  • ~antyPiterek
    (2019-12-02 07:24)
    czesc sedziow przekierowac na odcinek sedziowania pilki noznej, koszykowi i pilki recznej, jesli wytrzymaja 2 sezony bez brania lapowek to beda mogli wrocic do sedziowania innych sedziow, i tak rotacyjnie ich probowac
  • ~Xięgowy
    (2019-12-02 07:24)
    PiS to dno.
  • ~sic.
    (2019-12-02 07:13)
    My tez mame pomysl na wyczyszczenie polskiej polityki z brudu klamstwa, nienawisci. Wyrzucmy PiS na smietnik historii i zmienmy konstytucje tak by politycy PiSu juz nigdy nie sprawowali wladzy.
  • ~zefir
    (2019-12-02 07:20)
    Zamordyzm ma się otwarcie . Zapytam TO POTRZEBNY BYŁ WYSIŁEK ,czy tez ZRYW SOLIDARNOŚCI ???
  • ~nie dziwi nic
    (2019-12-02 09:34)
    PiSowskim przestępcom, nie pozostało nic innego, jak tylko wziąć naród za m.o.r.dy. Już tyle zła narobili, że nie ma innego wyjscia!
  • ~Przegonic tzw,sedziow ,zabrac emerytury
    (2019-12-02 15:33)
    Jesli rzad chce byc wiarygodny dla spoleczenstwa to powinnien natychmiast zabrac sie za ta sedziowska kaste ,Jesli chca byc politykami ,lazic po ulicach ,buntowac ludzi ,,bronic swoich kolesi zlodziei i pijakow to precz z sadzenia ,Zabrac tym lajdakom przywileje ,emerytury po kilkadziesiat tysiecy zlotych /Strzembosz ,Rzeplinski ,Zoll ,Stepien ...bez wyksztalcenia a sedziom czynnym ,ktorzy lamia prawo ,,,Milewski ,Tuleya ,Laczewski czy teraz tego obwiesia ,ktory chce negowac decyzje prezydenta i zwoluje wiece a w przeszlosci slrzywdzil czlowieka ,ktory ze zgryzoty zmarl , podziekowac i przegonic z sadow ,,,,precz !!! Czekam na radsykalne kroki w tym zakresie , Jesli policja nie radzi sobie z tym lajdakiem FRASYNIUKIEM to chyba znajda sie ludzie we Wroclawiu ,ktorzy wezma sprawy w swoje rece.
  • ~Vsięgowa
    (2019-12-02 17:21)
    ZABRAĆ TŁUSTY KAŚCIE POłowe KASY to ich drugie POłowy na ULICE POwyganiają bo za 20 tyś to nie wyżyją jeszcze ZUSu NIE PŁAĆĄ takie szkodniki POLSKI
  • ~natowychodzi
    (2019-12-03 11:55)
    Mam nadzieję, że do końca przyszłego roku nadzwyczajna kasta zostanie zamieciona , a miejsce dotychczasowych sędziów na telefon zajma ludzie godni szacunku, apolityczni i rozumiejacy na czym polega prawdziwa praworządność. Bez wywalenia tych wszystkich Juszczyszynów i Żurków w Polsce nie będzie sprawiedliwości.
  • ~nostradamus
    (2019-12-04 15:15)
    zwolnić wszystkich i powołać nowych razem z prezes sądu najwyższego w byłym NRD wywalili 80%
  • ~seneka
    (2019-12-03 09:04)
    Po aktywności PiSiej trollowni widać priorytety dojnej zmiany. Lekarzom , niepełnosprawnym, Gdańszczanom itp .itd.(przez te 4 lata dużo wrogów już się narobiło) odpuścili. Teraz ze zdwojoną siłą napadają na sędziów. Ile lat po upadku tej skorumpowanej dyktaturki trzeba będzie tę naszą Polskę naprawiać?