• ~sobieray
    (2011-11-07 15:16)
    Towariszcz I D I O T A !!!
  • ~Konrad Wallenrod
    (2011-11-08 01:36)
    Najlepiej to pierwsze niech ten zakonnik w oparciu o biblie wskaze gdzie jest w niej mowa o zakonach.,celibacie obowiazkowym.Gdzie jest nauka o euchrystii ?.Co mowi na to biblia ?.Ew.sw Lukasza rozdzial rozdzial 22 wiersz 19-20.Nastepnie wzial chleb ,odmowiwszy dziekczynienie polamal go i podal mowiac;To jest Cialo moje ,ktore za was bedzie wydane; to czyncie na moja pamiatke !.Tak samo i kielich po wieczerzy mowiac ;Ten kielich to Nowe Przymierze we Krwi mojej,ktora za was bedzie wylana.Jezus Chrystus powiedzial te slowa w zrozumieniu duchowym a nie literalnym cielesnym On siedzial caly i zdrowy w swoim ciele w ktorym plynela krew swieta.Ew.sw Jana rozdzial 6 wiersz 63.Duch daje zycie;cialo na nic sie nie przyda.Slowa ,ktore Ja wam powiedzialem ,sa duchem i sa zyciem.Polecam lektore Pierwszego listu do Koryntian rozdzial 11 wiersz 23-30.Pierwszy list sw.Piotra Apostola.rozdzial 3 wiersz 18.Chrystus bowiem rowniez raz umarl za grzechy ,sprawiedliwy za niesprawiedliwych,aby was do Boga przyprowadzic;zabity wprawdzie w ciele ale powolany do zycia Duchem.Ew.sw Mateusza rozdzial 18 wiersz 20.Bo gdzie sa dwaj albo trzej zebrani w imie moje tam jestem posrod nich.List do Hebrajczykow rozdzial 10 wiersz 18.Gdzie jest ich odpuszczenie ,tam juz wiecej nie zachodzi potrzeba ofiary za grzechy.List do Rzymian rozdzial 6 wiersz 9-10.Wiedzac ze Chrystus powstawszy z martwych juz wiecej nie umiera,smierc nad Nim nie ma wladzy.Bo to ze umarl ,umarl dla grzechu raz ,a ze zyje ,zyje dla Boga.List do Hebrajczykow rozdzial 9 wiersz 27-28.A jak postanowione ludziom raz umrzec ,a potem sad ,tak Chrystus raz jeden byl ofiarowany dla zgladzenia grzechow wielu,...i powrot do wiersza 26.innaczej musialby cierpiec wiele razy od stworzenia swiata .Co zatem dzieje sie na oltarzach w kosciolach katolickich ?.Moze ks.Boniecki potrafi to uzasadnic wychodzac z tekstu biblii ?.
  • ~kleo
    (2012-01-31 14:55)
    Kościół musi dokonać lustracji. Byli księża TW mącą ludziom w głowach a powinni swoje głowy posypać popiołem i powiedzieć : moja wina.
  • ~kontakton
    (2012-01-31 10:01)
    KSIĘŻA NIE POWINNI SIĘ WTRĄCAĆ DO POLITYKI...tylko chwalić nauki kościoła...
  • ~ala
    (2012-01-30 21:18)
    .CWANIAK TORUŃSKI (wg. Marii Konopnickiej)

    Picu, picu, chlastu, chlastu
    Nie mam rączek jedenastu
    Za to mam dwie rączki małe
    Do mącenia doskonałe

    Wiem jak z mózgu zrobić wodę
    Jak rządowi rzucać kłody
    Wszak z Torunia cwaniak ci ja
    Tubą mą Radio Maryja

    Głoszę swoja ewangelię
    A na Benedykta leję
    Klątwą żadną się nie stracham
    Gdy w kraj ruszam swym Maybachem

    Umiem umysły rozpalać
    I na innych winę zwalać
    Bo to zawsze ja mam rację
    (choć cofnęli mi dotację…)

    Prawicę mi przyszło niańczyć
    Jak im zagram - będą tańczyć
    Kto mą łaskę straci kiedyś
    W polityczny spadnie niebyt

    Gdy siąść będę chciał u steru
    Wierne armie mam moherów
    Oponentów trą na miazgę
    Gdy rozpoczną babski jazgot

    Jak ktoś kiedyś mi podskoczy
    To mu wnet wydrapią oczy
    Liczba ich się dwoi, troi
    Episkopat się mnie boi

