• ~dindon
    (2013-05-28 19:27)
    szkoda że polacy nie daja zarobić polakom
  • ~Osa Wwa
    (2013-05-28 22:04)
    Ale jak Nowak się puszył w tv jakie to "cudo" będzie i szybkie i będzie internet miało oraz PRĄD a czy ktoś widział pociąg elektryczny bez prądu ? Nowak powinien wrócić do podstawówki albo niech dalej w zegarkach miesza ale już nie w rządzie.
  • ~jareks
    (2013-05-28 21:06)
    Ciekawe które tory pozwolą im na szybką jazdę...
  • ~PO to dno
    (2013-05-28 21:03)
    Jeśli to co zrobił Donald Tusk nie jest zdrajcą, to nią jest?! Podsumujmy: Tusk przed katastrofą układał się potajemnie z Putinem i w sekrecie przed Prezydentem RP doprowadził do rozdzielenia delegacji. Po katastrofie przyjął rosyjską narrację, mataczył, kłamał i bezprawnie oddał Rosji śledztwo w sprawie zamachu. OCKNIJCIE SIĘ LEMINGI !! Tusk powierzył KGBowcom wyjaśnienie przyczyny katastrofy i śmierci całej polskiej delegacji z elitą narodową i Głowa Państwa Polskiego! Przy okazji oddał Rosji istotne tajemnice dotyczące obronności naszego kraju i NATO, podmienił dowódców wszystkich rodzajów wojsk.
  • ~byłypasażer
    (2013-05-28 21:27)
    Interesuję się transportem, w tym koleją od kilkudziesięciu lat. Patrzę na to gdzieś od końcówki lat 50-tych, czyli od głębokiego PRL-u. O iluż to ambitnych zamierzeniach dotyczących kolei naczytałem się. O ambitnych zamierzeniach w produkcji nowoczesnego, szybkiego taboru, o szybkościach i komforcie nowych pociągów. Jak to będzie wspaniale, gdy zakończy się elektryfikację głównych linii kolejowych. Nic z tych planów nie wyszło, mimo że faktycznie udało się zelektryfikować podstawową sieć linii kolejowych. Kolej nie przestała być dziadostwem wtedy i taka też weszła w nowa rzeczywistość. Tu od ponad 20 lat też nie brakuje ambitnych zamierzeń, ale wszystko wskazuje, że kolej zmierza do katastrofy. Reformy nie ograniczono do wydzielenia linii kolejowych, ale infrastrukturę rozczłonkowano na kilkadziesiąt podmiotów, każda oczywiście z całą biurokracją, prezesami, sekretarkami i czym tam jeszcze. Wygląda na to, że kolej, podobnie jak i inne spółki skarbu państwa potraktowano jako łup polityczny dla ulokowania fachowców, czyli swoich ludzi. I mamy to co mamy, totalny bałagan, niekompetencję, tracenie szans na modernizację w oparciu o środki unijne. Na wszystko oczywiście brakuje pieniędzy i w imię oszczędności zlikwidowano czwartą część sieci. I nadal likwiduje się. Pasażerów odstrasza się, więc ich ubywa, ubywa w związku z tym przychodów. Skutek - trzeba będzie dalej "zwijać" sieć. Absurdalne błędne koło. Takie to zafundowano nam sukcesy kolejowe, niezależnie od innych licznych sukcesów. Oczywiście ambitnych planów nadal nie brakuje , choćby Pendolino. POwodzenia!
    Dziwnym trafem w krajach ościennych kolej kwitnie i rozwija się. U nas to niemożliwe.
  • ~zaPOcona Gęba
    (2013-05-28 21:40)
    jak Tusk coś obieca to na pewno będzie KLAPA...-OBAWIAM SIĘ ŻE Z PENDOLINO BĘDZIE TAK SAMO JAK Z DREMLINERAMI...KUPA MEDIALNEGO SZUMU I PROPAGANDY SUKCESU... A WYDZIE JAK ZWYKLE DO DU...
  • ~asderus
    (2013-05-28 21:45)
    Skonczy sie jak z LOTem
  • ~Matylda i inni
    (2013-05-28 21:52)
    Nie dajmy się nabierać,bo już teraz strach wsiadać do pociągu wszystko się sypie.Co z tego,że pociągi będą nowe ,ale co z torami ?Trudno uwierzyć ,że za rok się poprawi. To jak zwykle propaganda sukcesu Platformy Oszustów.Czy jeszcze są Polacy którzy dadzą się tak łatwo nabrać ?
  • ~OMEN
    (2013-05-28 21:53)
    Taa... No, to UPADEK ups...prywatyzację PKP mamy jak w banku.PO-wtarza się scenariusz z LOT-u. Tam za kredyty dreamlinery (nielot-y), tu PO-ndolino. Też pewnie za kredyty. Flota odnowiona, to można interes przejąć.Tzn. "prywatyzować". Oczywiście na koszt PO-datnika. W końcu, ktoś musi za to zapłacić...
  • ~krakowianka xx
    (2013-05-28 22:00)
    A ja pytam co zrobiliśmy za rządów PIS? Otóż nic ale najlepiej się tylko krytykuje i patrzy jakby tylko rządowi nogę podłożyć !!! Nie twierdzę że D. Tusk jest idealnym premierem ale jeszcze się taki nie narodził co by wszystkim dogodził a w szczególności Polakom !