Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i będzie ulegało wahaniom.

Reklama

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami, głównie w północnej połowie kraju, słabe opady deszczu. W Bieszczadach i w Sudetach słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od 2 st. na południowym wschodzie do 7 st. na zachodzie. Wiatr początkowo umiarkowany, porywisty, w drugiej połowie dnia słabnący, zachodni i południowo-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże, z okresowymi rozpogodzeniami, głównie na zachodzie i południu kraju. Na Podlasiu, Warmii i Mazurach, Pomorzu Wschodnim, Kujawach, Mazowszu i północy Lubelszczyzny miejscami słabe opady deszczu. Na południu lokalnie mgły, ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od -2 st. na południu do 3 st. na północy; w obszarach podgórskich od -7 st. do -3 st.. Wiatr słaby, wzmagający się w drugiej połowie nocy na zachodzie do umiarkowanego, w porywach nad morzem do 60 km/h, południowo-zachodni i południowy. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 70 km/h.

We wtorek na południu i południowym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze umiarkowane i duże. Opady deszczu, rano na północnym wschodzie, w ciągu dnia stopniowo postępujące z północnego zachodu ku centrum kraju. Temperatura maksymalna od 3 st. na wschodzie do 9 st. na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym wschodzie oraz nad morzem dość silny, okresami porywisty, zwłaszcza na zachodzie Polski, południowy i południowo-zachodni. W kotlinach sudeckich porywy wiatru do 55 km/h, nad morzem do 60 km/h, w obszarach podgórskich Bieszczad do 65 km/h, w szczytowych partiach Sudetów do 100 km/h.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie duże. Możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 6 st. Wiatr początkowo umiarkowany i porywisty, później słaby, południowo-zachodni. W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, po północy możliwe rozpogodzenia. Początkowo możliwe słabe opady deszczu. Temperatura minimalna 1 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

We wtorek w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna 4 st. Wiatr początkowo słaby, potem umiarkowany i po południu okresami porywisty, południowy.