    I przymkniętym okiem strzyże
    Bo mohery chronią krzyże
    Lecz wystarczy skinąć dłonią
    A biskupów też pogonią

    Niech więc komunista krzyczy
    Żem wziął pieniądz, nie rozliczył
    Niech mnie nazwie katabasem
    Dla mnie ważne że mam kasę

    Mnie tam jedno, no a z czasem
    Może zostanę prymasem
    Bożą ręką, głową, szyją
    Dopóki wyznawcy żyją…
  • ~abp leon
    (2012-01-30 21:15)
    Po wpisach widać, że Radio Maryja robi kawał roboty. NIGDY JESZCZE AUTORYTET KOŚCIOŁA I KLERU NIE UPADŁ TAK NISKO. Laicyzacja Polski to kwestia wymarcia emerytowanych moherów.
    Rydzyk to główny autor tych osiągnięć.
  • ~adtu
    (2012-01-30 21:15)
    Kochani rodacy i widzicie sami, ze koniecznie trzeba !!

    1. Zerwać konkordat
    2. Zlikwidować etaty kapelanów
    3. Zlikwidować etaty katechetów
    4. Opodatkować kler
    5. Znacjonalizować majątek zagrabiony przez kler po roku 1989
    6. Wyprowadzić religię ze szkół
    7. Usunąć krzyże z urzędów i szkół
    8. Uroczystości państwowe organizować bez udziału kleru
    9. Postawić przed sąd wszystkich pedofilów w sutannach
    10. Wstrzymać dofinansowanie "dzieł" Krk z kasy państwa !
  • ~skapare
    (2012-01-30 21:13)
    .POLSCE POTRZEBA "WŁOSIENNICOWEJ" REWOLUCJI!!!

    PRZEBRAĆ TŁUSTE, PAZERNE KLECHY WE WŁOSIENNICE I POGONIĆ PRZEZ POLSKĘ
    DO LUDU.
    NAJWYŻSZA PORA PRZYPOMNIEĆ TYM ROZBESTWIONYM, BEZCZELNYM
    KRWIOPIJCOM, Z RYDZYKIEM NA CZELE, CO OZNACZA NAUKA CHRYSTUSA!!!

    DOŚĆ ŻYCIA PONAD STAN I WYKORZYSTYWANIA NAIWNOŚCI "MALUCZKICH"!!!
  • ~chi_neng1
    (2012-01-30 21:13)
    Polsce jest potrzebna REWOLUCJA OSWIECENIA !

    Polsce jest potrzebna REWOLUCJA POGRZEBANIA SREDNIOWIECZA W XXI WIEKU!

    Polsce jest potrzebna REWOLCUJA W CELU ZMOBILIZOWANIA WSZELKICH SIL DO ZWALCZANIA SEKT RELIGIJNYCH, ZLODZIEJSTWA KOSCIELNEGO, EGZORCYSTOW, SZAMANOW PISOWSKICH, TORUNSKICH I WSZELKIEJ INNEJ MASCI !

    CHCECIE TEGO ??? - TO MOZE W KOCU DOCZEKACIE SIE !
  • ~troche inny ksiadz...
    (2012-01-30 21:12)
    CIEKAWi mnie JAKIE HAKI Z KGB DOSTAL PULKOWNIK Z TEJ FIRMY NA KACZORA

    kaczor przelyka gladko wszystko

    NAZWANIE BRATA OSZUSTEM A BRATOWEJ CZAROWNICA I ZYCZENIE JEJ SPALENIA NA STOSIE

    NAZWANIA ICH DOMU SZAMBEM

    nawet przelyka parcie Ziobry na swoj stolek

    RYDZYK PLUJE MU W TWARZ DZIELI I OBRAZA POLSKE a kaczor mowi ze deszcz pada


    KOMU SLUZY SLABOSC POLSKI?

    KOMU SLUZY PODZIAL POLAKOW?

    KOMU SLUZY PODZIELONY POLSKI KOSCIOL?

    KOMU SLUZY OSMIESZANIE POLSKI NA ARENIE MIEDZYNARODOWEJ W CZASIE POLSKIE PREZYDENCJI

    KOMU SLUZY ZAKLAMYWANIE POLSKIEJ HISTORII?

    KOMU SLUZY TOTALNA DEMORALIZACJA POLSKICH KATOLIKOW LAMIACYCH NAGMINNIE PRZYKAZANIA DEKALOGU?

    KOMU SLUZY NIENAWISC I POGARDA MIEDZY POLAKAMI ?

    KTO ZYCZY POLSCE JAK NAJGORZEJ?