Część pracowników przeszła na pracę zdalną, jednak są urzędnicy, który takiej formy pracy wykonywać nie mogą - tłumaczy portalowi dziennik.pl Monika Chrobak, rzecznik mokotowskiego urzędu. Dodaje, że władze samorządowe starają się przekonać mieszkańców do przyjścia do urzędu tylko ze sprawami, których nie da załatwić się przez telefon czy Internet. Chcą bowiem ograniczyć kontakty pracowników urzędu z petentami.

Reklama

Łącznie w Polsce od 4 marca, czyli od dnia, gdy poinformowano o pierwszym przypadku w kraju, zdiagnozowano 61 osób zarażonych SARS-CoV-2. W środę odnotowano jeden przypadek śmiertelny. To pacjentka, która hospitalizowana była w Poznaniu. Jej stan był ciężki, cierpiała też na inne choroby. Obecnie osoby, u których wykryto tę chorobę, przebywają m.in. w placówkach we Wrocławiu, Ostródzie, Szczecinie, Poznaniu, Krakowie.

Rząd w związku z zagrożeniem koronawirusem poinformował w środę, że placówki oświatowe i szkoły wyższe zawieszają na dwa tygodnie zajęcia. Odwołane są wszelkie imprezy masowe i zawieszona zostanie działalność instytucji kultury, w tym teatrów, kin i muzeów.