• Kreml, Moskwa
  Rosyjska Duma Państwowa przeprowadziła na swojej oficjalnej stronie na portalu społecznościowym „WKontakcie” ankietę, w której internauci mieli wyrazić zdanie na temat przywrócenia kary śmierci dla zabójców dzieci i pedofili. "Za" wypowiedziało się ok. 80 proc. głosujących, przeciw – 17,38%. Powrót do tematu kary śmierci wywołało zabójstwo 9- letniej dziewczynki dokonane na początku października br. w Saratowie.
 • Gen. Ben Hodges
  15
  Wartość polsko-amerykańskiego sojuszu jest nie do przecenienia. Ale nie można opierać się tylko na jednym sojuszniku - mówi w rozmowie z DGP gen. Ben Hodges, do 2017 r. głównodowodzący armii USA w Europie (USAREUR), obecnie honorowy przewodniczący Centrum ds. Analizy Polityki Europejskiej.
 • Marian Banaś NIK
  78
  G d y Marian Banaś zostawał w listopadzie 2015 r. wiceministrem finansów i szefem Służby Celnej, musiał wypełnić ankietę Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. To warunek konieczny, aby uzyskać dostęp do najważniejszych tajemnic państwowych, co na jego stanowisku jest niezbędne. ABW bada cały majątek, wszystkie umowy zakupu i sprzedaży nieruchomości, pożyczki, kredyty. Pod lupę trafia całe życie przyszłego urzędnika. Dlatego twierdzenie, że służby potraktowały Banasia w sposób ulgowy, to wyraz wyjątkowej naiwności. Tym bardziej że przed objęciem stanowiska wiceministra finansów w 2005 r. musiał też trafić do "wirówki" służb.
 • Sejm. Wjazd
  3
  N ie przepadamy za patosem, ale te wybory pokazują, że rzeczywiście stało się coś wielkiego, czego nikt się nie spodziewał. Coś, co umyka w bieżącej dyskusji – skupionej na tym, co się wydarzy w Senacie, czy na tym, ile mandatów dostaną poszczególne ugrupowania.
 • Hajar Bahri Fot. Maksymilian Rigamonti
  43
  Kurdowie nie mają mediów, nie mają propagandy, nie mają narzędzi. Proszę zauważyć, jak mało jest informacji o tym, co się dzieje w Rożawie, jak mało przebija się do światowych mediów - mówi Hajar Bahri, lekarz stomatolog, Kurd, w Polsce od 31 lat.
 • Marian Banaś w Sejmie, w tle politycy PiS
  95
  Genialnie spostrzegawczy Stefan Kisielewski, patrząc na codzienność PRL i bohaterskie zmagania władz z rzeczywistością lubił powtarzać, że: "w socjalizmie ofiarnie pokonujemy trudności, których nie ma w żadnym innym ustroju".
 • Jarosław Kaczyński
  74
  Kiedy Jarosław Kaczyński odnosił największy sukces, życie przypomniało mu brutalnie, że nie jest wszechpotężny. A nawet, e jego władza może teraz doznać poważnego uszczerbku.
 • Bartek Godusławski
  13
  Prawo i Sprawiedliwość odniosło w tych wyborach zwycięstwo najbanalniejsze. Po prostu ma większość w Sejmie i może – podobnie jak to miało miejsce przez ostatnie cztery lata – przegłosować wszystko, o każdej porze dnia i nocy i zasadniczo nie musi się martwić o swoje monowładztwo w izbie niższej.
 • Marian Banaś
  69
  Według Banasia sprawy nie było i można się rozejść.
 • Rafał Woś
  10
  Według słownika PWN "proceder" oznacza "działanie, często stanowiące czyjeś źródło utrzymania, które jest uznawane za niezgodne z prawem lub zasadami moralnymi". W debacie publicznej z oceną procederu jest fundamentalny problem.