Poseł SLD Stanisław Wziątek ma nadzieję, że zgoda PO na wprowadzenie tego punktu do porządku obrad będzie oznaczała także poparcie dla powołania komisji. CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT >>>

- Może to być z punktu politycznego korzystne dla Platformy Obywatelskiej, bo będzie przenosiło punkt ciężkości na inne obszary dyskusji - stwierdził Wziątek.

Poseł SLD uważa, że powołanie komisji dawałoby szansę na rozliczenie Antoniego Macierewicza, tym bardziej, że wszelkie próby do tej pory były nieskuteczne. Dodał, że jeśli prokuratura powołana do tego celu nie realizuje swoich działań, to powinna zadziałać komisja śledcza.

- Powinna wskazać konkretne działania, które groziły bezpieczeństwu żołnierzy i funkcjonariuszy a w konsekwencji całej Polski - skwitował Wziątek. 

Komisja miałaby zbadać, czy były szef MSW - Antoni Macierewicz - i były premier - Jarosław Kaczyński - nie przekroczyli uprawnień.

Pod koniec grudnia ubiegłego roku prokuratura apelacyjna umorzyła śledztwo dotyczące tworzenia raportu z weryfikacji WSI przez Antoniego Macierewicza. Śledczy stwierdzili, iż nie był on funkcjonariuszem publicznym, choć przy tworzeniu raportu przekroczył swoje uprawnienia, zamieszczając niesprawdzone lub nieprawdziwe informacje