• ~mozgowa aborcja
  (2016-09-18 19:13)
  Wy lampucery nie musicie rozkladac nog przy kazdej nadazajacej sie okazji.
 • ~kissss
  (2016-09-18 19:03)
  W Niemczech, Szwajcarii są badania prenatalne. Obowiązkowe. Tam nie rodzą się chore dzieci. W tych krajach buduje się przedszkola, szkoły, a nie hospicja. A u nas Pisokatolicy postulują porody chorych dzieci, które umierają zaraz po porodzie, albo w męczarniach żyją kilka lat. Nie zastanawiają się nad tym co czują matki chorych nieuleczalnie dzieci. Nie myślą o tym co czują chore dzieci cierpiące jak zwierzęta. O eutanazji tak jak w Belgii, czy Holandii też nie chcą słyszeć. Zastanawiam się gdzie jest Polska. w Europie chyba nie. Wstyd.
 • ~a
  (2016-09-18 19:33)
  trzymam kciuki babeczki
 • ~ŁZA12
  (2016-09-18 20:53)
  Aborcja to morderstwo .Zabicie dziecka w łonie matki , czy zaraz po przyjściu na świat jest morderstwem . Nie ważne czy to dzieciątko ma 2cm , czy 52cm , to jest morderstwo. Tylko ci co nie maja sumienia , walczą o aborcję . Barbaro Nowacka o jakiej wolności kobiet ty mówisz ?? o jakiej pogardzie . Gardzić należy Barbarą Nowacką nawołującą do mordowania dzieci , gardzić należy tymi które idą za Barbarą Nowacką i domagają się mordowania dzieci . Bardzo proszę odbierzcie życie tym dzieciom nie w łonie , lecz zaraz po urodzeniu . Potraficie ?? Na pewno tak , bo wy nie macie sumienia . Żąden morderca nie ma sumienia.
 • ~średniowiecze
  (2016-09-18 22:04)
  proponowana przez Ordo Iuris ustawa 1. faktycznie zlikwiduje w Polsce dostęp do większości środków antykoncepcyjnych (na pewno do wkładek domacicznych i pigułek hormonalnych, które zostaną okrzyknięte "środkami wczesnozabójczymi"); 2. zlikwiduje badania prenatalne w Polsce (lekarz nie wykona żadnego badania, bo nawet jeśli ryzyko wywołania przy takim badaniu poronienia wynosi 1:10000, nie będzie ryzykował pójścia do pudła i końca kariery; 3. spowoduje śmierć wielu kobiet z ciążą pozamaciczną, której lekarze nie będą usuwać dopóki nie wystąpi u kobiety krwotok (bo dopiero wtedy będą w stanie udowodnić przed sądem, że życie kobiety było zagrożone); 4. zlikwiduje dostępność do procedury zapłodnienia in vitro, bo nawet jeśli wypadłby z tej ustawy paragraf zakazujący tworzenia zarodków poza organizmem, pozostaje kwestia odpowiedzialności lekarza za "zabójstwo dziecka poczętego" kiedy wszczepienie zarodka nie zakończy się urodzeniem dziecka. W takiej sytuacji specjaliści od in vitro wyniosą się z Polski. To uboczne skutki nowej ustawy, pozornie nakierowanej tylko na delegalizację około 1000 obecnie legalnych aborcji rocznie
 • ~x
  (2016-09-18 20:56)
  15 procent młodych kobiet w Polsce (potencjalnych matek) choruje na endometriozę, powikłaniem w tej chorobie jest ciąża pozamaciczna. Wg nowej ustawy o pełnym zakazie aborcji, usuwanie ciąży pozamacicznej będzie niemożliwe. Czyli kobiety którym się ona zdarzy, umrą w koszmarnych męczarniach (zapalenie otrzewnej).
 • ~Barney
  (2016-09-19 09:06)
  "W Polsce musi być normalnie, aby kobiety i mężczyźni chcieli mieć dzieci". A żeby było "normalnie" (zdaniem Nowackiej), musi być zalegalizowana aborcja, dzięki której dzieci będzie mniej. Gdzie sens, gdzie logika?
 • ~ala
  (2016-09-18 18:28)
  Ratujmy przed zagładą.
