• ~HansWaledekDarekPiotrek
  (2015-04-24 00:26)
  Zabili chłopaka, powiedział coś, policjant wyciągną broń i go zastrzelił, prokurator zatuszuje, rączka rączkę myje! Jakim Cudem w pokoju przesłuchań Była BroŃ ??? Regulaminu się nie czyta ???
 • ~belfer
  (2015-04-23 22:22)
  Nie jest to pierwszy przypadek zastrzelenia zatrzymanego przez po(mi)licjanta. Pierwszym, po 1989 roku, jeżeli się nie mylę, zdarzył się w Łomazach w byłym województwie bialskopodlaskim. Zbysio N. "zdolny i dobrze się zapowiadający", po zakrapianej imprezie ze strażakami oraz ich politycznymi patronami o barwach w odcieniu trawy, strzelił w głowę małolatowi z sąsiedniej wsi zatrzymanemu za duperelne wykroczenie.Chłopak poszedł do piachu. "Kozak Komendant" na krótko do pierdla. Czy ktoś wyciągnął w nioski. A Huszlew w tym samym były województwie. Policjant zastrzelił policjanta i nikomu włos z głowy nie spadł.
  To jest Polska właśnie.
 • ~Powrót milicji ?
  (2015-04-23 23:33)
  Słuchajcie no Komendancie Główny Policji nadinsp. Krzysztofie Gajewski . Czy to jakaś nowa świecka tradycja , że podczas przesłuchiwań policjant trzyma broń pod ręką albo w zasięgu ręki ? Być może przesłuchiwany sam przytargał giwerę na przesłuchanie ? Inna sprawa Jaśnie Wielmożny komendancie , skoro ten przesłuchiwany , dobrze znany policji , to kawał zbira , dlaczego nie podjęto odpowiednich środków bezpieczeństwa ? Każdy prawdziwy policjant wie jakie są procedury podczas przesłuchań takich "dobrze znanych " policji ! Generalnie ta sprawa śmierdzi i to bardzo ! Oj przybywa tych bardzo dziwnych spraw na przeróżnych komendach , posterunkach . Od 5 lat opinia o policji to równia pochyła . Niestety zanosi się na gorsze , narybek jest tresowany a nie szkolony . Szkolący wymagają sami przeszkolenia a nie tylko zwykłego ujadania !
 • ~wiesiek
  (2015-04-23 21:15)
  "Przestępca" to też człowiek. Był marnym złodziejaszkiem a nie bandytą.

  Z pewnością nie było tak jak twierdzi policja.

  Coś tu chyba "śmierdzi" ... Było "co najmniej 3 strzały" - to ile ich tak naprawdę było ? i kto i po co tyle razy strzelał ?
  Sprawny, nowoczesny, pistolet służbowy, sam się nigdy nie odbezpiecza, nie strzela seriami ... chyba, że ktoś podpiłował specjalnie urządzenie spustowe aby był tzw. "lekki spust" co zdarzało się durnym, milicjantom za prl-u, gdy jeszcze mieli pistolety "TT".

  "Według policji 29-latek był wcześniej notowany w związku z różnymi przestępstwami" - świadczy to o tym, że nie był "zielony" ale nie świadczy o tym aby był wielkim bandziorem czy wariatem, nie świadczy o tym aby nie zależało mu na życiu i było mu wszystko jedno ! Był trzeźwy a więc nie sprowokowany, nie miał żadnego interesu w tym aby szarpać się
  z uzbrojonym policjantem a tym bardziej aby próbować odbierać mu broń, w komisariacie - to absurdalna bzdura i ściema !

  Jeżeli poszkodowany dostał więcej niż jeden postrzał to policja kłamie. Bo jeżeli od razu dostał w głowę to było po nim - trupy z reguły nie strzelają !!!

  Jeżeli został postrzelony w jakiekolwiek inne miejsce ciała to też nie byłby w stanie dalej szarpać się i spowodować kolejne strzały i to w swoim kierunku !!!

  Pocisk 7,62 mm a już szczególnie 9 mm z pistoletu, rwie ciało a człowiek to nie dzik ani niedźwiedź ! Celny postrzał
  z reguły unieszkodliwia człowieka.

  Bardziej prawdopodobne jest, że przesłuchiwany, "pyskowaniem, i swoim zachowaniem" wyprowadził z równowagi policjanta ...
 • ~Cichy
  (2015-04-23 21:32)
  Nie żyje człowiek i nie ważne, czy był złodziejem, czy nie. Nie ważne czy miał kartotekę, czy nie. Nie ważne też czy był karany czy nie. Po co to pier...eni panie komendancie ? Pytam się, po co ? Ponieważ był na komisariacie, prawdopodobnie zatrzymany, policja miała obowiązek wypuścić go w takim sanie, w jakim został zatrzymany. Moim zdaniem policjant groził mu bronią i broń wystrzeliła.
 • ~złośliwec
  (2015-04-23 21:42)
  Policja się nie broni - źle. Policja się broni - źle. Może rozdać broń idiotom niech się sami wystrzelają? Tak, to do was, którzy wszędzie wietrzą podstęp, spisek i działania obcych służb. Na pewno skończyłoby się bezrobocie :>
 • ~rozżalony
  (2015-04-23 21:43)
  PIS atakuje, zapomniano o Blidzie a teraz atakują na komendach. Głosujcie na tych baranów pisdupskich.
 • ~cywil
  (2015-04-23 22:17)
  Monitoringu z przesłuchania oczywiście nie ma.
  Nie mogę zrozumieć jak podczas chęci odebrania broni przez przesłuchiwanego mógł sobie strzelić w głowę, prędzej by strzelił ale policjantowi.Przecież to stara śpiewka ale z kabury broni nie można wyciągnąć za lufę tylko za rękojeść a ten co wyciąga(trzyma) zawsze lufę kieruje w przeciwnym kierunku. Ale nie wolno przesłuchiwać policjantowi z bronią .
  Wywalić z policji i rozpocząć śledztwo inaczej będą mataczyć.
  Kolejna wpadka policji, niestety przełożeni już bronią swoich a to ewidentna wina policjantów,bo to oni odpowiadają za to co dzieje się na posterunku bez względu na rodzaj bajki.
 • ~cywil
  (2015-04-23 22:35)
  Gajewski odpowiada na pytania,czy też ma broń gdy udziela wywiadu? i gdyby reporter ją wyciągnął to czy wystrzeliła by reporterowi w głowę czy w przeciwnym kierunku?.
  Ma dwa wyjścia albo podać się do dymisji lub bronić kolegów bez względu na prawdę.
 • ~jasio
  (2015-04-23 22:38)
  A może tylko nie chciał podpisać protokołu z przesłuchania.
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.