Nie można się nie zgodzić z premierem kiedy mówi o jedności w sprawie ukraińskiej. Jesteśmy gotowi w tym zjednoczeniu uczestniczyć - mówił dziś w Sejmie Jarosław Kaczyński.

Kaczyński zgadza się z Tuskiem, Miller zgadza się z Palikotem. Zapamiętajcie ten dzień! - pisze na Twitterze Konrad Piasecki.

Janusz Palikot zaproponowal stworzenie przy premierze grupy ekspertów, którzy będą monitorować sytuację u naszych wschodnich sąsiadów oraz wypracują scenariusze na przyszłość. Jak mówił w Sejmie lider "Twojego Ruchu", w obliczu dramatycznych zdarzeń w Kijowie konieczna jest ponadpartyjna współpraca. Według Palikota w skład rady kryzysowej przy premierze powinni wchodzić politycy specjalizujący się w tematach ukraińskich, jak Aleksander Kwaśniewski, Paweł Kowal czy Włodzimierz Cimoszewicz.

Janukowycz z Berkutem zmobilizowali debatę Tusk-Kaczyński - napisał Jarosław Kuźniar.

Premier zapowiedział w Sejmie, że nasz kraj będzie namawiać instytucje europejskie, by wprowadzić sankcje przeciw aparatowi władzy na Ukrainie. Szef rządu podkreślił, że nie wierzy w skuteczność takich sankcji, ale są one w tej chwili potrzebne jako gest solidarności z narodem ukraińskim. W najnowszych starciach w Kijowie zginęło co najmniej 25 osób. Według opozycji ofiar jest o wiele więcej.