 • ~Selindra
  (2016-09-18 22:11)
  Oczywiście, najpierw idiotki rozkładają nogi, a potem nie umieją przyjąć tego konsekwencji! Czy ludzie są w stanie myśleć za pomocą mózgu, a nie narządów płciowych? Aborcja powinna być dozwolona jedynie w przypadkach, gdy kobieta została zgwałcona, gdy sama nie decydowała, komu, za przeproszeniem, dać ***** Gdy ludzie mówią, że zabieg należy się kobietom, u których przewiduje się narodzenie niezdrowego dziecka, mam wrażenie, że nie są ludźmi, tylko najprymitywniejszymi ze zwierząt. BO LEPIEJ ZABIĆ NIŻ SIĘ TAKIM DZIECKIEM ZAOPIEKOWAĆ. Może niech tacy od razu pozabijają wszystkich inwalidów oraz osoby kalekie, skoro myślą w taki sposób. Jest to myślenie typowe dla zwolenników nazizmu, ponieważ osobom, które deklarują się jako członkowie tej grupy, nie zależy jedynie na czystości rasowej w odniesieniu do swojego dziedzictwa, ale też na wyeliminowaniu ze swojego otoczenia osób niedołężnych. Kiedyś było głośno na temat przypadku, gdy podczas aborcji okazało się, że niedoszła ofiara miała szansę na przeżycie, więc jakże troskliwi lekarze zaczęli ratować to, co MIAŁO BYĆ MARTWE. HIPOKRYCI. Zdrowie kobiety jest zagrożone, powiedzą niektórzy i uznają to za argument za legalizacją aborcji. W takim przypadku nie można tego zabiegu nazwać aborcją, ponieważ zakichanym obowiązkiem lekarzy jest ratowanie życia takiej kobiety, które ewidentnie może być zagrożone. Nazywacie się ludźmi cywilizowanymi i popieracie aborcję z błahych powodów? Coś jest z wami nie tak, kretyni.
 • ~Franz Kafka
  (2016-09-18 18:34)
  "GŁODOMÓR" ---------- (żałosny koniec tej rozdzierającej serce historii) ------------------------------------------------------------------------------ Raz jakiś dozorca spostrzegł klatkę i zapytał służbę, dlaczego zostawiono tu bezużytecznie klatkę, tak dobrze jeszcze nadającą się do użycia, choć ze zgniłą słomą w środku; nikt tego nie wiedział, aż wreszcie ktoś dzięki tabliczce z liczbami przypomniał sobie o głodomorze. Przetrząśnięto żerdziami słomę i znaleziono w niej głodomora. – Wciąż jeszcze głodujesz? – zapytał dozorca – kiedyż wreszcie przestaniesz? – Przebaczcie mi wszyscy – wyszeptał głodomór; ale tylko dozorca, który trzymał ucho przy kracie, zrozumiał go. – Oczywiście – powiedział dozorca i przyłożył palec do czoła, aby w ten sposób wytłumaczyć personelowi stan głodomora. – Wybaczamy ci. – Zawsze pragnąłem, żebyście podziwiali moją głodówkę – rzekł głodomór. – Toteż ją podziwiamy – odpowiedział dozorca uprzejmie. – Ale nie powinniście jej podziwiać – rzekł głodomór. – Dobrze, wobec tego nie podziwiamy jej – rzekł dozorca – ale właściwie dlaczego nie powinniśmy jej podziwiać? – Ponieważ muszę głodować, nie potrafię inaczej – rzekł głodomór. – Popatrz no – powiedział dozorca – a dlaczego nie potrafisz inaczej? – Ponieważ – rzekł głodomór, uniósł nieco główkę i mówił wargami wydłużonymi, jak do pocałunku, wprost do ucha dozorcy, aby nic nie uronił – ponieważ nie mogłem znależć potrawy, która by mi smakowała. Gdybym ją znalazł, wierz mi, nie starałbym się o wywołanie sensacji i najadłbym się tak jak ty i inni. – To były ostatnie słowa, ale jeszcze w zgasłych jego oczach tkwiło mocne, choć już nie dumne przeświadczenie, że głoduje dalej.
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.