• ~bogdan
    (2015-08-26 14:38)
    Jednak Polak potrafi!! Ładna Pesa, widać, że wygodne siedzenia i co śmieszne ma lusterka :p Mogli trochę przód bardziej wyciągnąć, no ale najważniejsze, że jest. Szkoda że tak późno, może tego pendolino udało by się uniknąć. Myślę, że Pesa jest o połowę tańsza, więc moglibyśmy mieć dwa pociągi za jedno pendolino.
  • ~Nie do końca mi się podoba...
    (2015-07-15 21:38)
    A czy tych "bebechów" na dole to nie można jakoś zasłonić...?
  • ~Edi
    (2015-07-14 23:30)
    Bardzo ładny ale czy da rade na naszych torach kolejowych się poruszać
  • ~richard
    (2015-06-23 09:42)
    A dlaczego nie kolej magnetyczną?nowe magistrale północ-południe i zachód -wschód, a darty na obecnej liniach jako kolej wewnętrzna.Ta nie róbcie
    bantustanu w centrum europy Kraków - Gdańsk w 1 godz to jest to.
  • ~aksamitka
    (2015-06-19 20:12)
    Cudze chwalicie swojego nie znacie.
  • ~greg
    (2015-06-19 17:43)
    ~Gadacz2015-06-18 17:59
    Unia dała pieniądze i to unia zdecydowała, że trzeba pobudzić sprzedaż pociągów z UE.
    Jak będziesz bogaty i za swoje kupisz to wtedy ty sam zdecydujesz od kogo kupisz pociągi. to samo dotyczy simensa dla metra w Warszawie. Idź śnij durniu dalej.
  • ~ulisse
    (2015-06-19 17:34)
    ~Gadacz&Robnad - różnice w mentalności pomiędzy Polską "A" i "B" są sporo większe niż pomiędzy Czechami i Słowakami. jak czytam takie posty; to podział byłby całkiem fajną rzeczą.
  • ~:-D
    (2015-06-19 15:17)
    Do Pendolino to mu jeszcze daleko. Jak zacznie jeździć 250 km/h, to można wrócić do porównań.
  • ~Stasiek
    (2015-06-19 12:50)
    Ten co kupił te pendolino POwinien pójść za kraty.
  • ~Stasiek
    (2015-06-19 12:48)
    Żeby Platforma była odPwiedzialna za swoje machloje i przekręty to by wiele razy się zastanowili czy warto tyle pieniędzy wydać , POto żeby bogacił się obcy kapitał.
  • ~kibic
    (2015-06-19 09:28)
    Polak potrafi...sie zes.ac! 160km/godz to jezdzily pociagi 20 lat temu. Nastepni polscy zlodzieje i polglowki.
  • ~vis
    (2015-06-19 09:27)
    ci co kupili Pendolino ukarać i kazać oddać kasę z własnej kieszeni
  • ~Janek
    (2015-06-18 20:51)
    Kibicuję PESIE (to polski sukces) ale z zewnątrz Dart wygląda nieszczególnie - brzydki przód, te okna w uszczelkach (zamiast klejonych szyb) i to wysokie podwozie które kojarzy się z jakimś podmiejskim... Może jednak wrowadzic zmiany ?
  • ~Robnad
    (2015-06-18 18:39)
    Lysa2015-06-18 15:57
    "To co za kretyn kupił Pendolino ???"

    nie kretyn, a cały zbiór anty-polskich kretynów zwanych Paradą Oszustów.

    do tego dochodzi jeszcze "prestiż" Polski w osobie Tuska za circa 13 miliardów złociszów, które POszly na francuskie Caracale,.
    coś za coś. he, he, he.
  • ~Gadacz
    (2015-06-18 17:59)
    W obliczu faktu, ze w Polsce produkuje sie tak swietne pociagi, cala ta transakcja z Pendolino faktycznie smierdzi przewalem na wielka skale. Mysle, ze przemysl kolejowy nalezy rozwijac, podobnie jak i przemysl samochodowy, itd. Nalezy wykorzystac nasze lokalne mozliwosci i w ten sposob budowac sile kraju. W Polsce sa ludzie, ktorzy maja spore pojecie o zrodlach energii odnawialnej. To tez trzeba wykorzystac i powoli rozstac sie z gornictwem wegla kamiennego - przemyslu, ktory dzisiaj daje zatrudnienie gornikom ale kompletnie dewastuje srodowisko ich wnukow. Lokalne osiagniecia technologiczne, takie jak ten szybki pociag ciesza i napawaja optymizmem.
  • ~Wiesio13 bicz n PISiory
    (2015-06-18 17:24)
    Złodziejskie koorvy z PO ! Naród rozliczy was co do grosza za ********** ! Nowak zgnijesz w więzieniu ! ! !
  • ~usa
    (2015-06-18 17:11)
    pendolino to korupcja, kupowanie na sile niesprawdzonych rozwiazan, ale wy znowu wybierzecie te same partie w wyborach, to jest ta sama klika PO PIS PSL SLD , wszystko to samo.
  • ~Jasieczek
    (2015-06-18 16:20)
    Wygląda ładnie, a Pesa to producent polski o ustalonej marce.życze kolejarzom

    i pasażerom na trasie . Polak potrafi.
  • ~czepiajew
    (2015-06-18 16:16)
    To jaki Darth Vader schował i gdzie Darta, że(by) kupiono pendolino ( nie no, ta nazwa pociągu jest " rozbrajająca " )
  • ~gosc
    (2015-06-18 16:08)
    taki pociąg z Pesy kosztuje 70 mln zł a Pendolino dwa razy więcej, Pesa jest całkowicie polska firma i sprzedaje te cudeńka m.in. do Niemiec ,ale u nas przetargi służą do nabijania kasy im droższy tym więcej można wziąć

Może zainteresować Cię też: