• ~PZPR
  (2012-11-21 20:17)
  A GDZIE MÓJ KOM???
 • ~patryk
  (2012-11-22 04:55)
  zdrajcy i bandyci którzy zagłosowali za ustawą dopuszczającą GMO przez Monsanto na rynek polski i bez oznaczeń


  PO
  www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/agent.xsp?symbol=klubdecglos&IdGlosowania=38506&KodKlubu=PO&Decyzja=Za
  PSL

  www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/agent.xsp?symbol=klubdecglos&IdGlosowania=38506&KodKlubu=PSL&Decyzja=Za
  niezalezny
  www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/agent.xsp?symbol=klubdecglos&IdGlosowania=38506&KodKlubu=niez.&Decyzja

  przekaż dalej
 • ~słowianin
  (2012-11-22 21:14)
  To jest luksusowy basen?Ha, ha, ha, to właściciel połowy naszej gminy ma lepszy!
  A właścicielem tej połowy jest nasz były wójt. Nie należał do PZPR. Był wtedy za młody. "Dorobił" się za III Najjaśniejszej RP... W ostatnich wyborach optował za PO
 • ~Gość
  (2012-11-24 14:01)
  Tak wyglądała infrastruktura Afryki, po odejściu Anglików i Francuzów.
 • ~gosc
  (2012-11-22 12:35)
  tyle lat po komunie i jest jeszcze tyle do sprzedania , a po rzadzie tuska nie bedzie nic oprocz wynedznialych ludzi
 • ~rozliczyć komuchy
  (2012-11-22 11:47)
  jak to komunizm/socjalizm: jest plebs i są PANOWIE. dla plebsu bieda i propaganda, dla PANÓW luxusy i dobra ze znienawidzonego Zachodu.
 • ~owenxso
  (2012-11-22 10:02)
  Panowie dziennikarze! Apeluję do Waszego poczucia elementarnej przyzwoitości i rzetelności. To nie tak trudno sprawdzić kto i w którym roku był ostatnim gościem "Kormorana" i kto "nie domył przed laty wykipiałych sosów". A wówczas okaże się, że "mieszanina pleśni, kurzu i stęchlizny" nie jest wcale "zapachem komuny", lecz tych, którzy ją "obalali". Ale to pewnie dla Was za trudne.
 • ~Josef
  (2012-11-22 08:53)
  Tam trzeba zamknąć Balcerowicza,Bolka,Sltzmana,Bermana i jeszcze innych przefarbowańców,no i tajnych współpracowniów.
 • ~gosc dziennika
  (2012-11-22 07:41)
  Bajka: Koncern M dostal od premiera T nowy rynek zbytu i nowe zrodlo dochodu. I nie ma to nic wspolnego z PO, PIS czy SLD. Chociaz z ich niektorymi dzialaczami prawdopodobnie jak najbardziej ma. A dziala to tak:
  Otoz gospodarz A (np. naiwny pablo 55) kupil z duzym upustem nasiona GMO pszenicy i zasial. Jego sasiad, gospodarz B (np. biologiczny) tez kupil nasiona tyle ze zdrowe i drozej. I tez zasial.
  Zbierali i siali tak ze trzy lata. Az tu nagle przychodzi do gospodzrzy A i B (oraz do ich sasiadow C, D, E i tak dalej) rachunek zaplacenia za wykorzystanie patentu koncernu M. Okazuje sie ze juz cale zboze w okolicy (w kraju) jest GMO.
  Gospodarz B, przeciwnik GMO, i przeciwny placeniu za niechciane zlo, idzie do sadu i przegrywa. Bowiem cala pszenica w okolicy nosi znaczniki GMO, jego tez. Znaczniki te sa dodawane do GMO glownie w celu dowodowym i sa niemozliwe do wykrycia przez zwyklego rolnika, nawet takiego po uniwersytecie.
  Teraz gospodarze A,B,C D, i inni w okolicy (kraju) musza placic koncernowi M. A jak ? Oczywiscie nie bezposrednio, bo ustawa jest rzadowa a nie gospodarska. A wiec przez podatki. I tak, gospodarze od A do Z oraz konsumenci od 1 do ok 38,000,000 (ostatnia liczba ciagle spada) zasilaja kase koncernu M i konta niektorych dzialaczy.
  Moral: Jedzac rano GMO bulki, wiedz ze winne temu pszczolki.
 • ~asaasa
  (2012-11-21 19:39)
  UWAGA!Koalicja rządząca [PO-PSL] przegłosowała 9 listopada 2012 r. w ustawę dopuszczającą obrót żywnością [czyt. trucizną] GMO w Polsce. Mimo tego, iż zdecydowana większość społeczeństwa
  uważa tą żywność za szkodliwą dla zdrowia. Mało tego ustawa nie narzuca obowiązku znakowania żywności GMO. Nie będziemy wiedzieć, czy kupowana żywność jest GMO, czy też nie!
  Wiele krajów Unii Europejskiej (m.in. Francja, Austria, Węgry, Włochy, Luksemburg, Grecja, Niemcy, Bułgaria) oraz Szwajcaria zabroniło, na podstawie odpowiedniego uzasadnienia,
  upraw roślin genetycznie zmodyfikowanych. Jedno jest pewne, raz dopuszczona uprawa żywności GMO w Polsce, będzie nieodwracalna ze względu na skażenia transgeniczne pomiędzy roślinami GMO,
  a ekologicznymi. Nie da rady zakazać pszczołom zapylania między sąsiadującymi polami GMO i EKO, w efekcie rolnicy uprawiający żywność EKO, stracą certyfikaty i będą zmuszeni do upraw GMO.
  Co ciekawe ustawa jakże ważna dla wszystkich Polaków przeszła w sejmie, praktycznie bez specjalnego rozgłosu w mediach. Jeżeli zależy Ci na tym co jesz Ty i Twoje dzieci - udostępnij tą informację dalej.
  Badacze z Uniwersytetu w Caen (Francja) piszą na łamach "Food and Chemical Toxicology", że wraz z pożywieniem podawali gryzoniom kukurydzę typu NK603 odporną na glifosat,
  substancję aktywną herbicydu Roundup firmy Monsanto. Zwierzęta przez całe życie otrzymywały również wodę zawierającą środek chwastobójczy Roundup w ilościach, jakie zostały dopuszczone do użycia w USA.
  Główny autor badań dr Gilles-Eric Seralini twierdzi, że 50 proc. samców i 70 proc. samic szczurów na takiej diecie żyło krócej niż zwykle
  (w grupie kontrolnej, karmionej standardowo, żyło krócej odpowiednio 30 i 20 proc. tych gryzoni). Badacz dodaje, że szczury na diecie GMO chorowały na raka oraz miały poważne uszkodzenia wątroby i nerek.
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.