• OBWE
  36
  Biuro Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE będzie monitorować proces ponownego przeliczania głosów – powiedział szef PO Grzegorz Schetyna po spotkaniu z ambasadorem Janem Petersenem, który przewodniczył misji obserwującej wybory w Polsce. Biuro będzie się przypatrywać rozwojowi sytuacji - podkreśla ODIHR.
 • wybory parlamentarne 2019 5
  2
  Do wtorku do godz. 16. do Sądu Najwyższego wpłynęło 55 protestów przeciwko ważności wyborów parlamentarnych – poinformował PAP Krzysztof Michałowski z zespołu prasowego Sądu Najwyższego. Przypomniał, że protesty można wysyłać jeszcze pocztą do północy we wtorek.
 • Elżbieta Bieńkowska
  13
  W Prokuraturze Okręgowej w Katowicach zaplanowano przesłuchanie w charakterze świadka Komisarz UE ds. Rynku Wewnętrznego i Usług Elżbiety Bieńkowskiej oraz jej męża Artura Bieńkowskiego.
 • Grzegorz Schetyna
  40
  Koalicja Obywatelska złożyła do Sądu Najwyższego protesty wyborcze dot. trzech okręgów w wyborach do Senatu - poinformował we wtorek Mariusz Witczak (PO). To nie jest żadna odpowiedz na protesty PiS-u, ponieważ nasze protesty nasze mają bardzo realne podstawy - mówił senator-elekt Marek Borowski.
 • Grzegorz Schetyna
  8
  OBWE będzie monitorować proces ponownego przeliczania głosów; uzyskaliśmy taką obietnicę - poinformował we wtorek lider PO Grzegorz Schetyna po spotkaniu z szefem misji obserwacyjnej OBWE wyborów parlamentarnych w Polsce Janem Petersen.
 • Sąd Najwyższy w Warszawie
  2
  Wyniki wyborów parlamentarnych na dzisiaj są ważne, jest 90 dni na rozpoznanie wszystkich protestów wyborczych, ważność wyborów stwierdza nowa izba Sądu Najwyższego, w której skład wchodzą sędziowie, którzy przeszli procedurę przed KRS - powiedział we wtorek rzecznik SN Michał Laskowski.
 • Katarzyna Lubnauer Nowoczesna
  8
  Nie jestem Kim Ir Sen'em, żebym musiała być dożywotnio przewodniczącą Nowoczesnej - stwierdziła we wtorek szefowa tej partii i poseł PO-KO Katarzyna Lubnauer. Odpowiedziała tak na pytanie, czy jej dni jako liderki Nowoczesnej "są policzone".
 • Radosław Fogiel
  13
  Gdyby zależało nam na komforcie, bylibyśmy testerami materaców, a nie politykami. Liczymy, że w Senacie uda się jednak zbudować stabilność - mówi w wywiadzie dla wtorkowego "Super Expressu" wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel.
 • Mateusz Morawiecki
  18
  Większość wskazuje Mateusza Morawieckiego jako najlepszego kandydata na premiera: tak typuje 70 proc. wyborców PiS pytanych przez IBRiS dla Dziennika Gazety Prawnej i RMF FM. Jarosława Kaczyńskiego wskazuje 23 proc. – Morawiecki jest wyżej oceniany przez respondentów niż przez aktyw partyjny. Prezes jest popularny w aparacie PiS, który widzi w nim gwarancję stabilizacji – mówi politolog Antoni Dudek.
 • Róża Thun
  83
  Róża Thun, europosłanka PO, postanowiła sprawdzić swoje drzewo genealogiczne, by raz na zawsze uciąć plotki, że jest krewną niemieckiego zbrodniarza wojennego. Wynik badań zaskoczył polityk, bo okazało się,że jest kuzynką matki prezesa PiS.
 • Sejm
  1
  Polityczny pejzaż tydzień po wyborach raczej się nie zmienia, choć punkty tracą dwie największe partie. Wysokie oceny prezydenta i premiera - pisze we wtorek "Rzeczpospolita", publikując sondaż IBRIS.
 • Grzegorz Schetyna
  12
  Wniosek PiS o ponowne liczenie głosów pachnie podważaniem wyniku wyborów. Będziemy bronić demokratycznego mandatu opozycji w Senacie - zapowiedział lider Koalicji Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. KO zapowiada swoje protesty wyborcze.