Na razie można korzystać z zimowej wersji kompleksu. W jego skład wchodzą cztery kryte baseny. Do tego zjeżdżalnie, bicze wodne, jacuzzi, masaże powietrzne, brodziki dla dzieci, sauny i solaria.

Reklama

"Chcemy, żeby wypoczynek przypominał wakacje w ciepłych krajach. Dlatego w aquaparku rosną tropikalne rośliny, są leżaki dla naszych gości, a podłoga jest podgrzewana" - wymienia Lidia Piekarska, rzeczniczka Fali.

To jednak nie koniec atrakcji. "Sztuczna fala w jednym z basenów jest nawiązaniem do dawnych czasów. To była chyba największa atrakcja starego basenu. Musiała znaleźć się też w nowym" - mówi DZIENNIKOWI Witold Rosset, dyrektor ds. rozwoju aquaparku.

Już latem do użytku oddane zostaną baseny na świeżym powietrzu. Mają być bliźniaczo podobne do tych pod dachem. Atrakcją będzie zjeżdżalnia "kamikadze". 19 m wysokości i kąt nachylenia 45 stopni z pewnością uzasadnia nazwę.

Panowie pamiętający dawną Falę czekają jednak na coś innego.

"Co roku organizowano tam wybory Miss Lata i Miss Natura. Panie paradowały w strojach topless. Tradycję trzeba pielęgnować" - uważa łodzianin Andrzej Jakiel. Podobne zdanie ma Jan Tomaszewski. "To był bajer. Miałem przyjemność zasiadania w jury. Teraz mam bardziej doświadczone oko. Nieskromnie się polecam" - śmieje się Tomaszewski.

Wszystko wskazuje na to, że marzenia panów zostaną spełnione. Nieoficjalnie mówi się, że już latem na Fali znowu będą organizowane konkursy piękności.